Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на табло на Пунто?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на табло на Пунто?

    Здравейте! Търсих в форума и не можах да открия такава тема. Купих Пунто S 1.1 95 г. таблото му е без оборотомер и скала за температурата а е само с лаппичка.Въпроса ми е може ли да се смени с такова да показва температурата и трябва ли да се преправя нещо?
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
    Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

    #2
    Може !Освен таблото се сменя датчика за Т, в повечето случаи кабелният план е еднакъв, в краен случай, ако липсва проводника за оборотомера от ЕКУ, се пуска допълнително.
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Благодаря!
      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
      Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

      Коментар


        #4
        sacheto написа:
        Благодаря!
        Колега, успя ли да го направиш ... дай някакви разяснения и за другите нуждаещи се Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
        Fiat Forum Bulgaria

        Прекаленият светец и богу не е драг !

        Коментар


          #5
          Колега все още не съм намерил табло за пунтото.
          Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
          Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

          Коментар


            #6
            Хмм ... аз табла мога да намеря ... по моргите блъснати има бол ... ама датчици разни други щуротии как ще ги оправиме ... това е тегавинята Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              т

              sacheto написа:
              Колега все още не съм намерил табло за пунтото.
              имам табло от пунто 1.7тд
              Fiat Punto 1.7 TD ELX Fiat Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Ichkin написа:
                Хмм ... аз табла мога да намеря ... по моргите блъснати има бол ... ама датчици разни други щуротии как ще ги оправиме ... това е тегавинята Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                датчика е ще вземеш от там от където и таблото .... датчика за температура е завит където и твоя в момента ... близо до динамото от ляво на ваздушния филтър... в краен случеи ако неможе да намериш стават и от лада само отиваш на стругар да ти мине резбата... аз съм замислил да си сложа трипътен датчик да ми мери освен темепратура и налягането на маслото... казаха ми , че от лада 1500 S става.Относно оборотомера мисля ,че S модела на пунто нямат едно кабелче котето отива на 23 или 24 пин на букасата на ЕЦуто ... бях пускал тема ... със снимки
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Колега сега видях линка които си дал за кабела за оборотомера http://translate.google.com/translat...F8&sl=it&tl=bg , в скоро време ще опитам да я направя операцията със смяната на таблото!Четох,че се прави някакво мостче,за да работи температурата или само със смяната на датчика ще стане? В момента съм в търсена на табло и датчик от пунто SX!
                  Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                  Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                  Коментар


                    #10
                    табло

                    sacheto написа:
                    Колега сега видях линка които си дал за кабела за оборотомера http://translate.google.com/translat...F8&sl=it&tl=bg , в скоро време ще опитам да я направя операцията със смяната на таблото!Четох,че се прави някакво мостче,за да работи температурата или само със смяната на датчика ще стане? В момента съм в търсена на табло и датчик от пунто SX!
                    мисля ,че трябва да се смени датчика.Аз съм със датчик на лада незнам коя точно с допълнителен уред за Т заврян в краката ми . но както писах мисля да си правя конзола на лява страната на прозореца с 3 уреда Температура , наляганена масло , Волтметър от лади от разлини модели.Сетят в зелено ма мисля ги преправям с таблото да светят в синио.И аз имам мерак за табло на SX ама само заради един оборотомер незнам дали си заслужава.
                    Прикачени файлове
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      sacheto написа:
                      Колега сега видях линка които си дал за кабела за оборотомера http://translate.google.com/translat...F8&sl=it&tl=bg , в скоро време ще опитам да я направя операцията със смяната на таблото!Четох,че се прави някакво мостче,за да работи температурата или само със смяната на датчика ще стане? В момента съм в търсена на табло и датчик от пунто SX!
                      някой ако разбира този език от линка даден от колегата :D нека преведе :D
                      Grande Punto 1.3 75 hp
                      Croma 1.9 Multijet 150 hp

                      Коментар


                        #12
                        Табло_Мк1

                        От линка излиза оригинален език Италиански, превода е на Полски, на Български е комп.превод...Правена е тази операция, успешно, пращам линк да сваляне архивирано описание на Пунто-1, там ги има и схемите, които вършат работа, снел го е наш колега, преди да го свалят от сървъра- на чешки е , но за схемите не е важен толкова езика...в Haynes-GB схеми няма. http://dox.abv.bg/files/dw?a=62d3a3e76dЗа оборотомера се взема сигнал от пин.23 на ЕКУ, проверява се веригата до конектора на таблото с уредите, при нужда се пуска доп.жица ...За Т се сменя датчика и прибора/аналогов/ на таблото.
                        Ex. Grande Punto Driver

                        Коментар


                          #13
                          А има ли значение на какво Пунто ще се свързва оборотомера, понеже моето е 1.7 ТД и се чудя дали е на същия пин?
                          Fiat Punto 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            Вчера снимах моя компютар и там няма 23 пина, а само 11, като в буксата, която влиза в компютара едното гнездо е празно! Някой знае ли как да свържа оборотомера при мен?
                            Прикачени файлове
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Добре де колеги,а всъщност към таблото на пунтото, какъв сигнал се падава за оборотомера (аналогов или цифров) и къде точно (на кой пин) на таблото се подава сигнала?Някой има ли идея?
                              Fiat Punto 1.1 '97

                              Коментар

                              Working...
                              X