Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на врътката за степените на парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    По въпроса за врътката и аз имах такъв проблем само че не го оправих така защото се оказа нещо друго.Мястото до шофьора като седне там някой и си опъне краката точно отдолу под жабката е буксата на вентилатора и някой ми я беше изкъртил с як шут оправих я и сега не ми се разминава нулата с ауто.Сега пак се появи и ако не е от това значи ще разглобявам и аз тоя път.
    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

    Коментар


      #17
      Колеги да не пускам нова тема затова пиша тук.Значи колата я купих сега, нов внос е и явно предишния е имал Cd махнал го е, върнал ориг. радио но не свързал кабелите.В автокъщата извадиха кабелите и рязаха снаждаха и тръгна радиото, но впоследствие установих (след като вече тръгнах) че вентилатора не работи.Преди манипулациите по радиото бачкаше, та се чудя дали има връзка с кабелите които са зад радиото? там ли да търся проблема или някъде другаде?
      Fiat Marea ELX 1.9 TD-100 kombi

      Коментар


        #18
        Не е там проблема, защото към радиото мисля че не ходят никакви кабели за парното.За парното продължават към врътките,а за радиото се качват нагоре. Може би е просто съвпадение и трябва да си провериш самото парно ( платката с резисторите, буксата за вентилатора, врътката) и все пак виж мошениците да не са си взели някои плюс от букса за парното ако не е работило радиото... Разрови се, само че демонтирай жабката, за да виждаш
        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

        Коментар


          #19
          Абе от последната врътка изпадна една пружинка с една пластамаса няква идея как се слага при затварянето ...става въпрос за врътката която колега е снимал за степените ... квото и да правя немога да я затворя с тая пружина
          Bravo 1.6 16V GT `00

          Коментар


            #20
            Преди време и Аз имах същия проблем с врътката за степените на вентилатора когато е на нулево положение през неравностите по пътищата се включваше вентилатора И лошото е че наскоро пак се появи същия проблем явно с почистване не става има ли друго решение че си е голяма играчка сваляне на конзолата за една врътка ?
            Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

            Коментар


              #21
              Здравейте колеги, относно врътката за степените - при мен се оказа от един елемент който е някъде под жапката. Той е като че ли някакъв транзисторен блок. На него има два захранващи и три комуникационни кабела - почистих и стегнах обувките в буксите.Сега се боря с нещо друго - не иска да подава студена температура само нагрява и то на еднаква температур, т.е. не се регулира температурата, а когато тръгне да охлажда дава грешка на клинатика. Посочения начин за диагностика не функционира. Някакви идеи преди да скоча към сервиз

              Коментар

              Working...
              X