Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варна - Дуранкулак - Констанца

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Варна - Дуранкулак - Констанца

    Здравейте,пътят от Варна до Дуранкулак покрай Златни пясъци, Албена, Балчик, Каварна и Шабла се дели на две части:Варна - Каварна (здрав път без дупки)и Каварна - Дуранкулак (стар кърпен път с много неравности)За сравнение, пътят за нос Калиакра е с по-добра настилка от Каварна - Дуранкулак.Повечето пътища в Добричка област били зле, вярно се оказа, включително и Е-87.В участъка на румънска територия пътят започва с 10-километрова отсечка с добър асфалт и ширина колкото наш първокласен път.Влиза се в Мангалия и близо до корабостроителницата пътят преминава в 4-лентов.Така е до Констанца.Разрешената скорост извън градовете в Румъния е 100км/ч.Качеството на пътя е перфектно, а седмична винетка на пункта Дуранкулак струва 6 лева (12 леи).Натоварването на граничния пункт е нищожно.ПС: между двата гранични пункта има лоши стърчащи железа!! Доста са опасни.

    #2
    И едно напомняне. Румънските пешеходци не са като българските. Пресичат със затворени очи. Забравете ’преценяването’ ще мине ли, няма ли да мине, дали да не дам газ и подобни. Спирате даже при подозрение че може и да тръгне да пресича пешеходеца. Изобщо не преувеличавам.Още нещо. За румънския шофьор понятието ’странична дистанция’ не съществува. Имайте го предвид и не се шашкайте като ви доближат на една боя.

    Коментар


      #3
      Да, за пешеходците е така, за моя изненада ме пуснаха веднага като пешеходец, щом стъпих на пътеката в Констанца.

      Коментар


        #4
        Колеги някой скоро да е минавал по този път?Мисля скоро да си направя една екскурзийка до Румъния и ме интересува състоянието на пътя?И пътувал ли е някой от този път до Букурещ?
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          #5
          Минавах лятото до ГККП-то по маршрута Каварна-ГККП. Пътя е добре, няма голям трафик. За една зима едва ли се е развалил толкова много. Зареди добре колата, че в този край бензиностанцийте са кът. Тогава бях с мотора и в Шабла ми се наложи да го тикам от едната до другата бензиностанция, щото в първата нямаше бенз. Разминах се с кафе в Констанца поради факта, че якето с документите остана в палатката...

          Коментар


            #6
            От познати във Варна чух скоро, че все още не е много добре нагоре.Сигурно стоят още кръпките, които са си баш като плюмки по пътя Едва ли за месец-два положението се е подобило много.Бравото, обаче, ще издържи.

            Коментар


              #7
              Последно ходих до Констанца преди 3 седмици. Положението е следното пътя до Каварна е страхотен, но след това е кошмарен с неравности и не много големи дупки но доста начесто. Средната скорост която аз поддържах беше около 60 км/ч. Полиция не видях никъде, както и полиция от 5 ходения до Ръмъния не съм виждал само веднъж ни спряха в Констанца за проверка. Така винетката е 3 евро или 12 леи като приемат и евро на монети което е супер. Искат талона на колата за да запишат номера на винетката и не искат задължително да се лепи на стъклото. Добре е да имате винетка, че не се знае какво става ако нямате. След минаване на границата пътя е типично европейски с маркировка поведение на пешеходци и голяма част от шофьорите по мое наблюдение. Ако карате само направи по главния път който влиза в Констанца от юг ще стигнете до Mall of Constanta който не е никак лош и околната нещо като морска градинка зад него с добри игрища и стадиончета. Интересно е също и "курорта" им който е разположен в центъра почти, "Mamaia"! Интересен е и Tomis mall който е в центъра. Там внимавайте с паркирането около мола и повечето улички. Има знаци за платено паркиране и при спиране се появява някоя лелка или чичко и ви слага билетче на стъклото. Но 2-3 пресечки след това има свободни паркинги и може да се разходите. Добре ще е и някоя навигация под ръка тогава всичко е перфектно. И последното е Carrefour mall който се намира непосредствено на един от изходите на града. Това е огромен мол! Магазина за хранителни стоки като Пикадили, Кауфланд.. та техния имаше почти 50 каси и всички бяха пълни. Нещо голямо с много хора. Още на север от Констанца има и страхотни плажове, но за тях още малко да се стопли. Ако някой има реален интерес може да се свърже с мен да му дам някой интересни коодринати на по горе написаното Успех на пътешествениците.
              Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

              Коментар


                #8
                Варна - Дуранкулак - Констанца

                Уважаеми Господа , с радост научавам , че седмичната румънска винетка е вече 12 леи , а не 13 през февруари. :D Обаче недоумявам защо си правите експерименти , като не я лепите на мястото и.Иначе и аз съм със страхотни впечатления от този път.Миналата година по съвет на колегата FUOCO ходих на къмпинг ДУРАНКУЛАК . Отскочихме до Констанца и когато се връщахме , една позната която возихме в колата запита ’’ Какво и стана на колата ти ’’ - просто по нашите пътища се чуваше дрънкане откъде ли не.На влизане в Мангалия се движих със 70 км/ч. Спрелият ме полицай ми каза само да си светна фаровете.За тези , които не са ходили им пожелавам да посетят северната ни съседка и да видят една ЕВРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА.Лек път на всички!
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  I4kin , от Констанца до Букурещ е автомагистрала .Карай смело .
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Пропуснал съм да пиша, че в средата на месеца (сигурно и все още) се работи по разширяването на пътя от двете страни между Дуранкулак и Шабла.

                    Коментар


                      #11
                      последните 2 уйк енда пътувам пътя балчик- дуранкулак. не се работи нищо, или поне не събота, когато минавам. Пътя до каварна си е супер, след това просто не е път. дори изглежд все едно е в ремонт, надран целия от кофа на багер, ама не е в ремонт. Пълна трагедия е тази държавка.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Да, точно така, надран, като за ремонт беше, явно още стои така... срам...

                        Коментар

                        Working...
                        X