Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нов ГИ и вече проблеми заради майстори!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    нов ГИ и вече проблеми заради майстори!!!

    здравейте колеги, срам несрам ще си призная. като че ли не случих много на майстори.от вчера съм с ГИ Ловато. Монтираха го в официалният сервиз на ловато за българия (в модерно предградие).удоволствието излена 1450 лв. това включва всичко. бутилка на мястото на резервната гума (38 литра) евро зареждачка, показание на нивото на самия ключ и т.н и т.н.монтажа като цяло е доста културен.всички кабели са прибрани навити във шлаухи вкарани, свински опашки и както си му е редът. бутилката е сложена супер. там където е дупчено за кабелите и медните тръби е нафлякано със силикон (или от тези пистолети с разтопената пласмаса не съм сигурен точно). изпарителя е горе високо при макферсона (уникално малак е, което ме изненада) и така.човека който я монитира ме предупреди че стандартната процедурта включева и чистене на дроселовата клапа. само че понеже било голяма играчка да я свалят я чистили на место само колкото успяли да бръкнат и да напръзкат с WD-40. до тук всичко прекрасно. да но след тази операция вече не се връща на изгодно положение.от време на време се връша от време на време не. пък и го прави на колкото оборота си поиска. от 1000 до към 3000. където и штрекне. но ако отида и на ръка натисна хубаво дросела и си заспиват на 800 и там колкото трябва да са. мислех да не се е прецакало стъпковото моторче но то се вижда че дросела не се връща и при загасен двигател когато стъпковото не работи. (под връщане имам предвит около 0.5мм) супер незабележимо е но е на лице и ефекта също е на лице. жилото е супер разхлабено и пак го прави. убеждаваха ме че ако ида на диагностик ще го напръзка с някъв специален спрей които бил много силен но не разяждал пласмаси и гуми и се правело на работещ двигател. това щяло да очисти всички боклуци които може да преват на затварянето. та преди да почна да ходя по сервизи мислех да се пробвам сам. та ако имате някакви съвети или предупреждения тук е мястото да ги споделите преди да сам разчастил утре. мерси предварително на всички п.с.само да кажа че при мен дросела ТПСа и стъпковото са капсуловани на едно и не мога да ги разместя което се предполага че няма да се налага и после на компютърна настройка на дросела да ходя. само се надявам да не са счупили нещо при монтажа. че целия модул е бесна сума и не ми се мисли а ако някой иска снимки на понтажа може да кача.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Не само проблеми заради майстори,а въобще ще си имаш проблеми от тук нататък.Кой те излъга да си развалиш хубавата кола с тази уредба.Хем си дал 1450 лв,хем си развалил колата.Жалка работа.........А колко от тук нататък има да даваш по майстори.Като искаш икономии,има дизели.Хем вървът повече,хем харчат по-малко.

    Коментар


      #3
      Stefan Hadjov написа:
      Не само проблеми заради майстори,а въобще ще си имаш проблеми от тук нататък.Кой те излъга да си развалиш хубавата кола с тази уредба.Хем си дал 1450 лв,хем си развалил колата.Жалка работа.........А колко от тук нататък има да даваш по майстори.Като искаш икономии,има дизели.Хем вървът повече,хем харчат по-малко.
      добре бе колега, разбрахме, че не обичаш газовите. повечето това хич не ги и интересува. айде стига досажда на всяка такава тема с едни и същи глупости.какво пречи на дросела да се върне? при мен има една сериозна пружина, ако нещо са я пипали твоята ...? но аз съм с метални колектори и може да е по-различно. мисля, че с квито и спрейове да пръскат няма да се оправи, проблема според каквото разбрах аз от поста ти е механичен.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        Stefan Hadjov написа:
        Не само проблеми заради майстори,а въобще ще си имаш проблеми от тук нататък.Кой те излъга да си развалиш хубавата кола с тази уредба.Хем си дал 1450 лв,хем си развалил колата.Жалка работа.........А колко от тук нататък има да даваш по майстори.Като искаш икономии,има дизели.Хем вървът повече,хем харчат по-малко.
        добре бе колега, разбрахме, че не обичаш газовите. повечето това хич не ги и интересува. айде стига досажда на всяка такава тема с едни и същи глупости.какво пречи на дросела да се върне? при мен има една сериозна пружина, ако нещо са я пипали твоята ...? но аз съм с метални колектори и може да е по-различно. мисля, че с квито и спрейове да пръскат няма да се оправи, проблема според каквото разбрах аз от поста ти е механичен.
        Твоята и неговата дроселова клапа и това около нея,нямат нищо общо.И за това са я чистили без да свалят блока и са я насилвали да в отворят на ръка. А това,че аз съм голям противник на всички видове газови уредби е съвсем,ама съвсем верно.Ако ще и хиперинжексион да си тури колата си е развалена спрямо фабричната.За парите за колата плюс 1450 лв,знаеш ли какъв дизел се купува.????

