Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на врътката за степените на парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на врътката за степените на парното

    Врътката за степените на вентилатора ми правеше номера. Позициите "Auto" и "0" си сменяха самоволно местата, най-често при преминаване през дупки ... и реших да видя какво има вътре.Ето две теми, където е обяснено как се сваля централната конзола:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...hp?t=11703Аз продължих още малко по-нататък и свалих и средната конзола с врътките и лампичкте. Не е от най-приятните работи, затова се въоръжете с търпение Освен централната конзола, трябва да се свали и пепелника. Зад него има една пластина, която трябва да се измъкне от гнездото й (избутвате я надясно), за да освободите средната конзола. Чалъмът после е - с едната ръка държите пластината и дърпате към себе си, за да се освободи място, а с другата насочвате единия край на конзолата, за да излезе навън. Не се плашете от многото кабели и букси, сваляйте ако ви пречат, всички са различни и не може да сбъркате после.
    Прикачени файлове
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    #2
    Ето ги и проблемните врътки - за степените на вентилатора и за градусите. Няма какво да им се развали, просто ги забърсах с парцалче. Много близо са отделните сегменти и с годините между тях се е натрупал токопроводим прах.
    Прикачени файлове
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      и мойта врътка ми прави тоя номер ама аз я оправят с един десен между "чистачките".ако нестава от 1-вия път "благославям" всички женски в родата им и 2-ри удър действа подяволите,но незнам до кога .

      Коментар


        #4
        gari_brasna4a написа:
        и мойта врътка ми прави тоя номер ама аз я оправят с един десен между "чистачките".ако нестава от 1-вия път "благославям" всички женски в родата им и 2-ри удър действа подяволите,но незнам до кога .
        xaxaxaxaa

        Коментар


          #5
          Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
          Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
          -------------------------------------------------------------

          Коментар


            #6
            gari_brasna4a написа:
            и мойта врътка ми прави тоя номер ама аз я оправят с един десен между "чистачките".ако нестава от 1-вия път "благославям" всички женски в родата им и 2-ри удър действа подяволите,но незнам до кога .
            Аз в повечето случай започвам така и ако не стане с "благословията" се прибягва до другите изпитани методи
            Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

            Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

            Коментар


              #7
              Уф... тази връткаа... И аз я изремонтирах, като я почистих и съвсем леко подвигнах контактните пластинки. Това бе някъде есента. Сега обаче проблемът отново се появи...
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                колеги изкурбушил съм всичко и утре ще слагам нови крушки и ще почистя и врътката че ме боли ръката от блъскане Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

                Коментар


                  #9
                  Колега Vladim верно ли се появи пак? И аз моята врътка я правих зимата ,и аз наддигах пластините,ама дано повече не ми се случва че си изпортоших ръцете тогава докато изкарам това пластмасовото с тия жила по него Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар


                    #10
                    днеска сглобих всичко. и аз наддигнах малко пластинките и позъбърсъх без да искам нещо като грес по пистите ама карай , след време ще си покаже какво съм направил.само незабелязах да има боклук във врътката??? сигурно всичко идва от пластинките

                    Коментар


                      #11
                      PaUnOff написа:
                      Колега Vladim верно ли се появи пак? И аз моята врътка я правих зимата ,и аз наддигах пластините,ама дано повече не ми се случва че си изпортоших ръцете тогава докато изкарам това пластмасовото с тия жила по него Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                      Уф, да... дразнещо е на моменти. Дано при вас да не се появи пак. Аз честно казано не мога да си обесня, защо пак се получи. Смятам се за кадърен в ръцете...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Не се ядосвайте, винаги след ремонт нещата пак се скапват (това си е като някакво правило май). На мен пък копчето за показване на температурата не ми работеше, свалях платката през септември, намерих прекъсната писта, възстанових пистата със сребърен лак, но сега отново трябваше да я възстановявам.Така поне затвърдяваме знанията и уменията си до момента, в който ще сме готови сами да си отворим автосервиз
                        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                        Коментар


                          #13
                          IvoMarea написа:
                          ...Така поне затвърдяваме знанията и уменията си до момента, в който ще сме готови сами да си отворим автосервиз
                          Това е нелоша идея!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Колеги според мен трябва да се поопънат просто малко пластинките - при мен мисля че се получи..... Не съм техническо лице обаче, тая грес техническата не я барайте... щом е там - значи помага за нещо.
                            I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

                            Коментар


                              #15
                              ми да, помага да се лизга. на всички плъзгачи е така слагайте после обикновенна или квато имаи тва е.
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X