Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем,не мога да си отворя колата!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ще подадеш ток за да отключиш(с ключа)... така май е при всички коли с централно...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #17
      И според мен няма да стане номера защото и да подадеш плюс 12в по кабела то тия волтове стигат до ключа на светлините и толкова.Така мисля аз а то живота крие изненади......
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #18
        ...това е ако не стане с алармата...но май се подава напрежение за някаква обща верига, паралелно вързана на основната... аз поне така си го обяснявам...схемата е с вентилна група и т.н.сега незнам де... може би е така... аз го знам от другаде
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #19
          случи се веднъж на баща ми (той има 124 мерцедес) и точно от там го пуснаха... (акумулатора беше супер стар - 5 годишен) и човека който дойде от Маргел каза че така било на всички коли с централно... и така е и логично... ако не е така - ако няма резервна вратичка значи ел.схемата е правена супер тъпо
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #20
            Лично за мен няма логика това нещо.Какво има един заден стоп ? Една светлина за мигач за стоп за габарит и при задна скорост за осветляване назад.През мигача стопа и габарита е изключено да се подаде ток.Остава само варианта през фасунгата на крушката за задна скорост защото предполагам че до нея идва постоянно 12в и за да светне се подава маса от датчика на скоростната кутия при включване на задна скорост.Възниква другия проблем как да свалиш стопа след като той се сваля само като се отвори багажника .При Мерцедеса е така защото го имам и съм го свалял за да го уплътня да не влиза вода.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #21
              то не е стоп а от светлините които осветяват задния номер...гледай сега... една крушка може да е свързана към няколко вериги... (аз все пак уча електротехника ). напълно е възможно. а дали е така при СЕАТ-а незнам...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #22
                Именно за да свети светлината за номера то към крушката трябва да се подаде +12в а другия и край е на маса.Но тия 12в идват от ключа за светлините и той в момента е прекъснал тия 12в .Така че и обратно да му пуснем 12в те ще стигнат до ключа и край.Просто няма да има връзка с акумулатора.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #23
                  да не влизаме в излишни спорове... може и да не е така при всички коли, но ти казвам че една крушка може да е включена към няколко вериги... и просто едната верига има вентилна група която пропуска когато подадем напрежение и стои безучастна когато лампата си свети...
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар

                  Working...
                  X