Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Направи си сам ролка. Нека BREDA да фалират!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Slavi_Lancia написа:
    Tornado написа:
    Това коя ролка е ,че има метал по нея?Паразитната на пистовия или обтяжната?
    Тва е обтяжната на климатика, на ангренажите не рискувам с такива експерименти там си купувам хубави комплекти (или поне така си мисля) сега съм с Литенс-канада, уж
    и моята сега е такава, старата също, лагера е Койои старата май не трябваше да я сменямотносно пластмасовата ролка - мисля, че тези бордове задържат основно лагера в ролката, а не стегнатостта на сглобката по външната гривна на лагеразатова се чудя дали да опитвам да махна единия бордто всъщност ролките на пистовия ремък не са толкова скъпи - общо 60лв дветескъпа е обтяжната на ангренажа - 110лвно там май не може да се сменя нищо
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #17
      Не е скъп ако не взимаш обтягащия механизъм. Той с ролка гони 100-те лева. Иначе хитра идея, аз си мисля че при набиването на лагера ако хубаво се облее с лепило пак няма да мръдне. Това за варианта с махане на ръба ...

      Коментар


        #18
        =

        Само да допълня Слави -избирайте лагери с най-висок клас на прецизност,набивате с малък допуск и ролките стават почти вечни.,,Малий продавачите ще ни изтрепят ако следят форума,, :D :D :D

        Коментар


          #19
          Точно за това избрах SNR е можеше и SKF ама аиде не ма нужда чак толкова Ами магазинерите да си направят сметка кви ролки се продават, верно ние все гледаме наи евтиното па после се сърдим ама аз лично исках хубава ролка а никъде нямаше само Бреда се предлагаше, но като можем да си помогнем сами що да трошим грешни пАри
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #20
            Mupo написа:
            Не е скъп ако не взимаш обтягащия механизъм. Той с ролка гони 100-те лева. Иначе хитра идея, аз си мисля че при набиването на лагера ако хубаво се облее с лепило пак няма да мръдне. Това за варианта с махане на ръба ...
            как се разглобява този механизъм
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #21
              Днес заради тази тема и аз си направих такава ролка. Използвах оригиналната, с шабър много внимателно отнех част от застопоряващия ръб. Избих стария лагер (на негo имаше щамповка Made in Canada). Самия лагер беше NTN, номера му 6203, останалите букви забравих да ги запиша. Поразтърсих се из склада ни и открих SKF made in Italy, с номер 6203 2RSH. Прeди набиването обратно, използвах http://www.wurth.co.nz/site/media/pd...367_-_0368.pdf . При набиването лагера сам щракна навътре, т.е. предполагам е минал през обработения ръб, т.е. нещо ще го държи. Остава утре ако имам време да мина на струг работната част на ролката. Като за без пари толкова . Аз лично след оригиналната смених 2 пъти тази ролка. По въпроса за обтяжната, надявам се другата седмица да я погледна и нея.п.п. Всъщност сега като се замисля това по-горе,което съм написал важи само за 1.8 двигателите. И така като гледам, май съм правил обтяжна. Знам ли вече кво съм правил, моята е пластмасова ...

