Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход Мареа 1,9 ТД Комби

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да и аз съм съгласен с теб, но след изкачването има и спускане, което малко компенсира. Все пак, при тези обстоятелства - натоварена кола на проход, торанадо разхода ти мисля, че е в рамките на нормалното, даже нещо в повече.

    Коментар


      #17
      Заинтригувахте ме. И аз съм с този двигател Брава ТД100. Разходите обаче са ми други. Градско 8.5-9. Извън града с климатик около 120 км, 6.5. В книжката дават разход 8.7 градско, 6.5 смесено и 5.4 извънградско. Колата ми е 98 г.

      Коментар


        #18
        kuki написа:
        Заинтригувахте ме. И аз съм с този двигател Брава ТД100. Разходите обаче са ми други. Градско 8.5-9. Извън града с климатик около 120 км, 6.5. В книжката дават разход 8.7 градско, 6.5 смесено и 5.4 извънградско. Колата ми е 98 г.
        За това говоря аз.мойта е 97 и в книжката пише градско 7,6 смесено 6,5 извин градско до 90км/ч 4,5 Изглежда има някакви разминавания в книжките ни и в самите разходи.Дайте да открием защо е така?Мойта е ’97г внос от Италия.Дай инфо за твойта

        Коментар


          #19
          gdd55 написа:
          kuki написа:
          Заинтригувахте ме. И аз съм с този двигател Брава ТД100. Разходите обаче са ми други. Градско 8.5-9. Извън града с климатик около 120 км, 6.5. В книжката дават разход 8.7 градско, 6.5 смесено и 5.4 извънградско. Колата ми е 98 г.
          За това говоря аз.мойта е 97 и в книжката пише градско 7,6 смесено 6,5 извин градско до 90км/ч 4,5 Изглежда има някакви разминавания в книжките ни и в самите разходи.Дайте да открием защо е така?Мойта е ’97г внос от Италия.Дай инфо за твойта
          При положение, че пишеш, че ти гори градско 7 това означава, че си с 0.6 литра по-малко от книжката! Честно казано за първи път чувам за човек успял да свали разхода по-малко от дадените от прозиводителя данни...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            четах от книжката поствах във форума.засичах си разхода поствах във форума.Тава е от мен ако искаш вярвай ся кво да си сканирам книжката на колата и да ти я показвам ли или да ходя с тебе да карам и после да за реждам,ЗАЩО боли ма патката

            Коментар


              #21
              Ей хора не забравяйте че единия е от София а другия от Бургас - нормално е да има разлика в градско каране особено за София ако се минава в час пик през някой места може и над 10 да ви даде сигурен съм!За човека от Бургас - в София ми се е случвало 6 км разтояние да минавам за приблизително 4 часа как се струва това - е това беше миналата зима но факт! Е тогава колата как да ми даде 13/100 както си ми дава средно нали?
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Значи аз си мислех че моята гори много пък то се оказва нормално. Градско 8/100-зимата и 10/100-лятото с климатик. Извънградско 6.5,7/100. И в трите случая не съм я "жалил" колата .Брат ми кара Dukato 2.4 JTD и веднъж решил да пробва да икономисва карал с около 80 км/ч София-Варна и я свалил на 5.5/100.(все пак е товарна кола). Така че ит. дизели явно горят защото се и "режат" много. Я ми дайте дуг пример за такова ускорение на подобен двигател?
                Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                Lancia Y

                Коментар


                  #23
                  TabE-Marea написа:
                  Я ми дайте дуг пример за такова ускорение на подобен двигател?
                  Няма Италианският дизел е голям самолет.Искам само да набарам някоя тойота на пътя с тоя новия мотор D4-d да видим кво го хвалят че много вървял.Иначе ла лапането доста лапа италянката мъчил съм се много но под 7/100 градско не мога да я сваля за разлика от другите дизели

