Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на табло на Пунто?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега tzetzo_slavista, лато гледам ръководството(226-266 последната част на ръководството) на 4 страничка една схема на която се вижда че тахометърът е свързан към 1 пин на EGR Control Unit(според мене това си показъл на снимата) кабелът трябва да е син на цвят и да утива до "speed sensor". Понеже незнам къде точно се намира този "speed sensor" по схемата се вижда че до него утиват два кабела, син-от него трябва да вземе сигнал тахометърът(т.е. оборотомерът) и бяло/зелен които съответно са двата крайни кбела. Виж буксата която е свързана към EGR-а и намери от там синия кабел който ще ти бъде синал за оборотомера. А междувременно първо закачи табло с оборотомер без да пипаш нищо по кабелите, може и да тръгне ако не, чак тогава почваи да превръзваш кабели.П.П За да ти стане по ясно си свали ръководството и погледни схемата, че моите обяснения не не са много разбираемиПоздрави
    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

    Коментар


      #17
      Благодаря колега! Таблото съм го свързал и не трагва оборотомера, иначе скалата за Т я задействах и работи. Ще проверя как стоят нещата след като имам твоите пояснения по вапроса и ще пиша! Благодаря ти още веднъж - дано се справя!
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #18
        Колеги знаете ли къде се намира този speed sensor, който на диаграма 12/16 е с номер 51? Може да се окаже, че нямам такъв сензор изобщо.
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #19
          Да коригирам колегата Цецо, но въпросът е къде се намира N51 "RPM сензора" на тези Пунта?
          Fiat Punto 1.1 '97

          Коментар


            #20
            С приятеля ми и колега по Пунто hann, успяхме днес да свържем оборотомера и вече всичко по смененото табло работи! :D Ще обясня със снимки как се свързва оборотомера при дизеловите пунта. След като вече бяхме сигурни, че до ЕГР-а достига информация за оборотите, оставаше само да се изкара една жичка от въпросния син кабел (за който по горе колегата обясни и който подава информация от Speed Sensor-а към ЕГР-а), отиващ на първи пин на ЕГР-а(снимки 1 и 2). На разклонения кабел, който отива към таблото сложихме един резистор, за всеки случай (снимка 1). Този кабел се прокарва към таблото през гумен маншон (снимка 6). На сваленото табло, запоихме една жичка, която прокарахме през празното пинче(ако не беше празно оборотомера би трябвало да тръне без проблем) на буксата, която се свързва с таблото (на тази букса се подава още информация за ръчната и акумулатора)(снимки 3,4 и 5). След като свързахме кабела от таблото с този, който прокарахме от ЕГР-а и запалихме колата, оборотометъра отчиташе (снимки 7 и . Надявам се тази информация да е полезна и за други колеги, които искат да си сменят таблото, с такова, имащо скала за температурата и оборотомер! Отново благодаря на колегите hann, ripper_pz и vesko.t!
            Прикачени файлове
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #21
              ripper_pz написа:
              Колега tzetzo_slavista, лато гледам ръководството(226-266 последната част на ръководството) на 4 страничка една схема на която се вижда че тахометърът е свързан към 1 пин на EGR Control Unit(според мене това си показъл на снимата) кабелът трябва да е син на цвят и да утива до "speed sensor". Понеже незнам къде точно се намира този "speed sensor" по схемата се вижда че до него утиват два кабела, син-от него трябва да вземе сигнал тахометърът(т.е. оборотомерът) и бяло/зелен които съответно са двата крайни кбела. Виж буксата която е свързана към EGR-а и намери от там синия кабел който ще ти бъде синал за оборотомера. А междувременно първо закачи табло с оборотомер без да пипаш нищо по кабелите, може и да тръгне ако не, чак тогава почваи да превръзваш кабели.П.П За да ти стане по ясно си свали ръководството и погледни схемата, че моите обяснения не не са много разбираемиПоздрави
              Може ли някои да каже за бензиновите модлеи как става защото ECM-а е друг поне на 1.1 94г ?

              Коментар


                #22
                табло пунто

                да се похваля от днес и аз си имам табло с оборотомер и всичките му екстри. само че понеже на разбирам нищо ми го вързаха.сега всичко си работи много добре. маистора е пуснал един кабел за оборотомера и е вързал на лампата за коланите понеже аз нямам такава на старото тази която ми показва за грешка в имобилаизера
                Fiat Punto 1.1

                Коментар


                  #23
                  Re: табло пунто

                  По темата от мен тема -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...458&highlight= в крайна сметка ако не тръгне от пин 23 се взема сигнал от 2те бобини от нисковолтовата им част с 2 диода ...
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #24
                    Ако зема на моето 1.7тд пунто_s табло от SX или ELX естествено пак от 1.7тд ще баца ли оборотомера нормално ? Без да преправям.Това за датчика на темп не ми е толкова важно .
                    this

                    Коментар


                      #25
                      абе от два месеца за това табло пишеш фани го свали и го сравни.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Нали никой се не наема бре :D да удари по едно рамо :D
                        this

                        Коментар

                        Working...
                        X