        Коментар


          #5
          Чета с интерес всичко което пишеш с изключение на изказванията ти за газовите. Сега намеси и икономията на дизела тук. Ами дай да видим кое колко е икономично. Аз съм с АГУ и ламбда контрол. Разхода ми градско по последно замерване е 9,2/100 и 7/100 извънградско на газ. Зареждам от ЕКО с карта от форума, така че смятам цената на газ към момента с приспадната отстъпка от 2ст. на литър с въпросната карта:1. Градско - 9,2 * 0,73 = 6,72лв./100км2. Извънградско - 7 * 0.73 = 5,11лв./100кмМойта е с ремап за по-нисък разход и на бензин си ми дава с по литър по-малко. Сметни ми сега колко идва разхода на сходен дизел.Много извън темата става вече.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Не съм се сблъсквал никога с такава Мареа, но повечето модели автомобили с подобни блокове на дроселовата клапа имат функция самоадаптация към ЕКУ то, която се активира чрез диагностичен уред. Много пъти ми се е случвало след почистване на дроселова клапа от подобен тип на други марки коли да има проблеми като твоя и след адаптация всичко се оправя. При почистването каквото и да правиш не можеш да повредиш механизма който я управлява. Дано всичко се оправи.

            Коментар


              #7
              интереснтоо е че казахв, че не са сваляли акумулатора. което ще рече, че нито настройки са се забравили нито е ресетнал някакви грешки ако е имало. видях че бяха с VISA програмата и мисля че са я проверили за грешки или проблеми на бензин преди това. иначе да механичен е проблема и се надявам само да не се е надрала някакси осичката около която се върти дросела. странното е че усилието което прилагам за да я прибера в това (да го наречем напално затворено положение) е доста голямо и дори след удар от самосебеси не се прибира. под удар имам предвид че като съм натиснал педала докрая и после рязко го пусна и според мен нещо като удар се получава и пак си седи така докато на ръка не го натисна.иначе съм сигурен че в сервиза ан БОБО ще я оправят но искам да ог оставя като последен вариян че ще ми се накарат доста че съм сложил газ те нали всички майстори са противници на газта. та от тук се подсетих да се обърна към колегат Стефан Хаджов.Четох ти още преди време всички постове които си писал по темата за газовуте уредби били те ГИ или обикновени. Явно имаш доста лош опит с тях за да си ги намразил толкова. но нека всеки сам си направи преценка иска ли да си "прецака" колата или не. това е втората ми кола на газ (първа с ГИ) и съм адски доволен. най вече от разхода. много приятели ме убеждваха с тезата "за 1450 кинта знаеш ли колко бензин ще сипеш"а аз винаги им отгоарях знам. ето и сметката. колата сега в задръстванията харчи 9,5/100 градксо. което прави 95/1000 да ама аз карам по 8000 градско на година (карам предимно градско) което прави 760 литра. по 1.82 за бензина (почти съм убеден че зимата пак ще стане над 2 лева.) прави 1383 лева. е сега ако направим същата сметка на газ ще излезе че за същите 8000 километраградско при разход 10.5 котио от сервиза ми се кълнът че ще е адски голям (но аз съм се подготвил за толкова) и при цена 0.75 на газта е 630 лева. е та за тази 1 година аз ще съм избил половината от тази уредба като не броим останалите 2000-2500 които навъртам изън града. и без да смятаме че зимата харчи с около литър повече. а за сервизите мога да кажа че със старата ми кола което беше с уредба втора употреба съм слизал в сервиз за газ не повече от 3-4 пъти и проблема се е решавал в рамикте на 40-50 лева. останалите пъти е било в рамките на 15 лева за диагностика или някое кабелче скъсано или някое гумен уплътнение. тоза за скапване на двигател и за гърнета и какво ли не не го забелязах грам. в момента дори колега който я кара мога да съм почти сигурен че също не му е правила проблеми на газ.така че за мен въприсът е премислен решен и взети мерки а имено монтиране на ГИ .така че нека оставим всеки да си поема риска. и на мен няма да ми е приятно да съм дал 4 бона закола после още 1.5 за уредба и да се прецака всичко. но това е въпрсо на риск който всеки трябва да поеме ако прецени.благодаря ти все пак за мнението.а само и друго да попитам колегата стенли, има ли шанс да е останало това стъпково моторче леко издадено и аз с натискането да я връщам ръчно. мен все ми се струча че ако няма ток към него трябва да си е напълно прибрано независимо обучено или не. ако се бъркам значи наистина проблемът има голяма вероятност да е от това. понеже какот казах луфтът е и при загасен двигател.п.с.с риск пак да разпяля страстите да кажа че до сега не съм видял дизел да въври повече от бензи при еднакви условия и коне естествено. да не говорим че почти да не кажа всички дисели са с турбини имам един приятел състезател по ДРАГ рейсинг и на него орговорът му беше "а да си виждал състезателни коли на нафта" това по въпросът с вървенето де. макар че който слага газ на дали го интересува толкоа вървенето колкото разходът
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                Абе, по-добре Бобо да ти се накара, ама и да оправи колата, отколкото да обикаляш по "пишман" майстори. Виж в Алфа форума (че е по-прегледно там) и другите препоръчни сервизи.Преди това може да пробваш откачане на акумулатора за половин час и после палене и работа на празен ход десетина минути.
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  колега сложи някои снимка да не говорим наизуст.

