Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD105 - скърцане от към ремъците при студен двигател+видео

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    аз сам сменил над 15 оптега4а и мога да ви кажа 4е проблема не е в оптега4а а в някоя от другите шаиби един пат проблема е в демферната шаиба,друг път в алтернатора, а в последно време проблема ми идва от паразитната ролка.Дори и малка кривина да има много бързо се износва обтега4а

    Коментар


      да ... една ако не смениш, може да обърка тотално всичко, аз смених ролката на динамото и спря да трака и щурука, ха да видим до кога
      Punto JTD
      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

      Коментар


        Преди около 2-3000 км. ми просвири ремъка. Писах тогава, че надрах повърхността му с шмиргелов камък. "Операцията" се оказа успешна, но до днес.След обилните дъждове ремъкът ми просвири отново. Силно и непрестанно. Ей така. От раз. Тази сутрин повторих упражнението с шмиргела на работеща кола, като използвах и лек натиск. Ремъкът не се завъртя цял оборот, а свиркането спря. Изгасих колата. Запалих я отново и за секунда - две свирукането (много по-слабо) го имаше и веднага изчезваше след едва доловима промяна в работата на двигателя ( като да сте включили и изключили всички консуматори). Обяснявам си тази промяна с първоначалното сработване на алтернатора ( ремонтиран преди 20 000 км.) и натоварването му в първите секунди на работа. Следвайки логиката обаче не стигам до точно определен извод. Ремъкът ли да сменям, обтегача ли, шайбата на алтернатора ( ревизиран преди) ли ? Другите неща ( паразитна, лагер на компресора, шайба на коляновия )не ги броя защо са скоро сменяни ( скоро, скоро - 20 000 км).
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Аз вече се видях в чудо с този ремък. Този който беше на колата почна да свири ,а в магазините никъде не намерих този размер и взех малко по-дълъг. На сухо време не свири ,а стане ли по-хладно съм като цигулка супер много свири. Когато запаля колата не се обажда и след 1-2 секунди като заработи алтернаторът ,явно доста голямо съпротивление оказва и се започва якото свирене. Дали оптяжната ролка вече се е уморила и не може да опъва ремъка както трябва или пък ремъка ,който съм купил е боклук?
          FIAT STILO 1.9JTD 2002

          Коментар


            По дългият ремък е опънат по малко. При мен едната паразитна ролка е ексцентрична, като я върна в крайно положение ремъка си е опънат, но прискърцва. Натягам малко ремъка и всички щурци млъкват.

            Коментар


              При мен има, бих казал - доста интересно развитие по темата със скрибуцането, което е напълно нов вид проблем и не е сред обсъжданите досега, ще разкажа подробно утре, че сега много ми се спи. Наккратко - неоригинална шайба на алтернатора.

              Коментар


                Като прочетох горното, се сетих, че бравото го карах и с фрайлауф шайба и с обикновена и честно казано разлика не усетих.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  При мене скърцаше по същия начин от шайбата на алтернатора.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар


