Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Направи си сам ролка. Нека BREDA да фалират!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Знаете ли какъв лагер има в ролката за пистовия ремък при Мареа 1,9 ЖТД-105?В почивните дни ще сменям ремъка и искам да си купя лагера утре понеже в почивните дни няма откъде.Някои,ако има стара нека да погледне,ще ми бъде от голяма полза.

    Коментар


      #32
      willow75bg написа:
      Знаете ли какъв лагер има в ролката за пистовия ремък при Мареа 1,9 ЖТД-105?В почивните дни ще сменям ремъка и искам да си купя лагера утре понеже в почивните дни няма откъде.Някои,ако има стара нека да погледне,ще ми бъде от голяма полза.
      За коя ролка питаш?
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #33
        мога да ти кажа още сега номера на старата ми ролка, но аз съм с 1,6 браво, ако са еднакви....
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #34
          willow75bg написа:
          Знаете ли какъв лагер има в ролката за пистовия ремък при Мареа 1,9 ЖТД-105?В почивните дни ще сменям ремъка и искам да си купя лагера утре понеже в почивните дни няма откъде.Някои,ако има стара нека да погледне,ще ми бъде от голяма полза.
          Ако искаш, след като уточниш точно коя ролка търсиш, мога да ти намеря SKF. Работя във фирма където предлагаме цялата им гама продукти. Срока на доставка е две седмици, но поне слагаш нещо качествено и забравяш. Аз и двете си коли съм ги оборудвал с тяхни ролки и ремъци.Уважавам опитите на колегите да си направят сами ролки, но мисля че това не е редно. Слагайте продукти на реномирани фирми и няма да имате проблеми.
          Brava 1.9 JTD 100, 2001

          Коментар


            #35
            Става въпрос за неподвижната ролка на пистовия ремък.Интересува ме номера на лагера/на колегата пуснал темата е 6304 2RS/,не искам цялата ролка.Ще опитам да сменя само лагера,ако е възможно.

            Коментар


              #36
              Кое не му е реномираното на това което сме направили? Пластмасата ли? Лагера ли ? Е да побългарихме го, защото има едни търговци дето казват - земи си ей тва и ще изкара хххххх км. А като не изкара, какво правиме? А и винаги са ми интересени разните му дистрибутори - взимайте само от нас ... Що пък от вас като може и от представителя. Съжалявам за по грубия тон .

              Коментар


                #37
                willow75bg написа:
                Става въпрос за неподвижната ролка на пистовия ремък.Интересува ме номера на лагера/на колегата пуснал темата е 6304 2RS/,не искам цялата ролка.Ще опитам да сменя само лагера,ако е възможно.
                Дано не греша ,но мисля ,че е невъзможно.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #38
                  Чесно казано незнам дали е възможно,но като ги демонтирам и ще си покаже.Явно ще взема няколко вида лагери и на късмет ще бъде.Дано не забравя да щракна някоя снимка.

                  Коментар


                    #39
                    Установих,че е невъзможно да се смени само лагера,защото ролките са пластмасови.

                    Коментар


                      #40
                      При пластмасовите ролки по някой път лагера е лепен и няма вадене без да счупиш ролката. Единят вариант е стругар да направи отново същата ролка от метал и само да си набиеш лагера, другият вариант е да се купи лагер с външният размер на ролката и да се направи втулката на вътрешният диаметър. Не мисля, че си заслужава обаче всичките операции ако една ролка струва 30-50лв и ще изкара 50к км и нагоре. Аз съм правил на рендето такава преработка защото там ролката струваше 168лв Ролка от Аскона за 15лв и един стругар само ми направи нов болт с диаметъра на ролката и всичко заспа, изкара 60к и се разтрака и я смених с пластмасова от някакво BMW за 30лв. Вариантите са много, въпроса е дали си заслужава.

                      Коментар


                        #41
                        От известно време ме тормози проблема с щурците (свирещия пистов ремък с прилежащите му ролки) и прочее. След инспекция на ролките и ремъка реших да сменя само ремъка, взех CONTITECH 6 пистов (при смяната се оказа че алтернатора е от FIAT [по всяка вероятност] и ролката му е със 6 канала а стария ремък беше 7 пистов [какъвто е редно да бъде]... Абе италянска немарливост ) и за известно време свиренето изчезна. Сега се появи отново и като гледам няма да изчезне от самосебе си, затова се налага смяна и на ролката/ролките.Кратка справка в онлайн магазина на AXM поохлади ентусиазма ми, защото "РОЛКА ВЪНШНА НЕПОДВИЖНА" (позиция 3 на схемата):е на цени от 70.20 лв (BREDA) до 119.90 лв (!!!) (INA)a "РОЛКА ВЪНША ОБТЯЖНА К-Т" (позиция 1 на схемата)::е на цени от 69,00 лв (BREDA) до 78,00 лв (FIAT)Бях попадал на тази тема и преди, сега я издирих нарочно и моля за малко обяснения Slavi_Lancia и всички знаещи.o Мога ли да определя 100%-ово коя е свирещата ролка или да подменям и двете ? o Процедурата, описана от Slavi_Lancia за коя ролка се отнася ? o Възможна ли е и за двете ролки ? o Имате ли представа и бихте ли споделили каталожния номер/номера (или размери) на заместващите лагери, за да мога да ги купя предварително (както беше писал един колега), а не след разглобяването на автомобила ?
                        ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                        ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                        ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                        Коментар


                          #42
                          Колега sclera_bg, не бих ти препоръчал да се занимаваш с "направи си сам ролка"! Ролките ти са пластмасови, а и обтяжната е добре да се подмени заедно с обтягащият механизъм под нея. Все пак това е вид пружина имаща определен живот... А защо на пластмасовите ролки е трудна работа да им се смени лагера... колегите по-горе добре са описали.Моят съвет е да се свържеш с представител на SKF и най-малкото да провериш цените. Купувал съм лагери от там, далеч по-евтини от обявените е цитирания от теб сайт! Пиши на лични, ако искаш координати.
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #43
                            темата се отнася за паразитната ролка. при нас на 1,6 тя е обтяжна, но не на пружина, а фиксирана. по принцип на повечето може да им се смени само лагера, но зависи за къде става дума. ако е за климатик например- няма проблем, за алтернатор бих сменил лагера ако е много скъпа.като гледам на обтяжната също няма д ати е проблем да смениш само лагера
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #44
                              Ролка външна неподвижна струва около 30лв, също толкова струна и опъващата ролка без опъващия механизъм, който издържа доста повече от две ролки живот.
                              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                              Коментар


                                #45
                                Когато сменях ангренажните части и на мен ми направи впечатление, че тази ролка е ремонтопригодна със стандартен лагер. Става въпрос обаче за ролката, която купих от български магазин (ААуто). Пазя си сменената ролка и ако имам време ще я снимам и ще я кача тук.Тя като че ли не подлежеше на ремонт.Наистина цената на тази част не ми се връзваше никак като я видях купена от магазина.
                                Fiat Marea 1.8i

                                Коментар

                                Working...
                                X