Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пускане на сигнал на оригиналното радио.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пускане на сигнал на оригиналното радио.

    Здравейте, Опитвах се да пусна сигнал на моето радио AD185H.Какво ли не пробвах.Това е може би най-доброто решение, но ако радиото ви е AD185H не работи.Другия вариант е да си сложите касета трансферна май се казваше, но не мисля че звука ще е на ниво.После видях това.С което си прецаках касетофона, защото касетофона никога не ми е работил, а за да стане този номер трябва да ви работи касетофона. Идеята тук е да се прекъсне сигнала от главите на касетофона и вместо него да се пусне друг сигнал. Изкормих целия механизъм на радиото. И в крайна сметка нищо не стана. Това, което направих аз е следното:Намерих FM декодера - TDA 1591На 8ми крак се слага прекъсвач.На 9ти се подава сигнал за ляв канал през 47К резистор.на 11ти се подава сигнал за десен канал през 47К резистор.Идеята е следната. Като се свърже на маса 8ми крак, се изключва FM частта на TDA 1591 (mute).Схемата вътрешно има логика която прави същото, когато има много шум (когато сме в тунел например).Работят само двата операционни усилвателя на изхода, като в нашия случай коеф. на усилване е 1.Запоих кабелите от долната страна на платката.Сложих силикон, за да не мърдат кабелите.И си изкарах кабелите на удобно място. Където влиза касетата.Използвам си кабела на SE K750 от хендсфрито и си слушам музика.Щракам копчето, спира радиото и приема сигнала от телефона.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    Бравос! Още един в MP3 отбора с оригиналната визия
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      Много хитро си го измислил, но върху външния вид имаш още да поработиш. Ако изкараш кабелите отзад би могъл да ги прекараш пред скоростния лост така,че да не ти опасват таблото. А и не бе ли възможно да вкараш сигнала на кабелите на главата за касетата и да играеш превключвателя за поставена касета.
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар


        #4
        2000_16V написа:
        Много хитро си го измислил, но върху външния вид имаш още да поработиш. Ако изкараш кабелите отзад би могъл да ги прекараш пред скоростния лост така,че да не ти опасват таблото. А и не бе ли възможно да вкараш сигнала на кабелите на главата за касетата и да играеш превключвателя за поставена касета.
        Точно там ми бяха пради кабелите. А това за касетата е възможно. Стига да ви работи касетофона. Вкарваш една касета да върти, а сигнала е от кабела,
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          #5
          FM трансмитер по за 12 лева барабар с дистанционото :D
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            качеството от трансмитер е много зле
            Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
            Moonsteppers - All over the world and beyond ...

            Коментар


              #7
              Управлението го измислих по следния начин:Ползвам 3 релета с по един нормално отволен и един нормално затворен контакт (нямах релета с по два, можех да мина и с две). От копчето EXP през диод подавам сигнал на първото и второто реле (+) през диод за да не връща. Първото реле през нормално отворения контакт подава "-" и запушва радиото, второто реле подава "+" и захранва плейърче и подава на трето реле на нормално затворения контакт, което пък враща на предните две релета за да стоят включени. Третото реле взима "+" от копчето IS. Като се натисне то, релето залепя и отпада захранването на предните две, т.е. заработва си радиото и плейъра спира. На половина е реализирано. Дано да съм бил полезен и да сте ме разбрали.

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                Управлението го измислих по следния начин:Ползвам 3 релета с по един нормално отволен и един нормално затворен контакт (нямах релета с по два, можех да мина и с две). От копчето EXP през диод подавам сигнал на първото и второто реле (+) през диод за да не връща. Първото реле през нормално отворения контакт подава "-" и запушва радиото, второто реле подава "+" и захранва плейърче и подава на трето реле на нормално затворения контакт, което пък враща на предните две релета за да стоят включени. Третото реле взима "+" от копчето IS. Като се натисне то, релето залепя и отпада захранването на предните две, т.е. заработва си радиото и плейъра спира. На половина е реализирано. Дано да съм бил полезен и да сте ме разбрали.
                Колега, начертай една схема да се ориентирам малко, защото аз със един прекъсвач действам , но не ме кефи особенно.И къде точно подаваш сигнала?
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  #9
                  naskobg написа:
                  Управлението го измислих по следния начин:Ползвам 3 релета с по един нормално отволен и един нормално затворен контакт (нямах релета с по два, можех да мина и с две). От копчето EXP през диод подавам сигнал на първото и второто реле (+) през диод за да не връща. Първото реле през нормално отворения контакт подава "-" и запушва радиото, второто реле подава "+" и захранва плейърче и подава на трето реле на нормално затворения контакт, което пък враща на предните две релета за да стоят включени. Третото реле взима "+" от копчето IS. Като се натисне то, релето залепя и отпада захранването на предните две, т.е. заработва си радиото и плейъра спира. На половина е реализирано. Дано да съм бил полезен и да сте ме разбрали.
                  разбрах те , но МНОГО усложняваш,същото може да го прави двойно ЦК ключе иначе - браво за ентусиазма !!!

                  Коментар


                    #10
                    Не изчетох цялата тема, че нямам време, ама ето едни схеми, не съм ги пробвалама разгледай.
                    Прикачени файлове
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      trace написа:
                      Не изчетох цялата тема, че нямам време, ама ето едни схеми, не съм ги пробвалама разгледай.
                      Тази идея я много добра, само че не е валидна за AD185H. Опитвал съм го и нестава. В западните форуми прочетох доста и никой не е успял да го подкара. Тръгва на AD182.
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #12
                        тръгва и на 185 Н2 / Н3
                        Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                        Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                        Коментар


                          #13
                          здр колеги аз го направих малко по различен начин запуих ги на касо крачета 15 и 13 отздазт накасетофона за аух подадох на 20 и 19 сигнал от фм трансмитера си 18 е маса проблема е че много трудно префключва на аух иначе звукат е перфектен как да го излажа че има касета за да префключва по лесно на аух плс хелп ето тази хмеа използвах
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            profilink написа:
                            здр колеги аз го направих малко по различен начин запуих ги на касо крачета 15 и 13 отздазт накасетофона за аух подадох на 20 и 19 сигнал от фм трансмитера си 18 е маса проблема е че много трудно префключва на аух иначе звукат е перфектен как да го излажа че има касета за да префключва по лесно на аух плс хелп ето тази хмеа използвах
                            Колега, как изкара сигнал от трансмитера?

                            Коментар


                              #15
                              ам на много лентовата жичка която излиза от усб платката отива кам дисплеината платка там пише р л и ж това са ляв десен и маса нямам снимки сори и немога данаправя вече е запечатано помогни ми сас проблема как да превключвам на аух много трудно става мога да се опитам да направя схема

                              Коментар

                              Working...
                              X