Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нискокачествени горива - Къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нискокачествени горива - Къде?

    Предполагам Ви е ясно защото темата е във "Вечно актуални" и защо е нужна на всички потребители!Тук мисля е добре да се посочват бензиностанциите с лоши продукти и това да е антиреклама за въпросните компании, които се надявам да забележат нашето присъстивие, т.е., че сме клиенти с които трябва да се съобразяват.Аз лично бих искал да предложа всички пострадали от лошите горива да направят антиреклама в своите подписи или поне да го изразят по някакъв начин, така, че да не стоим със скръстени ръце.Като за начало мисля да посочваме адресите на бензиностанциите и "горещите телефони" на съответните вериги, като всеки опарил се от лошо гориво или услуга да се оплаче като клиент, а не да свива рамене.. псувайки бензиностанцията, премира, държавата...Като второ предложение е да се качват снимки от последствията от използването на въпросните горива, което да покаже, че проблем има и той не е в нашите глави!1. Нискокачесвен дизел с марка "Алпин"Верига ОМВ, бензиностанция в кв. Мусагеница, бул."Д-р Г. М. Димитров"Оплаквания от много клиенти, за лош дизел, бензин и газ.Според колега, направил изследване в БАН, "Алпин" дизела е бил със съдръжание на водата 17% !!!OMV - Телефон на клиента (за мнения и оплаквания): 0800 12 800 /цена на един градски разговор/Звънете и не ги жалете...
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    #2
    1. Помия с името EuroDiesel на същата ОМВ - Мусагеница, бул.Г.М.Димитров2. ОМВ на магистрала Хемус, преди Ябланица / посока Варна / - лъжат с количеството !
    ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

    Коментар


      #3
      Бензиностанция ЕКО, на шипченски проход, всъщност там е и централата.Днес заредих ужасен 95. Просто колата сякаш не е същата.
      Fiat Bravo GT -> дзверчето

      Коментар


        #4
        Още един глас за същото ЕКО... Веднъж заредих 95 и няма да повторя.И нещо друго, понеже работя в з-д Електроника точно зад ЕКО -то, а и често хапвам сандвичи от самото еко, няколко пъти присъствах на ситуация едно от момчетата да се опитва да "налее" бензин на клиент, но нищо да не тече - коментара между самите бензинджии беше "пак ли замръзна...".
        Punto 1.1 SX 95г

        Коментар


          #5
          Преди седмица бяха ужасни температури (21-25 януари). Тогава си взех и новата кола(Fiat Stilo 1.9 MultiJет 3D). Заради естественото свойство на дизела да замръзва при ниски температури, реших да заредя "по-така" дизел. Направих това на бензиностанцията на Shell в Младост. От там даже ме насочиха към специална колонка, където "точно преди един часа наляха добавка за дизела", по думите на бензиджийчето. Явно добавката е била за да може дизела да замръзва при -4 градуса.3 дена не можах да запаля сутрин, като температурите бяха съответно (-16,-14.5, -12.4). Сега съм с Алпин Дизел, налят от OMV при окръжна болница. Колата пали както се очаква.
          Analog Man...

          Коментар


            #6
            Колега с нафтата на шел всеки май си е имал проблеми. Преди работих на бензиностанция на Петрол и идваха да зареждат камионите на Кока кола. Шофьорите ревяха, че щели да ги пращат да зареждат на шел. Нямаше ги 2 месеца и пак се върнаха. Като им зареждах все едно бяха спечелили от тотото такива усмивки имаха, а все пак са служебни камиони. От тоя шел само лоши неща съм чувал.
            Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
            Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
            Совалката средно на LPG
            Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

            Коментар


              #7
              за нафтата не знам, ама бензин имам чувството, че само в шел ми сипват истински. преди си сипвах от петрол и омв ама като сипя на шел и се усеща разлика - повече мощност, по-тихо звучене на двигателя

              Коментар


                #8
                buXus написа:
                за нафтата не знам, ама бензин имам чувството, че само в шел ми сипват истински. преди си сипвах от петрол и омв ама като сипя на шел и се усеща разлика - повече мощност, по-тихо звучене на двигателя
                Зависи от много неща, но май на шел най-много го блъскат с добавки. За петрол съм сигурен че не слагат. Те все пак и не продават от най-скъпите дето са по 2лв и нещо литъра. Петрол в момента май им е изцияло от внос от Русия не е от нефтохима. На Лукойл е от нефтохим сигура за другите можем само да гадаем. Аз зареждам само на Лукойл и то главно на 2 бензиностанци и съм доволен. Мисля да пробвам с ОМВ 1-2 месеца да видя как ще е.
                Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                Совалката средно на LPG
                Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                Коментар


                  #9
                  На повечето места бензина е разреден с някви концентрати, защото за тях не се плаща акциз.Всеедно добавят скапан бензин за които няма акциз, но не е бензин.След това този бензин разяжда маслоостоичивитре гуми, тръби и сички там неща.Така ми обясниха в един сервиз.

                  Коментар


                    #10
                    [quote="Fiat 127"]
                    buXus написа:
                    . На Лукойл е от нефтохим сигура за другите можем само да гадаем.
                    Ми то Лукойл е собственик на Нефтохим, оставаше и да си внася гориво от вън

                    Коментар


                      #11
                      Mitko написа:
                      Sven написа:
                      На повечето места бензина е разреден с някви концентрати, защото за тях не се плаща акциз.Всеедно добавят скапан бензин за които няма акциз, но не е бензин.След това този бензин разяжда маслоостоичивитре гуми, тръби и сички там неща.Така ми обясниха в един сервиз.
                      Така е но не точно. Бензина е нискокачествен а към него се добавя една освободена от акциз добавка, която покачва октана. Колкото по-голяма е концентрацията на добавката, толкова повече върви колата и ние си мислим "ех, че е готин бензина". Тази добавка е много агресивна към двигателите. На свещите се познава по белите като варовик отлагания.
                      Тоя варовик е признак за вода - пробила гарнитура.

                      Коментар


                        #12
                        Един глас за Темпо-то на сребърна. Въобще от Темпо бензин - не.Иначе бензина на омв, сравнен с тоя на шел - на шел е по-зле винаги. Интересното е че съм го наблюдавал от няколко шел срещу няколко омв. Тоест - не е случайно.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Аз обикновено си сипвам от ОМВ 92, четох в техни брошури, че бил със специални добавки заместващи оловото. По принцип сипвам точно от най-оплютата бензиностанция на ОМВ тук(тази на Мусагеница), но май ще сипвам на тази за към Студентски град Иначе на дълъг път сипвам Шел 95 V-РOWER. Честно казано не намирам голяма разлика, освен можеби, че колата е леко по-мощна
                          Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                          Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                          Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм доволен от ОМВ това което е на цариградско шосе преди Младост и малко преди шел-а.Мисля че бензина там не е лош.
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #15
                              Около 1 година и половина карам само горива от Омв (100октана) и колата с всеки ден става по-зле онзи ден заредих от лукоил 95 и колата има разлика и то не малка тва немога да си обясня
                              Cupra Fr

                              Коментар

                              Working...
                              X