Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да обсъдим едни дизели 1.9jtd vs. 2.4jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Навремето "грозната" предница ме отказа, сега ме е яд.Няма друг такъв комфорт на такава цена.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #32
      Виждам, че темата е доста стара, но да оставя мъдрост от първа ръка за онези, които може да се интересуват. Карал съм 1,9 пет години и 2,4 4 години. Приликата е, че и двата двигателя са доста здрави и шумни. И толкоз. Избора зависи къде ще карате и от вашия темперамент.
      1,9 е оптимален мотор. Става за всичко. Добър в града и извън него. Разход 7/100 смесено. Развърта по-бързо от 2,4 и умира по-бързо. Добър до скорости до 160. 2,4 е съвсем друга работа. Не е много градски мотор. Цупи се на ниски предавки и скорости. Иска 3-4 в града. Голямо ръчкане на скорости е. Кеф му става над 100-110. Прави 180-200 без усилие. При всяко изпреварване се прибира в лентата със 160 и е готов за ново засилване. Тежък е и се развърта по-бавно. Интересно е как при бавно движение в града се държи като пенсионер. Мърмори, придърпва и върти на 1 200 оборота. Същия този пенсионер оживява и възкръсва и полудява като го пуснеш в гонка. Все едно винаги е бил състезател. Разхода на 2,4? Смесено 9,3. Странното е, че както и да карам все е така. Карал съм икономично, карал съм спортно. Климатици, 300 кг в багажника, все му е тая. Единствено лятото сваля малко. Но да си знаете. Разхода не е само гориво. 2,4 гризе яко. Гризе нафта, гризе накладки, гризе от съединителя, гризе всякакви тампони и дингили от окачването. Гризе гуми (по-добре да не са от евтините). Гризе и всякакви тъпани на пътя.
      И двата двигателя са добри, но в 2,4 съм влюбен. Трудна, но страстна връзка. И рискова. Карали ли сте с над 200? Не е шега работа.
      Последна редакция от Silvius; 05.09.2021, 00:33.

      Коментар


        #33
        По голяма щуротия за 2.4 не бях чел.

        Коментар


          #34
          chaveto написа: Преглед на мнението
          По голяма щуротия за 2.4 не бях чел.
          Не е щуротия . Това е Италианска афера - чувство и темперамент.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #35
            А ти какво искаш да ти кажа? Двигателя си е суперздрав. Едно масло иска. Нещата около него не издържат. Преди време бях пуснал питане дали да го чипосам. Ми то и сега съединителя се размирисва при гонка. Нали това се опитвам да обясня. Ако няма да го ползваш с пълния му ресурс, няма смисъл. Взимаш си 1,9. Забравих да кажа, че по-балансиран от 1,9. Доста по-малко тресе и звука му е по-наситен.
            P.S. Не ми обръщайте много впечатление. Малко съм си смахнат. Поздрави!
            Последна редакция от Silvius; 09.09.2021, 21:00. Причина: последваща хрумка

            Коментар


              #36
              С 2.4 имам 100 000 км. С 1.9 70 000 км. Ако имах разход съответно 9.3 и 7 л на сто щях да се самоубия!
              2.4 около 6, 1.9 от 5,1 до 5.3 смесен...
              Иначе е здрав двигател- трета година продавам оборудвана глава за 60 лева - никакъв интерес...

              п.п. абе откъде ги копаете тези теми...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар

              Working...
              X