Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да обсъдим едни дизели 1.9jtd vs. 2.4jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Нека колегата да каже за какво ще използва автомобила и какви ще са най честите му дестинации,и тогава да даваме акъл. Принципно и аз съм за 2.4jtd-по възможност чипнато.

    Коментар


      #17
      Колеги колата ще я позвам да си ходя на работа и сб. и нед. на дълго по провинцията.Алфата ми отпадна като варянт (156) на тази кола окачването и е една идейка по усложнено и отпред и отзад и частите са цифра.Разгледах в алфа форума и не останах очарован от масрафите по тая кола.Вчера покрай работата ми през деня имах време да влезна в 4-5 автокъщи.Огледах 3 капи и състоянието им хич неми хаеса (интериор и екстериор) а се въртяха около 4 бона.Някой може ли да ми каже на една мареа 1.9 първоначалното обслужане (ремаци+ролки+масла+филтри) колко излиза като части и за работа колко взимат средно.Не съм карал никога дизел и също ме интересува с наща нафта прее*ват ли се дюзите?п.п. ако има правописни грешки поправяйте ги :D
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #18
        Ако не сипваш нафта от тази "на далавера" и от време на време ако слагаш добавчица ... почти съм сигурен, че няма да се запушат
        Fiat Forum Bulgaria

        Прекаленият светец и богу не е драг !

        Коментар


          #19
          Колега - твоята кола е Мареа 2.4 ЖТД , или Ланчия Либра 2.4 ЖТД

          Коментар


            #20
            Либра, много екстри на ниска цена.Отлична шумоизолация - нещо, на което много държа.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              Днес карах една капа 2.4 турбо дизел 125к.с. мисля че каза момчето.Хареса ми как върви,не тропа,ама корите на предните врати са мн зле и копчетията около дисплея на средната конзола седят като разтопени,едни такива замазани и има калник за правене,че е леко натиснат.Иска и 2500 и утре ще я гледаме в сервиз дали и има нещо.(чудя се как се съгласи момчето,но добре дошло за мен).
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #22
                pecata написа:
                Днес карах една капа 2.4 турбо дизел 125к.с. мисля че каза момчето.Хареса ми как върви,не тропа,ама корите на предните врати са мн зле и копчетията около дисплея на средната конзола седят като разтопени,едни такива замазани и има калник за правене,че е леко натиснат.Иска и 2500 и утре ще я гледаме в сервиз дали и има нещо.(чудя се как се съгласи момчето,но добре дошло за мен).
                Нали искаше JTD къде се метна сега та TD
                Marea Weekend HLX Jtd 110

                oO(_)____////____(_)Oo

                Коментар


                  #23
                  Ами аз още си искам жтд,ама ако тази я спазаря за малко пари,защо да не я взема.Неска щяхме да я гледаме в сервиз,но го отложихме за четвъртък,защото съм зает.
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #24
                    Колега,ще сбъркаш.Не бързай да не съжаляваш после.Разхода на гориво м/у двата двигателя е осезаем.Търси си ЖТД.

                    Коментар


                      #25
                      С две ръце съм за ЖТД. Оги е писал: Мареа 2,4 ЖТД или Либра 2,4 ЖТД. Аз съм с ЖТД 100. Данъка и разхода са ниски, но се обръщам след Либрата. Когато аз си пазарях кола се опитвах да мисля прагматично и се хвърлих на по-слабия двигател и по - достъпната кола. Сега от позиция на времето съжалявам, че не дадох още малко парици за да се "снабдя" с Либра 2,4 ЖТД. Не прибързвай - някой път евтиното излиза скъпо.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #26
                        willow75bg написа:
                        Колега,ще сбъркаш.Не бързай да не съжаляваш после.Разхода на гориво м/у двата двигателя е осезаем.Търси си ЖТД.
                        А, разхода по поддръжка и на двата двигателя е един и същ + еднакви данъци.
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #27
                          willow75bg написа:
                          Колега,ще сбъркаш.Не бързай да не съжаляваш после.Разхода на гориво м/у двата двигателя е осезаем.Търси си ЖТД.
                          1 литър!!! 2,4TD-10/100 km; 2,4JTD-9/100km градско.
                          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                          Kawasaki ER-6n'2012

                          Коментар


                            #28
                            Аз съм карал 1,9ТД ,а сега съм с 1,9 ЖТД.На първата разхода градско е 8/100,а на тази е 6/100.Предполагам,че за 2,4 моторите също ще има такава разлика,която не е никак малка.Да не говарим за динамиката на 2,4ЖТД,някой беше писал"вруууум"

                            Коментар


                              #29
                              При мен 1,9 TD и 1,9 JTD горяха едно и също-7/100 км.Имаше само разлика във вървенето.
                              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                              Kawasaki ER-6n'2012

                              Коментар


                                #30
                                Като изключим момента с поразително грозната предница на Либрата , тя определено е по-добрият избор в сравнение с Мареата.А ако разхода те вълнува толкова - http://www.spritmonitor.de/en/detail/290347.htmlЕто я моята за 12к км: Около 2000 км чисто извънградско ( но пък винаги много натоварен)Другото е или каране в Сф или до работата по околовръстното което си е приблизително 2/3 извънградско.Либрока е 140 коня - данъка в СФ за тази година е 213 лева.п.с Относно разхода - пропуснах да спомена че съм относително примерен шофьор и си карам почти винаги в ограниченията.
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X