                  Коментар


                    #24
                    gdd55 написа:
                    четах от книжката поствах във форума.засичах си разхода поствах във форума.Тава е от мен ако искаш вярвай ся кво да си сканирам книжката на колата и да ти я показвам ли или да ходя с тебе да карам и после да за реждам,ЗАЩО боли ма патката
                    Колега, защо нарушаваш добрият тон?!? И, защо приемаш думите ми като заяждане? Просто се учудвам от това, че колата ти гори по-малко от това дадено в книжката (твоята)! За разхода на стотици коли съм чувал, но твоята е първата с по-нисък разход от заводския. Това ме води на мисълта, че моята има голям разход и, че диагностиката във Вантотрейд не отчита това... може би все още съм в нормите. Предполагам, че, ако някой ден сменя инжекторите разхода ще се подобри, а като начало на пролет може да сложа една добавка за почистване....P.S. А, че много върви... спор няма! Интересно ми е една 16V 1.6 Брава, ако застане до моята, кой ще бие... сигурно по-добрият шофьор :D
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      Извинявай малко се поизнервих.Не мога да разбера защо на мойта книжка пише толкова ниски разходи сравнение с книжките на другите колеги от форума.А това че ми гори по малко от заводското написано не е за шашкане защото е по малко за градско ако беше по малко от написаното за извънградско тогава щеше да е изумление П.С Тия опелчетата и не само тях въобще коли до 115 коня ги лахвам с мойте смешни 100

                      Коментар


                        #26
                        Има много грешна информация по сайтовете... Просто няма официален сайт с инфото, което ни интересува, от там идват различията. Например в един бг сайт пише, че моят двигател бил 74 коня, а ТД75 - 75... друг е въпроса, че моят двигател наистина е 74, но киловата А относно 100-те конски сили... все пак не забравяй, че за мощността важен критерий е и въртящият момент, който заради спецификата на дизеловият двигател с турбо при нас е 200нМ срещу например 144нМ за двигател 1.6 16V!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #27
                          Виждам че доста се отклонихме от темата и така и така ще ви питам нещо за ТД100.Чувате ли си турбините да ссвирят като подавате яко газ,защото аз си я чувам ,апреди да я взема карах една брава със същия мотор не се обаждаше изобщо.Скороста си я правеше 185 дори.Иначе съм навъртял и доста километри на Ивеко Дейли с 2,5 мотора и там турбото се чува.А относно разхода италианките са така и при Ивекото като го насмета казвам това защотосъм го развъртал до 135км като се има в предвид че е с брезент а не бус лапа яко стига до 20/100 дизел.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #28
                            Tornado написа:
                            Виждам че доста се отклонихме от темата и така и така ще ви питам нещо за ТД100.Чувате ли си турбините да ссвирят като подавате яко газ,защото аз си я чувам ,апреди да я взема карах една брава със същия мотор не се обаждаше изобщо.Скороста си я правеше 185 дори.Иначе съм навъртял и доста километри на Ивеко Дейли с 2,5 мотора и там турбото се чува.А относно разхода италианките са така и при Ивекото като го насмета казвам това защотосъм го развъртал до 135км като се има в предвид че е с брезент а не бус лапа яко стига до 20/100 дизел.
                            Моята се чува. Старата, която даде фира също се чуваше.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #29
                              [quote="Vladim"]Има много грешна информация по сайтовете... Просто няма официален сайт с инфото, което ни интересува, от там идват различията.
                              За различията в сервизните книжки на колите говорим не за сайтовете.Мойта турбина я чувам.Имаше тука една Алфа 146 не и се чуваше ама тя беше бая трагнала да заминава фарляше масло през въздушният филтър и надуваше сама само до 2000 оборота.Мойта ндува сама до 3500

                              Коментар


                                #30
                                Моята турбина се чува като е студена-силно, а след това виенето намалява значително. В дръга тема бях описвал че собственика на най-добрия турбо сервиз във Варна ми е приятел. Та неговото становище беше(100% каза той) че е нещо по тръбите на ауспуха(хлабини или гарнитури)които като загрее колата и се уплътняват от температурата. Труда да се оправи всичко е около 4-5 часа и ако не ми пречело да си карам-така ми каза. И аз не се натискам да давам пари за това. :D
                                Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                                Lancia Y

                                Коментар

                                Working...
                                X