Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с къси светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравейте, Имам подобен проблем.Късата светлина на десния фат не работи.Крушката работи, бушоните са здрави.Ток до бушоните има.Масата на фаровете е ОК.Ток до кабела за лампата няма.По схема крушката е веднага след бушона, а релето е общо за двата фара (бушона).Остава кабела да е прекъснат ???Някой да е имал същия проблем ?Edit: Да спомена, че има около 6-7 теми за подобни проблеми и в нито една не пише какво е решението на проблема.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #17
      vgeorgiev написа:
      Здравейте, Имам подобен проблем.Късата светлина на десния фат не работи.Крушката работи, бушоните са здрави.Ток до бушоните има.Масата на фаровете е ОК.Ток до кабела за лампата няма.По схема крушката е веднага след бушона, а релето е общо за двата фара (бушона).Остава кабела да е прекъснат ???Някой да е имал същия проблем ?Edit: Да спомена, че има около 6-7 теми за подобни проблеми и в нито една не пише какво е решението на проблема.
      При мен просто в един момент си светна крушката и няма вече проблем, но и аз се съмнявах дали идва ток до крушката и накрая леко допрях двата кабела и видях, че окъсяват и след това просто и крушката светна

      Коментар


        #18
        Владо, по цял ден съм у дома. Когато имаш време- мини да отстраним проблема и после ще пишем какво е било.

        Коментар


          #19
          ogi28b написа:
          Владо, по цял ден съм у дома. Когато имаш време- мини да отстраним проблема и после ще пишем какво е било.
          Мерси Оги,Събота или неделя евентуално, защото съм на работа до 18:30, а след това е тъмно.Ето какво стана днес. Преди това да уточня, че съм с фарове от Мареа.Свалих буксата на десния фар.На късите светлини имам напрежение от 0.38V.Дългите и габаритите 12 и нещо волта.Както казах преди, на едната клема на бушона за тази светлина имам 12 волта.Стигнах до извода, че кабела е прекъснат някъде.Предположих, че е някъде близо до буксата, защото там е доста нагънат.Леко оголих кабела, дадох на контакт и къси и премерих. Отново под половин волт.Тръгнах нагоре по кабела. Има една една пластмасова кутия над десния калник, в нея са кабелите за десните светлини и два маркуча за стъклата (идват от казанчето за чистачките).Отново обелих малко кабела и премерих. Отново няма резултат.Тук се отказах, отидох да купя кабел 1,5mm2.Свързах го за заголения кабел и го прекарах в купето през вратата (свинска работа....).Нямаше как просто. Без фар не си е работа.Та най-накрая имах кабел в купето.Премерих с мултицета дали този новия кабел има контакт, с този, който се предполага, че отива до фара. Не.Тоест, кабела е прекъснат някъде от калника до бушоните.Свързах новия кабел с директно към предпазителя и така се прибрах.Това е временно решение, докато оправя проблема.Не ми се мисли ако се прекъсне кабел на помпа, еку и т.н....Някой знае ли как мога да размонтирам всички бушони под волана ?
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #20
            Откачаш всички куплунзи и ще видиш 2 или 3 болта. Развиваш ги и цялото табло с бушони излиза към теб. Но мен ако питаш - не бързай. Имаш ли кора под двигателя?

            Коментар


              #21
              Проблема е отстранен.Оказа се буксата (№13) зад жабката.Почти извадена беше. Стегнах я със няколко свински опашки и я закачих за шасито, където трябва да бъде.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар

              Working...
              X