Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръководство-диагностика с VAG COM и MES

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръководство-диагностика с VAG COM и MES

    Необходими:- компютър/лаптоп с USB порт и OS XP и нагоре- VAG COM 409.1 USB KKL адаптер, вече има и такива с вградени превключватели за AIRBAG, ABS и т.н.- Multiecuscan - http://www.multiecuscan.net/- FTDI Virtual Com Port (VCP) Driver - ЦЪК и избирате ето този:Инсталация:1. Инсталирате изтегления вече FTDI драйвер и след това включвате VAG COM-а.След инсталирането му в Device Manager-a се появява нов COM порт:Давате десен бутон PROPERTIES, след това PORT SETTINGS и накрая ADVANCED и се появяват следните екрани: Променяте Latency Timer (msec) на 1 и давате ОК.p.s. запомнете номера на СОМ порта, в случая - 4ти.2. Пускате MES:Натискате на Settings, Interfaces и избирате вашия адаптер и СОМ порт. В случая VAGCOM & port4: Потвърждавате с ОК.След това от списъка избирате марката(1) и съответния модел(2) и контролера, към който ще се вързвате.В моя случай:Давате Connect и се връзвате към избрания контролер.---------Следва продължение
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Енджой
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Да, от дефиницийте разбирам че обикновено ТД100 не може да се върже. Всъщност с визата се свързвам, но исках да пробвам и с унидиаг.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        Така като гледам и Fiat Coupe 2000 16V също не е по възможностите на програмата.
        Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
        Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
        -------------------------------------------------------------

        Коментар


          #5
          Re: Ръководство - диагностика с VAG COM и Unidiag под Window

          emzo написа:
          3.11. AlfaLancia_ME731.def
          ...ALFA, 156, 1.8 TS 16V..ALFA, GT, 1.8 TS 16V....
          от това не следва ли че и мойта 1.8 16 V 1995g. ще може да се върже с тези дефиниции?или не?ако някой знае със сигурност - моля да сподели

          Коментар


            #6
            Името на def файла подсказва, какво е ЕКУто.Примерно - AlfaLancia_ME731.def - Bosch Motronic Me7.3.1 EOBDЗа 1.8 ми изскача Хитачи, т.е. няма да стане.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Много полезно, и доста по удобно от Виза
              Fiat Bravo JTD '99

              Коментар


                #8
                Абе,не трябва ли тая тема да стане важна ? Обяснено е добре и нагледно с картинки ...
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар

                Working...
                X