              Коментар


                #22
                Mupo написа:
                Днес заради тази тема и аз си направих такава ролка. Използвах оригиналната, с шабър много внимателно отнех част от застопоряващия ръб. Избих стария лагер (на негo имаше щамповка Made in Canada). Самия лагер беше NTN, номера му 6203, останалите букви забравих да ги запиша. Поразтърсих се из склада ни и открих SKF made in Italy, с номер 6203 2RSH. Прeди набиването обратно, използвах http://www.wurth.co.nz/site/media/pd...367_-_0368.pdf . При набиването лагера сам щракна навътре, т.е. предполагам е минал през обработения ръб, т.е. нещо ще го държи. Остава утре ако имам време да мина на струг работната част на ролката. Като за без пари толкова . Аз лично след оригиналната смених 2 пъти тази ролка. По въпроса за обтяжната, надявам се другата седмица да я погледна и нея.п.п. Всъщност сега като се замисля това по-горе,което съм написал важи само за 1.8 двигателите. И така като гледам, май съм правил обтяжна. Знам ли вече кво съм правил, моята е пластмасова ...
                това за ангренажа или за пистовия ремък е правено, т.е. за ролка от ангренажа или пистовия ремъквиж какъв обтяжен мехънизъм има на опъващата ролка на ангренажа, там е по-сложно, защото има ексцентрик, оста на който е развалцованано едва ли е нещо невъзможнотук си ползвал Вюрц за залепяне на външната гривна на лагера за ролката, което да компенсира липсат ан пластмасовия ръбдали ще държи така?
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #23
                  ....обтяжната на ангренажа е ъпсурд да я възстановиш така, говорим за ролки по пистовите ремъци които са правени въз основа на набити в тях лагери. Ролки като обтяжната на ангренажа е цяло тяло, един вид лагер, а не черупка и лагер набит в нея, за това и не става нищо от не, и и риска е твърде голям да се прави какъвто и да било експеримент с нея. Тези пластмасовите си мисля че няма да имат проблем с набит лагер и особено ако както колгата го е залепил с някво лепило, едва ли ще тръгне да излиза. Но все пак трябва да се наблюдава. ролката която правих аз беше метална и лагера влезе много ама много плътно в нея като лагер в главината отдлно че малкото останало ръб ми позволи да я заперчимя на 4 места, можеше и повече ама си оставих да има и за друг път, все пак мисля да я ползвам цял живот
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #24
                    Slavi_Lancia написа:
                    отделно че малкото останало ръб ми позволи да я заперчимя на 4 места
                    Интересна дума използваш колега.Може да се каже също кернирам или закернирам.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #25
                      Естествено че за пистовия. Номера по Breda мисля беше 1452. При мен няма метални ролки, само пластамасарки дето ...

                      Коментар


                        #26
                        Mupo написа:
                        Не е скъп ако не взимаш обтягащия механизъм. Той с ролка гони 100-те лева. Иначе хитра идея, аз си мисля че при набиването на лагера ако хубаво се облее с лепило пак няма да мръдне. Това за варианта с махане на ръба ...
                        ако се наложи да махаш залепения лагер дали ще поддаде?виж внимателно дали може да се разглобява обтяжната ролка с механизма, има една развалцоната тръбичка на ексцентрикатам ще е проблем
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #27
                          Не при смяните не съм я сменял аз. Идея още си нямам за механизма, но тази ролка е от там. За отлепянето, най-вероятно ще се счупи лагера, също и пластмасата. Досега лепен лагер с това "лепило" здрав не е излизал. Обаче за без пари толкова.

                          Коментар


                            #28
                            Един мой братовчед който е манияк на тема автомобили ми показа изцяло изработена обтяжна ролка от дурал. Като лагера се законтря със зегерка и винаги можеш да го смениш. И това беше монтирано на неговия автомоибил. Даже ми каза че е правил и от стомана и никога не е имал проблеми с тях после. И понеже аз бях на тази тема ми каза даже и стругар дето за 20 лева ще ми я остърже. Взех присърце идеята но за съжаление стругаря беше зает с нещо друго, а аз бях на зор с времето и си купих нова за която ме одраха здраво. И сега само малко да осетя тая че почва да свири няма и да се замисля да сложа такава изцяло направена. По съм скептично настроен към смяната на лагера на тея пластмасовите. Щото все пак пластмасата старее и в един неочаквам момент може да има изненади а с металната гаранцията ще е пълна. Не казвам че е невъзможно да се направи даже аз на тази моята един път им свалях капсуловката и подмених греста щото беше изсъхнала. Но изкара 2-3 хилядарки и пак се разсвири лагерчето. А забравих да кажа че този пич си има собствен сервиз но каза че на клиенти не прави такова предложение и подменя само с оригинални детайли. А защо ли?
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #29
                              Ама BREDA всички знаят , че не е никаква марка. Ползвайте изброените марки, или пък взиамйте готови комплекти на DAYCO. Там със сигурност лагера е на водеща фирма, и е толкова надежден, колкото майстора който го сложи ! А за BREDA - не се знаят в кой ден на седмицата е правен, и .... Абе, слагайте хубави ролки.
                              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                              Коментар


                                #30
                                Слави, късно виждам темата ама не си пионер братче - още преди 5 години на Типото обтяжната я направих по тоя начин - до днешен ден е минала тая ролка поне 50 000 и не е мръднала. Тогава сложих лагер SKF - само се наложи да пуснем 1-2мм стружка на самата ролка че беше нестандартен размера на лагера. Тогав ами искаха 125лв за тая ролка, мене ми излезе 5лв лагер + 5лв стругар+малко ’мамата’ че беше събота и доста обикалях...
                                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                                Коментар

                                Working...
                                X