Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв акумулатор за Темпрата? - купен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    infineon написа:
    Истината е в ZAP- шнайдер акумулатори.Имат сребърно калциеви необслужваеми. Аз съм с такъв и съм много доволен. http://zap.plСтруват 130 лв 55 ач и са по омалки като размери от обикновените акумулатори 55 ач.
    И аз препоръчвам този! В нета има доста информация за него и хората са доволни!Иначе италянките идват от завода с Ексайд.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Преди месец и аз бях трябваше да купувам акумулатор и след като разгледах тука в форума взех Ексайд 60амп за 139лв и 2год гаранция с око. това беше май единствената марка на добра цена за която нямаше лоши отзиви от това което прочетох
      Brava 103HP
      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

      Коментар


        #18
        paralesa написа:
        ами и аз така бях чувал,че било добре да се заредят преди да се сложат,но като купувах за фордя,тоя ми каза,че били заредени и не им трябвало повече...тъй,че вече не знам кое колко е вярно
        В подкрепа на това, да допълня това което пък аз съм чувал: Най-доброто за акаумулатор е да стои сух до момента на продажбата, когато в оторизиран сервиз трябва да се налее сместа, и да се зареди напълно. Това води до най-дълъг живот, при последващо правилно обслужване и редовни проверки на течността. Може би заради това всички казват - да се зареди преди да се сложи. Но освен да се зареди, трябва току-що да е налят, а не да е стоял примерно 2 години и да е подмятан по складовете, пълен с електролит.

        Коментар


          #19
          ами колеги не знам за зареждането , вече е късно . днес си купих Ексайд 62 амперчаса за 145 лв с око и се води обслужваем.питах дали трябва да се зарежда - мацката каза че не е необходимо , викам си окей... не му разбирам как седят нещата с зареждането , но дано всичко да е окей близките 3-4-5-6-7 години п.п. мерси на всеки отзовал се по темата. поздрави !!!
          Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

          ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

          Коментар


            #20
            Ще я повдигна тая тема, моя Ексайд реши, че ме е возил достатъчно, започна да ме оставя тук-таме, последно палеше със замисляне и някакво притракване, при каране зареждаше ужким, колкото да запали на сутринта, запали, закара ме някъде и после като реша да си тръгна, макар и колата да е загрята , 10 мин след като съм спрял не ще да завърти и това е. Сутринта нямаше сила дори да отвори вратите. Преди малко го поставих на зарядното, не потегля изобщо да зарежда, което май означава само едно- загинал е безвъзвратно, сложих да заредя и бош-а на другата ми кола, запона да си зарежда без проблеми-зарядното работи, май отпада и последното съмнение, че може да има отечка някъде. Предварително благодаря за вниманието, свършил ли е акумулатора според вас?
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #21
              Ами свършил е окончателно.На колко години е?
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                Нямам представа на колко е а и не знам къде по него има написана дата на производство. Не съм го изхвърлил още, ако знам какво да погледна, ще видя и ще кажа за колко години е свършил, интресното е , че откара големите студове без да се изложи, но може би и студовете го убиха.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар

                Working...
                X