Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с къси светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с къси светлини

    Здравейте колеги, имам следния проблем с бравото: Беше ми нагорял кабела към крушката на лява къса светлина и съответно не светеше. Изчистих кабела, но когато слагах новата крушка я допрях до скобата за притягане, а бях с включени светлини и изкочиха няколко искри. Сега вече изобщо не иска да светне. Нямам изгорели бушони...Къде другаде може да е проблема?
    Fiat Bravo 1.8 GT

    #2
    Re: Проблем с къси светлини

    anko написа:
    Здравейте колеги, имам следния проблем с бравото: Беше ми нагорял кабела към крушката на лява къса светлина и съответно не светеше. Изчистих кабела, но когато слагах новата крушка я допрях до скобата за притягане, а бях с включени светлини и изкочиха няколко искри. Сега вече изобщо не иска да светне. Нямам изгорели бушони...Къде другаде може да е проблема?
    Хм... Нямаш изгорели бушони? Странна работа. Аз досега съм правил този фокус два пъти и задължитено ми се е стопявал бушон, червен, 10А. Но това при мен. Странно, наистина. Аз иначе да си попитам - гледаш си бушоните в купето, нали?
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с къси светлини

      svetkos_ написа:
      anko написа:
      Здравейте колеги, имам следния проблем с бравото: Беше ми нагорял кабела към крушката на лява къса светлина и съответно не светеше. Изчистих кабела, но когато слагах новата крушка я допрях до скобата за притягане, а бях с включени светлини и изкочиха няколко искри. Сега вече изобщо не иска да светне. Нямам изгорели бушони...Къде другаде може да е проблема?
      Хм... Нямаш изгорели бушони? Странна работа. Аз досега съм правил този фокус два пъти и задължитено ми се е стопявал бушон, червен, 10А. Но това при мен. Странно, наистина. Аз иначе да си попитам - гледаш си бушоните в купето, нали?
      Да, в купето бушоните гледах. Другия вариант е да слагам само изгорели крушки, но не ми се вярва.
      Fiat Bravo 1.8 GT

      Коментар


        #4
        колега да ти кажя че ... и бушона и крушката са ти изгорели 80 % съм сигурен .. на мен ми се беше случило същото ...
        ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

        Коментар


          #5
          s00rry написа:
          колега да ти кажя че ... и бушона и крушката са ти изгорели 80 % съм сигурен .. на мен ми се беше случило същото ...
          Това е най-логично да стане. Но бушона го разменях с другите и работеше. Сега като се замисля може кабела да е прекъснат. Нали е с много малки жички, някоя може да е прекъсната.
          Fiat Bravo 1.8 GT

          Коментар


            #6
            ам да ти кажя аз имах 3 крушки .. и едно пакетче с бушони нови .. и в крайна сметка половината бушони неставаха и вс крушки ... тай че купих нови бушони и крушки и се оправи работата но трябваше да отида на електричар ... че да ми замери каде има ток каде няма че се бях видял в чудо
            ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

            Коментар


              #7
              s00rry написа:
              ам да ти кажя аз имах 3 крушки .. и едно пакетче с бушони нови .. и в крайна сметка половината бушони неставаха и вс крушки ... тай че купих нови бушони и крушки и се оправи работата но трябваше да отида на електричар ... че да ми замери каде има ток каде няма че се бях видял в чудо
              Днес ще взема нови крушки и бушони, да пробвам с тях.
              Fiat Bravo 1.8 GT

              Коментар


                #8
                Проблема не е от изгорели крушки или бушони. Ако някой се сеща нека да каже от какво друго може да е...Ако знаете електричар в района на Младост или Дружба също казвайте...
                Fiat Bravo 1.8 GT

                Коментар


                  #9
                  anko написа:
                  Проблема не е от изгорели крушки или бушони. Ако някой се сеща нека да каже от какво друго може да е...Ако знаете електричар в района на Младост или Дружба също казвайте...
                  Същият проблем се появи и при мен вчера ......смяна на изгоряла крушка.......малко искри от допряно плюсово кабелче до скобката за крушката и новата крушка, която не е изгоряла не свети. Гледам, че темата е старичка и ако някои е решил проблема, нека сподели решението.Оправих нещата ...........изгорял бушон на късите светлини

                  Коментар


                    #10
                    Аспарух__ написа:
                    anko написа:
                    Проблема не е от изгорели крушки или бушони. Ако някой се сеща нека да каже от какво друго може да е...Ако знаете електричар в района на Младост или Дружба също казвайте...
                    Същият проблем се появи и при мен вчера ......смяна на изгоряла крушка.......малко искри от допряно плюсово кабелче до скобката за крушката и новата крушка, която не е изгоряла не свети. Гледам, че темата е старичка и ако някои е решил проблема, нека сподели решението.Оправих нещата ...........изгорял бушон на късите светлини
                    Случайно някой да може да каже, кой е бушона за лявата къса светлина? Че те са доста вътре в купето и незнам, кой да вадя

                    Коментар


                      #11
                      aandro написа:
                      Случайно някой да може да каже, кой е бушона за лявата къса светлина? Че те са доста вътре в купето и незнам, кой да вадя
                      Ако си с Браво/Брава/Мареа от вътрешната страна на капак на бушоните в купето има схема кой бушон за кое отговаря.
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #12
                        бушони

                        Щом бушоните под волана са здрави остава буксите отзад зад бушоните или на волана виж ако има някъде още прокъсало по жицата измери е с ОМ мер и една допълнителна Може за да не е изгоряло бушоните да са по големи по стойност
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          sa6obravoto написа:
                          aandro написа:
                          Случайно някой да може да каже, кой е бушона за лявата къса светлина? Че те са доста вътре в купето и незнам, кой да вадя
                          Ако си с Браво/Брава/Мареа от вътрешната страна на капак на бушоните в купето има схема кой бушон за кое отговаря.
                          С Фиат Брава JTD - има в долната част и видях, че са описани на капака, но май не си отговарят по картинката, но има и отгоре над тях други бушони така, като в две кутийки са , като решетки, но долните ги огледах и са здрави, сменях и крушката с нова, но така и не светва, като гледам кабела на фара не виждам да е повреден, не мога да установя проблема

                          Коментар


                            #14
                            Бушоните не се оглеждат, а се мерят с уред. Смени двата, които са означени, че са за къси светлини, един с друг. Ако тогава пак свети само десния, значи може би не е в бушона проблемът. Но ще кажеш после, за да не ти давам излишна информация сега. За лявата къса светлина, би трябвало бушонът да е на ред 2, бушон 3, 10 А. За дясната - би трябвало да е на ред 1, бушон 4, 10 А.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Бушоните не се оглеждат, а се мерят с уред. Смени двата, които са означени, че са за къси светлини, един с друг. Ако тогава пак свети само десния, значи може би не е в бушона проблемът. Но ще кажеш после, за да не ти давам излишна информация сега. За лявата къса светлина, би трябвало бушонът да е на ред 2, бушон 3, 10 А. За дясната - би трябвало да е на ред 1, бушон 4, 10 А.
                              Явно крушка излезе проблема понеже бушоните си бяха здрави и сменях крушки, докато в един момент светна

                              Коментар

                              Working...
                              X