                    Обещал съм да ви разкажа една история и съм забравил. Ето я и нея:Купувам си колата, всичко е наред, сменени са всички ремъци и ролки. Карам почти година без проблеми, докато един следобед паля, тръгвам и след километър замириса на изгоряла гума. Слизам, гледам - пистовия ремък е на множество парчета, по дължина, а ролката на алтернатора е изхвърлена напред от мястото си. Самият ремък се беше оплел където може. Повредата беше причинена от счупена паразитна ролка (може би камъче е било притиснато между ремъка и ролката и я е счупило, а в резултат на острия ръб от счупеното - ремъкът се е накъсал. Колата отива в сервиз, там свалят алтернатора, ремонтират го (уж), слагат нова ролка и ремък, плащам вземам си колата и си заминавам. 9 месеца по-късно, веднага след срещата в Цигов Чарк (някои са били и я помнят), отивам до Пловдив, където обядвам набързо с автора на тази тема, а на тръгване, след като запалих, с него чухме едно неприятно тракане, подобно на шума от скъсана демпферна шайба. Прибрах се до София така, на следващия ден - колата в сервиз (друг, не първия). Там са разглобили всичко и са подменяли една по една обтягаща, паразитна, демпферна шайби и проблемът е останал. Накрая са свалили и шайбата на алтернатора, която се оказала повредена. Сменили са тази шайба, заедно с обтягащата ролка, паразитната също, нов ремък, защото старият беше повреден, и освен всичко това - основен ремонт на алтернатора. Оказа се, че в първия сервиз изобщо не са ми го ремонтирали, само са сменили ролката и са го монтирали обратно. В този сервиз вече са направили ремонта както трябва - сменени лагери (старите бяха .... ужас; четки, почистване... абе всичко, каквото трябва, е направено. То се усети веднага по зареждането, преди това си имаше осезаеми проблеми. ----/---- 2.5 години по-късно ----/----Карам си толкова време без никакви проблеми, минал съм над 25 000 км след последния ремонт в тази част на колата. В началото на октомври миналата година ми се разсвири отново. Свирукането беше съвсем ритмично, с всеки оборот на ремъка. Реших, че повредата е у него, свалих го, разгледах го, даже качвах и снимки тук, беше цепнат на няколко места. Смених го с нов. Вечерта - никакви проблеми, но на следващата сутрин - пак свиреше, по-силно от предишния. Отидох и купих нов обтягащ механизъм. Смених го и всичко се нормализира. Ама само за около месец-два. Реших, че повече няма да давам пари за обтегачи и ремъци, а ще ремонтирам едва когато ремъкът се скъса. Така карах над половин година до това лято. То все така си свиреше, но само като е студена колата. Като загрее - спираше. Дойде случаят с повредения ми фазов сензор. След подмяната му, може би ремъкът е обърнат на другата страна и от тогава започна да свири силно и постоянно, като загрееше колата - не спираше да свири. Така до преди около месец, когато отидох в сервиз за смяна на носач и помолих да се провери от какво може да е това свирене. Механикът погледна и каза, че ремъкът върви накриво и се трие в болта, който крепи обтягащия механизъм за блока. От това свири. След внимателно вглеждане, той видя, че ролката на алтернатора няма нищо общо с равнината на всички останали ролки. Имаше очевидно разминаване поне с 1-2 мм, може би и повече. От там последва сваляне на тази ролка (която си работеше добре, в интерес на истината), сравняване на нейния номер, проверка на номера на алтернатора и чисто нова ролка от склада, която вече беше оригинална за алтернатора, отговаряше по номер, а след монтажа й съосието на всички ролки беше идеално. Оказа се, че във втория сервиз от трите, за които става въпрос, са ми монтирали ролка, която е за друг алтернатор, а не за моя. Двете ролки на външен вид си приличат страшно много, даже за неопитен човек са напълно еднакви. Обаче върху алтернатора - едната е по-навътре с 2 мм. Заради това, че е по-навътре, тя се е допирала до корпуса на алтернатора, който има дълбок канал, но не го снимах. Така съм карал над 3.5 години - с неоригинална ролка на алтернатора. Заради нея смених допълнително един ремък (той си беше за смяна, но едва ли щеше да се разсвири и нямаше да го сменя), както и обтягаща ролка (може би е била здрава и тя). Това са 80-90 леваСлед слагане на ремъка запалих и всичко си заработи съвсем тихо и както трябва. Та така - понякога е трудно за откриване какъв е проблема и както в моя случай - може да изглежда че е от едно, а то - съвсем друго. Бях набедил обтягащия механизъм, че е пълен боклук и пристигат криви още от завода. Ама се оказа, че не е от него. Дано този пост да послужи на някой с подобни проблеми, може да се окаже същото и при него.

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      ...
                      Мен също ролката ми е блокирала, и в понеделник ще се сваля алтернатора по друга причина, няма да е лошо да сменя и ролката, ама като чета Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 .От друга страна:
                      emzo написа:
                      Като прочетох горното, се сетих, че бравото го карах и с фрайлауф шайба и с обикновена и честно казано разлика не усетих.
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        При мен пък проблема е че се разсвирва като позагрее малко колата и няма спиране, като хвана и напъна обтяжната ролка с ключ да разхлаби и я пусна се оправя за малко и после пак почва свиренето. Направи ми също впечатление, че като опъна ремъка с ръка се чува някакво чаткане откъм обтяжния и като че ли прекалено лесно поддава ремъка за опън с ръка?!
                        Fiat Bravo JTD '99

                        Коментар

                        Working...
                        X