Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нов ГИ и вече проблеми заради майстори!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    на който му е интересно може да погледне това:http://storage.fiat-bg.org/Books/Bra...всякъде в Европа слагат уредбидоста са скъпи, но това е друг въпрос
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      Danchojn написа:
      Моето мнение за АИ е . Но в случая не мога да кажа на хубавото черно. Може и да са ме облъчили, но май са облъчили и повечето таксиметрови шофьори с които разговарях за мойта Панда. Системата вообще не е стара - справка шоурума на АИ.
      Колегата deadairplane ти га написа - ама май няма кой да го прочете...Не си мисли, че АИ монтират некво чудо на техниката. А ако таксиметровите шофьори са ти еталон - Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 ...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        wwalker написа:
        Scorpion_BV написа:
        Като преди време на една астра (16 клапанова, инжекцион), хората им я направили да пали на бензин и да обръща автоматично. Тия изкубали копчето и си сложили от жигата копче дет да се пали на газ само. И идва и вика ми колата гърми, не работи.
        Има ли проблем да се пали директно на газ? Аз съм с обикновенна ГУ и от известно време не е помирисвала бензин - пали си на газ от раз и студена и топла. Ако трабва ще я паля на бензин. Трябва ли?
        По бързо ще ти се съсипят мембраните, което не е болка за умиране.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          Sev написа:
          на който му е интересно може да погледне това:http://storage.fiat-bg.org/Books/Bra...всякъде в Европа слагат уредбидоста са скъпи, но това е друг въпрос
          То за скъпотията си имат начин,по големи доходи.Направи ми впечатление че мощноста и върт.моментса едни и същи даже при едни обороти!Интересно при добри технически рещения проблема с мощностасе решава! ПП:А който си има брада да си носи гребенче!-всеки би трябвало да си прави сметка като си купува кола,била тя нова или втора ръка на какво гориво ще кара,колко може да си позволи да даде на месецза гориво и съответно какъв клас кола да избере.Гъзарията си има цена!Аз като купувах мойта бях на ясноче ще слагам газ и съответно си избрах двигател който лесно се газифицира.При мен колата е минала 50000х.к.на газ и уредбата не е направила никакъв дефект,август стават 3години.Извинявам се че не пиша по темата на колегата!Проблемите винаги идват от неможещи "майстори".
          Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

          Коментар


            Какво толкова го обсъждате това си е проблем на настройките или по точно бъг на програмата на Ловато 1.35 и на човека който я е настроивал. Това е отсранено в по-новата версия 1.36. *разбирасе ако човека знае какво прави*.

            Коментар


              прочетох пдф за газовата за новото браво и ми направи разлика разпода посочен там, 8,6 градско-газ 10,6/при 5,5 изван-газ 7, средно 6,7-газ 8,3, понеже данните за бензин да почти като мойте, се оказа че мойта кола с ламбда контрол харчи колкото тоя газов инжекцион
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                bmahob написа:
                прочетох пдф за газовата за новото браво и ми направи разлика разпода посочен там, 8,6 градско-газ 10,6/при 5,5 изван-газ 7, средно 6,7-газ 8,3, понеже данните за бензин да почти като мойте, се оказа че мойта кола с ламбда контрол харчи колкото тоя газов инжекцион
                само дето мощността ти е 1/2 от на другата кола , а това не е малко

                Коментар


                  u_bo написа:
                  bmahob написа:
                  прочетох пдф за газовата за новото браво и ми направи разлика разпода посочен там, 8,6 градско-газ 10,6/при 5,5 изван-газ 7, средно 6,7-газ 8,3, понеже данните за бензин да почти като мойте, се оказа че мойта кола с ламбда контрол харчи колкото тоя газов инжекцион
                  само дето мощността ти е 1/2 от на другата кола , а това не е малко
                  тази е 90, моята е била 75 сега дори да 65 пак все пак 12 годишна кола
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    И килограмите са 880 срещу 1200
                    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                    Коментар


                      880 как пак не, моеята под 990, без мен (аз съм към 100) ама стега спам просто вметнах, моята газова едно време е била супер, монтирана като хората в италия на първия собственик, има си всики екстри за модела, в бг ми я калкулираха (представителите на БРЦ) към 900лв, но сега след време няма обслужване тук в БГ или поне в моя регион
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар

                      Working...
                      X