                  Коментар


                    #10
                    ето снимките незнам какво ще се разбере оттях но се надявам да има ефект. сега слезнах да запаля клата на студено че от както е с газова не съм я карал докато е студена. оборотите полудяха. докато загрее всичко беше ОК. но загря ли вече стана лощо. почна да проявява симптоми на прецакан ТПС.дори на празне ход започна да играят оборотите . вярно в рамикте на +-50 н пак играят а натисна ли дрослеа да се прибере както беше онзи ден и ги качва на 4000 оборота и не помрърват. сега дилемата е БОБО или първо при тези дето ми слагха газовата. но на дал ище направят нещо. но ако отидадиректно при бобо няма да ми поемат разходите. а може да са големи
                    Прикачени файлове
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      #11
                      Ewing написа:
                      п.с.с риск пак да разпяля страстите да кажа че до сега не съм видял дизел да въври повече от бензи при еднакви условия и коне естествено. да не говорим че почти да не кажа всички дисели са с турбини имам един приятел състезател по ДРАГ рейсинг и на него орговорът му беше "а да си виждал състезателни коли на нафта" това по въпросът с вървенето де. макар че който слага газ на дали го интересува толкоа вървенето колкото разходът
                      Да,разпалваш страстите.Първо искам да ти кажа въобще да не се съобразяваш с мнението ми за газовите уредби.То си е мое и си го казвам без притеснение.Ако смяташ,че ти е по добре с газ,карай си и се радвай.Аз нямам лош опит с газовите уредби както предполагаш,защото никога не съм се занимавал с тях и намам желание да се занимавам и за в бъдеще.Само наблюдавам какво става около мен и как разни майстори си оставят ръцете по колите след монтаж и направо ги развалят.Виж, имам доста опит със сваляне и премахване на преди това поставени уредби и връщане на двигателя му в нормалната му кондиция. А що се касае за това,че не си виждал дизел да върви повече от бензин.Повярвай ми в заблуда си.Аз съм виждал.Особенно ти най малко трябва да твърдиш това,след като си направил колата ти да е на газ.Е верно е това,че когато на някои колата не върви на бензин твърдят,че на газ върви по добре.Но това не значи,че е верно.А на въпроса ти защо няма състезателни коли на нафта.Отговора е много прост:защото за да се получат мощности конкурентни на бензин.двигател оборотите му трябва да се вдигнат на 8-10000 об/мин.За съжаление до сега никой не е успял да създаде горивна дизелова апаратура да работи при такива обороти.Но може и това да доживееме.Поздрави.

