Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Направи си сам ролка. Нека BREDA да фалират!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Направи си сам ролка. Нека BREDA да фалират!!!

    Така колеги, когато сменях ремъци така и не намерих по читава ролка от Бреда, същата мастия изкара точно 2000км и хвърли греста и се разтропа даже, писна ми да давам пари за боклуци, по магазините пак нямат читава на едно място казаха че с доставка могат да ми доставят ИНА за 72 лева. Те да не са пили ГАЗ. 72 лева за една ролка и то за фиат И следваики максимата че "Нищо не се е родило по колата че да не може да се оправи" грабнах ролката и при стругаря там за 2 лева човека ми отстрани законтрящия ръб на фиг-1 и избихме лагера, после в магазина за 9 лева взех един SNR имаше и китаски за 3 лева ама ми се видя като правен по трудово, така че играх на сигурно. После в къщи с пресата набих новия лагер и "заперчимих" на 4 места (фиг-2) за всеки случаи, намерих му и подходяща капачка за да го затапя след монтажа за да не я пръска вода ролката. И така, след 50 000 км ще ви информирам за резултата, до де ремъка не изяде 3-4мм от ролката друга нема купя само лагери ша сменям аи сиктир и Бредата
    Прикачени файлове
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    браво бате Слависамо така
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      дано работи ! :D
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Re: Направи си сам ролка. Нека BREDA да фалират!!!

        Slavi_Lancia написа:
        Така колеги, когато сменях ремъци така и не намерих по читава ролка от Бреда, същата мастия изкара точно 2000км и хвърли греста и се разтропа даже, писна ми да давам пари за боклуци, по магазините пак нямат читава на едно място казаха че с доставка могат да ми доставят ИНА за 72 лева. Те да не са пили ГАЗ. 72 лева за една ролка и то за фиат И следваики максимата че "Нищо не се е родило по колата че да не може да се оправи" грабнах ролката и при стругаря там за 2 лева човека ми отстрани законтрящия ръб на фиг-1 и избихме лагера, после в магазина за 9 лева взех един SNR имаше и китаски за 3 лева ама ми се видя като правен по трудово, така че играх на сигурно. После в къщи с пресата набих новия лагер и "заперчимих" на 4 места (фиг-2) за всеки случаи, намерих му и подходяща капачка за да го затапя след монтажа за да не я пръска вода ролката. И така, след 50 000 км ще ви информирам за резултата, до де ремъка не изяде 3-4мм от ролката друга нема купя само лагери ша сменям аи сиктир и Бредата
        Фабрично има ли капачка или ти я сложи допълнително?И кажи от какво направи капачката.
        Фиат марея уикенд 1.9ТД100

        "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

        Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

        Коментар


          #5
          Малко си наранил прахозащитният ринг. Дано да не даде фира. :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            А не съм го наранил, тва от снимката някък си така се вижда внимавал съм много 9 лева е лагера все пак Фабричните ролки са с капачки има и такива по магазините ама са по 70 лева едната. Капачката е става и от бурканче за лютеница с силикон се залепя за гаката на шаибата и при въртенето съответно не се върти и няма от какво да падне, идеята е не да оплътни на цяло а просто да пази от дирекно пръскане на вода, предполагам че и да се намори ролката във външните и краища от центробежните сили водата няма как да стигне до малката черупка на лагера, виж ако си миеш двигателя с сигурност ще я накиснеш Ама тва е бял кахър за 9 лева лагер мога да го сменям всяка година
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              ......ама наистина иглежда все едно съм потрошил лагера явно от греста и от ъгъла на снимане.... и някое отражение, сянка, ба ли го
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                отдавна му се каня и аз на това, от първия път като я видях ама все ме мързи да се занимавам и на 20 000 км купувам нови. капачките както го говорихме по кю са по 5-6 кинта бре
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Slavi_Lancia написа:
                  ......ама наистина иглежда все едно съм потрошил лагера явно от греста и от ъгъла на снимане.... и някое отражение, сянка, ба ли го
                  мала мале, ти с какво си вадеше хляба :P (фотограф е :D )
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Това коя ролка е ,че има метал по нея?Паразитната на пистовия или обтяжната?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      трите ми ролки са пластмасовисамо обтяжната на ангренажа е метална, но там лагера трудно ще се сменикак да сменя лагерите на останалите, като ролките имат едни пластмасови ръбчета, които задържат лагера, ако ги изстържа на струг после кка ще задържа лагератова ми е порблема засега
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        всъщност от четирите ролки само едната е с разбит лагер - БРЕДА
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Това коя ролка е ,че има метал по нея?Паразитната на пистовия или обтяжната?
                          Тва е обтяжната на климатика, на ангренажите не рискувам с такива експерименти там си купувам хубави комплекти (или поне така си мисля) сега съм с Литенс-канада, уж
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #14
                            alvanovo написа:
                            трите ми ролки са пластмасовисамо обтяжната на ангренажа е метална, но там лагера трудно ще се сменикак да сменя лагерите на останалите, като ролките имат едни пластмасови ръбчета, които задържат лагера, ако ги изстържа на струг после кка ще задържа лагератова ми е порблема засега
                            Ами и с пласмасовите по същия начин, проблема е че пластмасата е по мека и при набиване на лагера ако го накривиш може да я деформираш, иначе няма причина да не стане, наи много някои ден като се скапе лагера да превърти в ролката но това ще е в далечно бъдеще, един хубав лагер току така не се скапва
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              Sev написа:
                              Slavi_Lancia написа:
                              ......ама наистина иглежда все едно съм потрошил лагера явно от греста и от ъгъла на снимане.... и някое отражение, сянка, ба ли го
                              мала мале, ти с какво си вадеше хляба :P (фотограф е :D )
                              ......ми така е , като знам че никои няма ми плати за тоя кадър та със сапунерката
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X