Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Направи си сам ролка. Нека BREDA да фалират!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    tipo33 написа:
    chokicha написа:
    Да изтупам темата от прахта.паразитната ролка на обслужващия ремък в големите студове се предаде и се разцвили , следва тъпкане с нова грес , но изхвърли греста и румоли ужасно. Обиколих магазините, но освен Бреда метална и Омкар пласмасова и ITN пласмасова китайка, друга не ми предложиха. Изключвам Ауто+, при тях цената е 97лв за INA.След кратко колебание преминах и аз на направи си сам-купих метална Бреда, на стругар да махне законтрящия ръб, лагера ментак вън( дори като нов имаше лек шум), нов лагер SNR, "заперчимване" както казва Слави :D на 4 места и готово.Ролка 25лв, лагер 10лв, стругар 5лв.Всъщност не казах нищо ново, но съм много доволен от свършената работа и исках да споделя.
    Само една идейка-"заперчимването" може да се замени с две капки специално лепило за лагери,на външната гривна на лагера преди да се набие,ако има под ръка.Има ги на бизон и локтайт.Представлява рядка зелено-прозрачна течност,точно като мента .Лепи перфектно,особено щом казваш,че лагера влиза стегнато.
    след време може ли да се избие лагера ако е лепен с това лепило?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #62
      Нагряваш малко над 140 градуса и изкача. То за точно такава цел е измислено това лепило. А иначе темата я бях забравил но само да се стопли и ще реализирам моя вариант. В големия студ я смених пък и бях на път кога блокира. И ето няма 2 месеца и пак дава признаци за музикален талант.Аман вече от ментаци.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #63
        наистина големи боклуци се продават ве4е ...
        Punto JTD
        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

        Коментар


          #64
          Направи ми ролки маисторе,нека Бреда да фалират !!

          Ето и две снимки на място.Снимките са правени,когато двигателя работи.
          Прикачени файлове
          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

          Коментар


            #65
            Направи ми ролки майсторе,нека Бреда да фалират !!

            Здравейте Колеги,ето и нашето решение на проблема с ролките.Направени са от текстолит.Имахме една подобна плоскост.Баща ми има някви лагери от службата още от "онва" време,каза че са повече от стабилни.Стругаря свърши другото за две кила домашна ракийца.Доколкото разбрах са го направили запресовано и със зегерка за да стане сменяемо при нужда.Като финанси не ни струва нищо до тук,остава само да монтират и да пробвам как ще се държат на колата,но предполагам ,че няма да има ядове,все пак е просто лагер в обшивка.Ето и няколко снимки:
            Прикачени файлове
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #66
              Колега, много хубаво е станало. Тези лагери с металната капсуловка няма да издържат дълго-ще влезе вода и прах. Купи си японски лагер Koyo или NSK (около 6-8лв.) със същия номер и спецификация RS - означава че е с гумено-метална капсуловка, почти като семеринг. Монтирай го в текстолита, сложи от двете страни големи шайби с дебелина 1.5-2мм. и външен диаметър с 1мм по-малък от вътрешния на ролката, а между големите шайби и вътрешната гривна на лагера дистанционни шайби за да не опира в зегерката. Те ще пазят от прах и пясък. Ще минеш от 100 до 200к км без да пипнеш ролката повече. :D

              Коментар


                #67
                29.12.2018 или 70к по-късно...

                И така, виждам че са минали над 5 годии и ~70к км от поставянето на самоделните ни ролки. Не знам дали "Бреда" все още са активни /най-вероятно са си/, но дойде ред за пълно обслужване на колата. Масла, ремъци, свещи, филтри..., а и "ролки" разбира се

                Вчера ходих до местната дилърка на лагери-Баба Дора. Покрай празниците явно не е зареждала, защото изпод щанда успя да извади само един лагер "SKF" 6304. Това означава, че на първо време сменихме само лагера на ролката за ВП и алтернатор. За климатика ще остане по-натам, че и без друго трябва да ида до Gal76 да сменим и ангренажа.

                Питах я за хубави лагери, СКФ, ФАГ, КОЙО, ТИМКЕН, НТН. След празниците да поръча от доставчиците си.

                Българските "ВМЗ" бяха вече доста поизносени, но пък не съм им чул гласеца или да са създавали някакви ядове.

                По предложенията на Колегата МАХ-2, не ми се занимаваше да доработвам. Само избиване и набиване на новия лагер. Вече е 2RS. Отдолу си има кора и като цяло там директно вода не ходи.
                Цената на "SKF" до нея-15,50лв, "Фаг" из нета 12-13лв, нови ролки 2бр около 50-80лв спрямо производителя.

                Еми това е.

                Весело посрещане на новата година !!

                LORETT 27,90
                INA 38,80

                Click image for larger version

Name:	Ролки лагер SKF 15.50BGN.jpg
Views:	1
Size:	404,2 KB
ID:	2098191Click image for larger version

Name:	Лагер SKF 6304.jpg
Views:	1
Size:	395,6 KB
ID:	2098190
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар

                Working...
                X