Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложения относно форума !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Към Immortal: не знам защо се хвана за постигането на тези 400 KB - идеята беше да покажа на krasio_79bs, че за да бъде изображение с резолюция 800x600 над 400 KB трябва да е с много ниска (да не кажа изключена) степен на компресия. На практика с която и програма за преоразмеряване да намали изображението (стига да не промени нарочно настройките), няма как да стигне този файлов размер, защото едва ли някоя от тях ще предложи максималното запазване на качеството (съответно минимална компресия). Иначе не е проблем файлът дори в jpeg формат да се направи и 600 КB.Добре е, че си коригирал поста си и си добавил компресията като фактор за размера на файла, защото при форматите със загуба на качеството, какъвто е той си е от решаващо значение за размера на крайния файл. За товаренето на сървъра: не знам какво имаш предвид. Въпреки постепенно повишаващото се с течение на времето натоварване на сървъра поради увеличаването броя на потребителите и съответно на посещенията, не знам да има някакви проблеми с производителността или дисковото пространство.Към emzo: в поста ти виждам констатации, но не и аргументи защо е по-добре за потребителите на форума да се качват файловете на Imageshack вместо тук, във форума, за който са предназначени. Би ли разяснил също защо смяташ, че 800х600 е ниска резолюция за изображение, предназначено изключително за разглеждане на монитора.А ако говорим конкретно за Imageshack съмнявам се да са много хората, които имат по-добра свързаност с него, отколкото с форума. Отворете например тази тема (особено весело е, ако се опитате веднага да отидете в края на страницата, например за да отговорите на пост). При това забележете, че в случая става дума за изображения доста под допустимия размер (640х480). Представете си какво приключение би било, ако линкнатите файлове бяха 2600х1900 пиксела и среден размер от порядъка на 1,5-2 MB (колкото са приблизително снимките, правени с 5-мегапикселов фотоапарат). А ако са от 10-12 мегапикселова камера, каквито вече са масови?
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #32
      Pecho написа:
      Към emzo: в поста ти виждам констатации, но не и аргументи защо е по-добре за потребителите на форума да се качват файловете на Imageshack вместо тук, във форума, за който са предназначени. Би ли разяснил също защо смяташ, че 800х600 е ниска резолюция за изображение, предназначено изключително за разглеждане на монитора.
      Това е личното ми мнение.800х600 за монитор с HD Ready или Full HD резолюция е смешна направо.Все пак сме 21ви век.Пак лично мнение.Аз ще продължавам да си ги качвам там или някъде другаде.Никого не задължавам с мнението си п.с. аз ползвам thumbnails, рядко слагам цяла снимка над 1024х768 в тема
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #33
        Аз лично няма какво да добавя по темата.Мисля че снощи се изяснихме с разговора по скайп.За мен няма никакво значение кой как ще си ги качва.Аз се справям и с двата начина.Останалите както могат и както преценят, така да си ги качват.Идеята ми не беше че аз не мога да се справя,а беше че колкото по лесно стават нещата, толкова по-добре ще е за потребителите.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #34
          От утре всички да са с резолюция не по-ниска от 1600x1200! Emzo, може да се изненадаш, но все още най-масовата резолюция сред посетителите на форума е 1024х768 или по-ниска. Съответно администрацията на форума е приела този размер за минимален и се съобразяваме с него. Това пък съответно означава, че максималният допустим размер за изображение е следващото стандартно, т.е. 800х600 пиксела.Така че нещата опират и до съобразяване с останалите. Пък и не виждам защо едно изображение трябва непременно да е по-голямо, ако и по-малко може да свърши същата работа. Вече няколко пъти изложих предимствата на качването на снимките тук, а не на външни сървъри, до този момент не видях опревержение.Така че аз пък ще продължа да си качвам снимките качвам тук, понеже искам другите да видят бързо, удобно и сигурно това, което съм решил да споделя с тях.
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #35
            Ами @Pecho аз нямам нищо против и тук да ги качвам, но 800х600 е малка резолюция(за мен).Защо не направите едиин аплет като в Ситроен клуба.Там от форума директно се атачват на имидж хостинг сайт.В случая може да е на нашия сървър.п.с. също е неудобно прикачените снимки да са най-долу в темата (поне за мен).Иначе PDF-чета си ги атачвам редовно
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              Работи се по преминаване към новата версия на phpbb - в момента е безпредметно да се пипа по форума. Ще е труд на вятъра.Всички препоръки обаче ще бъдат обсъдени/реализирани в следващата версия.

              Коментар


                #37
                ilkor написа:
                Работи се по преминаване към новата версия на phpbb
                Прогрес в % ?Доста функционалности пропускаме с тази версия
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #38
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #39
                    Е ако и на теб трябва да ти даваме отчет. А сега сериозно. Както знаете, всичко се прави на доброволни начала. Кой когато може и ако може. Та така!
                    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                    Трезвен ТУК не пиша!
                    Un Italiano Vero

                    Коментар


                      #40
                      Голям отговор .....Можеше да ме излъжеш с едно 10% и щях да си трая
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #41
                        Има работа по довършване на скина и по-дребни настройки.

                        Коментар


                          #42
                          Найс
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #43
                            Имам оферта. Който помогне за довършването на скина - на следващата среща ще го отровя от пиене на мои разноски.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #44
                              Верно малко остана, но при мен станаха едни неща... не е много за разправяне... та го позарязах наистина. Ще се опитам да го довърша вече, че ми е неудобно.

                              Коментар


                                #45
                                Имам конкретно предложение. Модератори и Администратори, предлагам поне в раздела "срещи и мероприятия" след като приключи дадено мероприятие или среща, съответната тема да се заключва за да не се получават следните ситуации: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10660 Тази тема стои на първа страница защото някой "незрящ" я е активирал (темата е от 2006 година). Благодаря за разбирането. Поздрави от Варна, Тихомир.
                                ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                                FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                                Коментар

                                Working...
                                X