Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 16V 99г. - тракане на клапани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    в такъв случеш ми звучи логично решението на проблема
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #17
      reter написа:
      в такъв случеш ми звучи логично решението на проблема
      Ако го караш така и казваш че вече 2000км. не се оправя като загрее двигателя , не се надявай като смениш маслото да се управи
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #18
        Atanas71 написа:
        reter написа:
        в такъв случеш ми звучи логично решението на проблема
        Ако го караш така и казваш че вече 2000км. не се оправя като загрее двигателя , не се надявай като смениш маслото да се управи
        що така мислиш
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #19
          reter написа:
          Atanas71 написа:
          reter написа:
          в такъв случеш ми звучи логично решението на проблема
          Ако го караш така и казваш че вече 2000км. не се оправя като загрее двигателя , не се надявай като смениш маслото да се управи
          що така мислиш
          При мен само за 300км. и повече не спря да трака.Първо го правеше само когато е студен двигателя и после спираше след като загрее. Една сутрин като запалих пак започна да трака но не спря като загря двигателя , така 300км. Изхвърлих маслото което беше Бритиш петролеум 10 В 40 и го смених с Тотал 10В40 . Чаках този повдитач да спре да трака още близо 500км. и накрая ги смених всичките. Това стана с предишната ми кола. Просто самия повдигач блокира и повече не работи коректно
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #20
            Atanas71 написа:
            reter написа:
            Atanas71 написа:
            reter написа:
            в такъв случеш ми звучи логично решението на проблема
            Ако го караш така и казваш че вече 2000км. не се оправя като загрее двигателя , не се надявай като смениш маслото да се управи
            що така мислиш
            При мен само за 300км. и повече не спря да трака.Първо го правеше само когато е студен двигателя и после спираше след като загрее. Една сутрин като запалих пак започна да трака но не спря като загря двигателя , така 300км. Изхвърлих маслото което беше Бритиш петролеум 10 В 40 и го смених с Тотал 10В40 . Чаках този повдитач да спре да трака още близо 500км. и накрая ги смених всичките. Това стана с предишната ми кола. Просто самия повдигач блокира и повече не работи коректно
            колко ти струваше това
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #21
              Както писах по-горе става вьпрос за старата ми кола VW 1.3 8бр. 120лв.
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #22
                солидно идва за 16
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #23
                  Неритмично чаткане от Двигателния отсег-дали е клапан, компенсатор или друго

                  Здравейте,

                  темата е намерена с търсачката

                  НОВО питане

                  Автомобилът е 1,6 16в 103кС, метален колектор-IAW 1AF

                  Въпроса е такъв, че маслото е за смяна скоро време. Сега е с румънски ТОТАЛ 5W40, 10W40 беше предишната смяна. Наблюдавам някакво неритмично чаткане откъм двигателния отсек и не мога да чуя отчетливо кое чатка. Та да се засилвам ли на по-хубаво масло или шума идва от механиката на мотора?

                  Чува се и топла и студена и на газ и бензин, като че ли на газ е по-изразено. Чувам го на празен ход и след изфорсиране, докато оборотите падат. Иначе се слива с рева на двигателя и не го чувам на по-високи обороти.

                  Общо взето кой какво мисли, да се притеснявам ли или каквото дойде

                  Поздрави!
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар

                  Working...
                  X