Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 30

Тема: Ел. магнитен съединител на агрегата на климатика.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат iakvvu написа:
    Хладиника вкъщи има много малко допирни точки с климатика,така че двата уреда не са удачни за сравнение.
    Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Тук повече няма какво да кажа. Разбирам да говорим за климатик и пералня, да кажеш че имат малко допирни точки, но хладилник и климатик... Разбира се , допускам че жестоко съм се заблудил, и реших да започна отначало и да си опресня информацията. Четох четох, но колкото и да чета - все същото. Компресорът не работи постоянно, ами непрекъснато се включва и изключва. Това е положението. Ето, колеги, да прочетете малко, а не да си чешем езиците без аргументи:http://www.google.com/search?q=how+works+car+AC

Фиат идол Аватарът на Danchojn
    Регистр. на
    22.02.2007
    И хладилника в къщи и климатика в колата и инверторните климатици ползват един и същ принцип - Цикъл на Карно. Когато един газ се разширява(изпарява) отнема топлина(изпарителя в купето и хладилника от вътре). Когато един газ се свива(втечнява) отдава топлина(кондензатора при мотора и серпентината за охлаждане на хладилника). Системите са напълно съпоставими - еднакви. Всеки един компресор достигнал зададения му критерии ще се изключи от управлението, иначе бум Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 . Напълно нормално е компресора да се включва и изключва. Но ако се изключи и неще да включи отново в рамките на 10мин. това е проблем.Колегата е пробвал с лампа, но колко мощна е тя? Ако не е поне 10-15W не може да се каже че управлението е наред. Ако управлението е контакт на реле и той е нагорял слабата крушка ще светне, но няма да е достатъчно за електромагнитния съединител.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

Вижте, реално изобщо не ме интересува кога и защо се включва и изключва компресора.Въпроса ми е защо пти 30 градуса навън и зададена 18 градуса в купето климатика изключва.Както написах проблема не е в управлението, а във ем. магнитния съединител. Някой отварял ли го е ?
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

Фиат фанатик Аватарът на Valentin_V
    Регистр. на
    27.02.2007
    Цитат vgeorgiev написа:
    Вижте, реално изобщо не ме интересува кога и защо се включва и изключва компресора.Въпроса ми е защо пти 30 градуса навън и зададена 18 градуса в купето климатика изключва.Както написах проблема не е в управлението, а във ем. магнитния съединител. Някой отварял ли го е ?
    Колега понякога се случва да прекъсва намотката на електромагнита. Щом лампата паралелно на електромагнита свети там е дефекта. Лично на сина ми на опела прекъсна седмица след като взе колата сменихме го с друг употребяван и изкара месец два и сега пак е прекъснал. Мога да ти препоръчам да идеш тук да ти го сменятhttp://www.autofrostcomfort.com/inde...id=3&Itemid=39

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Колега vgeorgiev, вслушай се в съветите, които ти дават. Вариант 2-отиваш при майстор на автоклиматици да ти открие повредата / липсата на фреон/ в системата.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Верно , че работата отва към сервиз, но по принцип, когато нещо не му е наред, климатика си изписва на армаматурното табло " Err Cli". Това става и при липса на фреон, и при загуба на връзка с термодатчик и т.н.т. Доколкото разбирам от първия пост по темата, проблема ти, колега, е че компресора изключва, а лампичката свети !? Това е нормално, когато си с управляем климатик. Моят е такъв и също компресора не работи постоянно. Управлението на климатика следи много показатели, като температура в купето, външна температура, температура на охлаждащия радиатор, налягане на фреона и други. Те определят, кога да се включи и кога дсе изключи компресора. PS: Защо изобщо реши, че имаш проблем с климатика
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

Нека обобща:1. Климатика работи само при студена кола за около 5 мин.2. Вързах лампа паралелно на електромагнита. Лампата свети, значи би трябвало да работи, а неработи.3. Фреона е зареден преди около месец.4. Няма начин да изключва в тая жега.

Фиат фанатик Аватарът на willow75bg
    Регистр. на
    31.03.2008
    Тръгват ли ти перките отпред на радиаторите?Като пуснеш климатика задължително се включват и двете перки,ако не тръгват ето ти проблема.

Фиат маниак
    Регистр. на
    31.08.2008
    Колега,първо измерете съпротивлението на електромагнита,трябва да е приблизително 5ома!Ако си с компресор DENSO провери и температурния датчик ,който е отгоре да не прекъсва нещо!Може и луфта между притискателния диск и шайбата да е по голям от нормата и бобината да прегрява следизвестно време!Ако не се справиш с проблема напиши с какъв компресор си,аз също се занимавам с автоклиматици!Успех!
    еx-fiat bravo 1.6 16V
    now-fiat marea 1.8 16V

Здравейте, Исках първо да отстраня проблема и тогава да пиша как.Още не съм го отстранил, но ще опиша какво открих.Махнах буксата отдолу на компресора. Премерих съпротивлението, както на топъл така и на студен двигател. ОК е.Проверих напрежението на буксата в момента, в който не е зацепен съединителя на компресора. ОК е.Подадох ток от акумулатора директно на компресора, когато би трябвало, а не беше зацепил. Зацепи.Тогава вече ми стана ясно, че проблема е в съединението.Почистих го и го притиснах с отверка, за да дава контакт. Беше ок около 5 мин, след това компресора изключи. Пипнах буксата и пак тръгна. Явно няма да може да се оправи буксата, затова ще сложа две малки кабелни обувки, за да съм сигурен че ще има контакт.Мерси за отговорите. Прочетох малко литература по въпроса и се оказа че наистина компресора се изключва, когато температурата падне с 3.5 градуса под зададената и се включва при 3.5 градуса над зададената. Тоест има хистерезис от 7 градиса.Не е ли опасно да се включи съединителя при 2-3 000 оборота ???

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Ел. магнитен съединител на агрегата на климатика.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •