Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да обсъдим едни дизели 1.9jtd vs. 2.4jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да обсъдим едни дизели 1.9jtd vs. 2.4jtd

    Здравейте.Мисля да купувам друга кола и да оставя типото на сестра ми.Естествено пак италянка,обаче искам дизел.Браво,брава и мареа съм ги отписал.Искам или 1.9жтд или 2.4жтд,било то фиат алфа или ланча.Само че се чудя тия двигатели реално как харчат,кой е по добрия,кой кви кусури има и т.н. И не на последно място обсужването и по специално сменянето на ремъците и ролките много ли е трудоемко.Искам просто да ги проуча тия двигатели преди да купя нещо.Ще ги обсАждаме или обсЪждаме. Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewforum.php?f=36Поразгледай тук колега..
    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

    ...E90..incoming..!!

    Коментар


      #3
      Къде ще е обсадата? Да си носим ли щитове

      Коментар


        #4
        Темата определено е за Дизел раздела.Между 1.9 и 2.4 разлика има и то никак не е малка.Както казват някои хора, JTD ли ще е(за този клас де) - 2.4, всичко друго е компромис.И двата двг са надеждни.Може би за начало си избери една от 3те марки
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          кажи-речи, един цилиндър разлика... аз съм за петака 2.4, голям двигател не се плаши от километри...разхода ще да е около 10 градско, колко да е...въпросът е да си намериш нещо читаво, като екземпляр..
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Re: Да обсадим едни дизели 1.9jtd vs. 2.4jtd

            pecata написа:
            Здравейте.Мисля да купувам друга кола и да оставя типото на сестра ми.Естествено пак италянка,обаче искам дизел.Браво,брава и мареа съм ги отписал.Искам или 1.9жтд или 2.4жтд,било то фиат алфа или ланча.Само че се чудя тия двигатели реално как харчат,кой е по добрия,кой кви кусури има и т.н. И не на последно място обсужването и по специално сменянето на ремъците и ролките много ли е трудоемко.Искам просто да ги проуча тия двигатели преди да купя нещо.
            Ако отписваш Брава, Браво и Марея, какъв друг ФИАТ ще вземеш ?... Остана Пунто, но пък тогава отпада 2,4 ЖТД. Вземай - Ланча Либра 2,4 ЖТД. Другите алтернативи за този двигател са ти Алфа и пак опираме до Мареа. Както съм запомнил от един колега в раздел Дизели този двигател прави: Врууууууум, вруум и отлита... без купето :D
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              Стило 1.9 - 140 коня ,алфа 156 , 166 и либрата си заслужават.
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Re: Да обсадим едни дизели 1.9jtd vs. 2.4jtd

                ntodorov написа:
                pecata написа:
                Здравейте.Мисля да купувам друга кола и да оставя типото на сестра ми.Естествено пак италянка,обаче искам дизел.Браво,брава и мареа съм ги отписал.Искам или 1.9жтд или 2.4жтд,било то фиат алфа или ланча.Само че се чудя тия двигатели реално как харчат,кой е по добрия,кой кви кусури има и т.н. И не на последно място обсужването и по специално сменянето на ремъците и ролките много ли е трудоемко.Искам просто да ги проуча тия двигатели преди да купя нещо.
                Ако отписваш Брава, Браво и Марея, какъв друг ФИАТ ще вземеш ?... Остана Пунто, но пък тогава отпада 2,4 ЖТД. Вземай - Ланча Либра 2,4 ЖТД. Другите алтернативи за този двигател са ти Алфа и пак опираме до Мареа. Както съм запомнил от един колега в раздел Дизели този двигател прави: Врууууууум, вруум и отлита... без купето :D
                Забравяте "Стило" аз от моето съм много доволен 1.9 JTD 115 HP,карал съм и Ланча 2.4 JTD колата е самолет като я настъпиш изпушва и отлита
                Motorracing is a sickness the only way to get over it is to die!
                JTD115....

                Коментар


                  #9
                  Stilo-то 140 и 150 к.с. са вече друга категория (1.9 JTD - 16v и 1.9 JTDM - 16v).@pecata - за разхода - близки са като разход, естесвтено 2.4 при по-висока скорост дава по-нисък разход от 1.9.За 1.9 предимство имат алфите и ланчиите - използват друга ск. кутия, друг съединител.С един ремап стават усезаемо по-пъргави и няма да имат проблеми с буксуване и прочие.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Ще споделя мнение за 166-ца. Майстор ми каза, че задното окачване е доста скъпо, пригаждали някакви носачи от Мерцедес за целта. Иначе сигурно вози прекрасно.И аз съм за 2.4 JTD-то. Сега са на много достъпни цени поне Кофтито е че ще гори малко повече градско и с една идея по-скъпо като обслужване, но всичко това си заслужава заради тягата!
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      на мен 2,4 все ми се струва много голям двигател ...поне на мен лично ,не ангажирам с мнението си никой...Особено като гледам какви са тенденциите от малолитражни двигатели да се изцеждат много коне 1,9 според мен е добър варитант и не мисля,че "тегли" слабо
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        Карам от време на време 156-ци едната е с 1.9 JTD другата с 2.4 JTD, е разликата е от небето до земята? Ускорението на 1.9-тката особенно на извънградско е доста по-тромаво от 2.4-ката. Особенно за голямо купе мисля че 1.9 JTD 105 е слабичък и това мое мнение никой не може да ми го промени, защото е обосновано на личния ми опит
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          Колега когато избирах моята Либра всеки ми казваше как 1.9 бил по добрият, икономичният и т.н двигател. Все пак си купих 2.4 140к.с и не съжалявам, няма такова вървене.

                          Коментар


                            #14
                            Колега pecata премисли си плюсовете и минусите на двата мотора и вземи решението аз като собственик на 2.4 Жтд не бих си купил 1.9Жтд . Разликата в ускорението е огромна а удоволствието да караш този мотор извън града е голямо.Разходите по подръжката се различават с малко повече масло, една ролка повече на обслужващия ремък и евентуално ако майстора ти иска 20 лв повече за работа защото е по- тясно.Относно разхода той е от 7.5 до 9 в града в зависимост от сезона и стилът на каране (това е поне при мен). От познати каращи 1.9 Жтд с подобна маса мога да кажа че харчи като долна граница 6.5- 7.2 в града.Най- важното е сам да решиш кое е най- добре за теб и твоя стил на каране , както и джоб. Моля да ме извинят колегите ако съм изпуснал нещо или съм объркал, надявам се да съм бил полезен.


                            r_osen@yahoo.com

                            Коментар


                              #15
                              Който и от двата да вземеш няма да сбъркаш.Моят съвет е да гледаш за състоянието на автомобила.Успех!
                              FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X