                      Коментар


                        #12
                        Към колегата с проблема. Намери някой с VISA да се закачи към колата и влезте в менюто за настройки. Сега не се сещам как точно се казваше на английски. Не това за грешките, не това дето ти показва даните от датчиците а следващото. И там вътре има една опция за рестартиране на самообучението. Рестартираите го. След това запали колата и я остави да поработи на бензин, покараи известно време само на бензин. Виж и какви грешки пази и ги изтриите при диагностиката. Има голям шанс да се оправи. Дросела не се пръска със шпрей а се почиства с парцалче внимателно като го отвориш на ръка и с парцалчето бъркаш до където ти стига пръстаи чистиш внимателно. WD40 не е за това, не знам защо в БГ майсторите са решили, че WD става за това. И дросела се чисти само ако имаш проблеми. Ако колата преди монтажа е работела добре на бензин не е трябвало да пипат. Ако са сложили правилно газовата след това не трябва да има проблеми и без да пипат дросела.Към колегата с дизелите. Колега това, че не харесваш газ и т.н. си е твой проблем и не е нужно да го налагаш на другите хора! С монтаж на газово колата се разваля само ако монтажа е правен от маймуни, не от специалисти! По-добре кола на газ от колкото на мазнина от фритюрник, крадена нафта и т.н.
                        KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                        Land Rover Discovery 2.5TD '94
                        EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                        EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                        EX: Fiat Regata 1.7D '84

                        Коментар


                          #13
                          Scorpion_BV написа:
                          Към колегата с дизелите. Колега това, че не харесваш газ и т.н. си е твой проблем и не е нужно да го налагаш на другите хора! С монтаж на газово колата се разваля само ако монтажа е правен от маймуни, не от специалисти! По-добре кола на газ от колкото на мазнина от фритюрник, крадена нафта и т.н.
                          Не,не е мой проблем,защото аз не карам на газ и никога няма да карам ако ще бензина и нафтата да станат по 5,0лв/литъра.Проблема е за тези които са на газ.На никой не налагам мнението си ,защото нямам и възможност за това.Изрично го подчертах,никой да не се съобразява с него и да си кара колата на каквото си иска.Само си изказвам собственото мнение и не виждам защо някои се засягат от това.Като че ли е нормално в нашето общество да не се търпят различни мнения и се толерират само тези които биха желани да се чуют.Придържайте се към темата!Модераторски екип на fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Проблема не е в това, че имаш различно мнение а в това:"Не само проблеми заради майстори,а въобще ще си имаш проблеми от тук нататък.Кой те излъга да си развалиш хубавата кола с тази уредба.Хем си дал 1450 лв,хем си развалил колата.Жалка работа........."Това го пишеш в тема където се търси помощ по технически въпрос. Колегата пита ли те дали да си слага газ или не? Да напишеш мнение което няма връзка с темата не е ли налагане на същото това мнение. Имаи си го лошо няма ма във всяка тема ни в клин ни в ръкав да го пишеш и все така крайно и необосновано си е чисто налагане. Според мен правилното беше ако нямаш съвет към колегата по проблема му да беше пропуснал да пишеш в темата. Всеки сам трябва да реши на какво гориво и каква кола да кара. Ние можем да му дадем съвет, но технически обоснован за да го насочим само ако той иска това!
                            KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                            Land Rover Discovery 2.5TD '94
                            EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                            EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                            EX: Fiat Regata 1.7D '84

                            Коментар


                              #15
                              Абееее кому дядовия им тряя на тея газаджии да ти пипат клапата бре, кво значи тва влиза в услугата, от къде на къде работеща кола и монтаж на газова ще влиза и чистене на клапи. Виж сяяя, проблема са ти направили те и ако не искаш да трошиш пари, а не се знае да не са преебали нещо тотално и да трябва се смени цялата плочка тогава да си го оправят. Тя не е никък евтина, отиваш и се разправяш те са голям сервиз ако тряя и до шефа ша стигнеш ама да си ти оправят проблема. Наи лесно е да идеш при Бобо ако е нещо дребно хубаво амо ако излезе за смяна после онея ша кажат -аааа тука някои е барал ние не носим отговорност. Ако се захванеш ти както си намисли, свали я тая плочка сваля се лесно, и виж къв е просвета на клапата като е затворена, след това я натисни да се затвори както си е, може би тогава ще разбереш какво я спира за да се затваря, със сигурност закача някъде нещо. Ако оправиш клапата да се затваря всички проблеми ще изчезнат, щом тя стои отворена докато палиш ТПС отчита тва и от там се бърка всички, от там и ти вдига така високи обороти. Наи ме е яд защо са пипали нещо което работи, е тук пак идва да спомена 1-2 точка от моя подпис, "На маистори и наркОмани вяра да нямаш" и "Нещо което работи не се пипа" иначе избора за газова ти е правилен, ще си много доволен от нея и няма да имаш никви ядове, слушаи ко ти пее радиото Само с тва дет са се изсрали на метеното.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X