Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин, газ или спирт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ха, навремето единствената матура която държах беше по химия. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Но доколкото знам, парафина образува кристалчета при ниски температури.Нека някой който не е държал матура по химия да ни обясни. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #32
      Nino написа:
      Ха, навремето единствената матура която държах беше по химия. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Но доколкото знам, парафина образува кристалчета при ниски температури.Нека някой който не е държал матура по химия да ни обясни. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
      може и да е парафин, но точно в моята не е, направиха ми анализ на нафтата и по-специално от омв, освен дългия списък с вредни съставки водата е 17%..............съжалявам нино. но парафин не виждам към обяд ще питам що няма парафин?!! като му дръпна калема излиза, че нафта няма???????????

      Коментар


        #33
        Какво беше сипъл от ОМВ? Евродизел или Алпин?И още един въпрос - къде правиш тези изследвания? Адрес и цена ме интересуват.
        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

        Коментар


          #34
          Както едно време барманите казваха: "Ние не слагаме кафе, вие захар, кво пиете един господ знае" Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #35
            Nino написа:
            Както едно време барманите казваха: "Ние не слагаме кафе, вие захар, кво пиете един господ знае" Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
            xaxaxaxaxaxa това ми харесаИ сега сериозно. Доколкото знам газта за горене разгражда парафина напълно така че не виждам какъв проблем има да се сипва по малко, след като няма остатъци. А пък и да има не мисля че ще са опасни след като колегата pow говори,че в неговия резервоар има какво ли не друго ама не и нафта.
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Lancia Y

            Коментар


              #36
              perlsite написа:
              Какво беше сипъл от ОМВ? Евродизел или Алпин?И още един въпрос - къде правиш тези изследвания? Адрес и цена ме интересуват.
              алпин за 1,70 или 1,71, а относно анализа гаджето е научен работник в БАН и там ги е правила, платих само 20 лева за некви реактиви...............нема кафе, нема нафта нито в резервоара, нито по бензинаджиите..............................

              Коментар


                #37
                Може ли да я попиташ ако някой поиска да направи анализ колко ще му струва и към кой (телефон) да се обърне?Замислил съм нещо
                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                Коментар


                  #38
                  ok

                  ще питам, а за газта какво остава?

                  Коментар


                    #39
                    Керосин(Газ) или спирачна течност

                    Спирт или безин в нафтата е странноНормално се сипва керосин или добавкиОпитайте със спирачна течност знам го от тираджия който няма PC и не може да ви го кажеЗа тези които се притесняват да помислят какво е да се опиташ да пркараш през дюзите размекната парафинова свещ и кое е по лошо за помпата и дюзитеОпитайте спирачна течност поне няма да ви навредиПоздрави

                    Коментар


                      #40
                      Колегата каза, че нямало парафин в Алпина може пък да е под друго име като химична формула.Аз лично не бих сложил някакво друго гориво, освен ако не съм абсолютно сигурен как ще въздейства и взаимодейства.. ако се стигне до запушване, мисля, че колегите бяха споменали за почистване с ултразвук
                      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                      Коментар


                        #41
                        газ

                        вчера ходух при майстор и той ме посъветва за газ към 1 кило, мисля да налея малко?!

                        Коментар


                          #42
                          Re: газ

                          EXECUTE написа:
                          вчера ходух при майстор и той ме посъветва за газ към 1 кило, мисля да налея малко?!
                          Като те гледам, вече си решил.. Много се изписа.. прочети мненията в темата и си прецени сам - колата си е твоя
                          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                          Коментар


                            #43
                            Re: газ

                            perlsite написа:
                            EXECUTE написа:
                            вчера ходух при майстор и той ме посъветва за газ към 1 кило, мисля да налея малко?!
                            Като те гледам, вече си решил.. Много се изписа.. прочети мненията в темата и си прецени сам - колата си е твоя
                            налях 1 кило, но май няма ефект?! от тая "алпинска" нафта на ОМВ ми се прецака колицата-не пали от раз както преди като е студена. Кой знае какви лайна са се набухали я по помпата, я по дюзите. като стане положителна температурата ако не запали, значи се е преебало нещо яко

                            Коментар


                              #44
                              Re: газ

                              perlsite написа:
                              EXECUTE написа:
                              вчера ходух при майстор и той ме посъветва за газ към 1 кило, мисля да налея малко?!
                              Като те гледам, вече си решил.. Много се изписа.. прочети мненията в темата и си прецени сам - колата си е твоя
                              Много пъти съм слагал светилна газ или както и казват газ да горене в предишните ми дизелови коли и не е имало никакъв проблем.Ако се помирише една добавка примерно STP за дизел, тази светлосинята опаковка и въпросната газ, миризмата е идентична.Проблема на разпръсквачите са лакообразните и смолисти налепи около иглата получени от употребата на некачествени горива.Именно тези добавки и газта за горене ги разтварят в известна степен.Мисля, че газта е безвредна в количества до един-два литра на пълен резервоар.Не знам при какви температури замръзва и дали има положително въздействие и върху замръзването на нафтата.
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар


                                #45
                                Re: газ

                                Nino написа:
                                Проблема на разпръсквачите са лакообразните и смолисти налепи около иглата получени от употребата на некачествени горива.Именно тези добавки и газта за горене ги разтварят в известна степен.
                                можеш ли да ми дадеш съвет как и скакво да се почистят тези налепи? и някой знае ли къде е топлинното число на подгряващите свещи и има ли проблем ако са със съвсем малко по-голям волтаж?

                                Коментар

                                Working...
                                X