Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 11

Тема: Помощ-Фиат Брава ,свети ми на таблото "Ключ+code"

Бута детска количка
    Регистр. на
    16.01.2007

Помощ-Фиат Брава ,свети ми на таблото "Ключ+code"

Здравейте,Имам Фиат Брава ,и внезапно ми светна на таблото "Ключ+code"и започна да блокира и да спира... имате ли някаква идея от какво?Благодаря

Фиат идол Аватарът на 1115
    Регистр. на
    28.06.2005
    Преместих ти темата в правилния раздел.След като върнеш от контакт и дадеш лампата пак ли остава да свети.Ако е така, то вероятно е "забравила" кода и имобилайзера блокира запалването.Проблема е отстраним, но изисква време и средства.Ако е с мотор 1.8 16V и си загасил мотора по време на движение, то след като загасиш и изчакаш малко ще се нормализират нещата.

Бута детска количка
    Регистр. на
    16.01.2007
    Цитат 1115 написа:
    Преместих ти темата в правилния раздел.След като върнеш от контакт и дадеш лампата пак ли остава да свети.Ако е така, то вероятно е "забравила" кода и имобилайзера блокира запалването.Проблема е отстраним, но изисква време и средства.Ако е с мотор 1.8 16V и си загасил мотора по време на движение, то след като загасиш и изчакаш малко ще се нормализират нещата.
    Да постоянно свети,и не мога да запаля колата. Фиат Брава 1.4 ,Имам 3 ключа- код,но не знам точно какво да направя.Един майстор по електрониката ми каза че може да премахнем имобилайзера..иначе трябвало ключар да идва и не било ясно дали ще се получи и било много работа.

При внезапно окъсяване или нещо от тоя род може да се изтрие кода от имобилайзера ако имаш червения ключ може да се препрограмира. В Ауто Дата има инструкция как става ако може някой колега да ти я постне ще е добре защото аз я нямам под ръка
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    11.04.2008
    Имах същия проблем - колата угасна в движение и след това не запали - ключа светеше непрекъснато.Видяхая в 2 сервиза и казаха едно и също - загубила е кода но има и друго което те не знаят какво е. Във Ванто ми предложиха да я дадат на "външена фирма" която се занимавала с токове. Оправи я, оказа се че в ЕКУто е думнал някакъв транзистор, казаха ми че имало вода в ЕКУто което аз абсолютно невярвам. Като я взех почнах да човъркам и видях какъв е бил по вероятния проблем. Кабела на масата ми не беше закачен добре - на пръв поглед не мърда но го извадих без усилия с една ръка. Предполагам това е предизвикало проблема при мен, предполагам "външната фирма" са го разбрали, сменили са ми кавото е било за смяна и са го оставили за да стана редовен клиент Как е станало това с клемата на акумулатора идея си нямам но ми струва 250 лева.

за коя маса колега, на акумолатора ли?!?!
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

Фиат фанатик Аватарът на vnukata
    Регистр. на
    23.06.2013
    Здравейте колеги, да не отварям нова тема, ще пиша тук! След измиване на двигателния отсек на фиат брава 1.6 97г., светна "Code" на таблото. Колата след като я подсуших, си запали нормално, работи си нормално и по време на каране, но грешката остана на таблото... Колата никога не е имала аларма, при миенето добре изолирах компа, не е мокрен! Моля за помощ, мнения от сорта на "защо си мил двигателя" не ми помагат, имало е защо , затова е измит! Благодаря на отзовалите се

Махни кода като решение
    Другото е да тръсиш по кабелите -сноповете

Фиат фанатик Аватарът на vnukata
    Регистр. на
    23.06.2013
    Как да го „махна” code? Към кои от всички кабели да се насоча - кутията където се намира три пиновата букса за диагностика ли?
    ПП: Заех се с миенето, защото предстояха смяна на кабели със свещи със нови, а двигателя с времето беше станал на кочина и много ме дразнеше!
    Последна промяна от vnukata : 09.10.2019 в 06:38

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Помощ-Фиат Брава ,свети ми на таблото "Ключ+code"

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •