Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какви са ни крушките в автомобила-полезен линк

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какви са ни крушките в автомобила-полезен линк

    http://www.pal-guide.com/philips/sea...ставено от филипс,нужно е само да изберете марка,модел и за кои крушки естествено
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    #2
    Благодаря на cokata_23 за линка към филипс, а ето и подобен линк към сайта на осрам, мисля че са го направили на флаш-версия:http://am_application.osram.info/pub...n.htmlМоля мод. екип да качи темата в ЧЗВ, ако вече не е там де, тъй като не е рядкост някой да пита какви са лампите в колата му.

    Коментар


      #3
      Хубав сайт, но не си намерих крушка за лампата в багажника от тази интерактивна карта.

      Коментар


        #4
        И лампичките за таблото ги няма ...
        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

        Коментар


          #5
          Колега fuoco, прегледай темата на Оги за осветлението в багажника! :D
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Може би се налага уточнението че става въпрос за Външно осветление.

            Коментар


              #7
              Тази информация вече не помня от къде съм я копирал, но си я пазя:
              Мощност на различните крушки Фарове (къси) - 55 W Фарове за мъгла -55 W Предни габарити - 5W Предни мигачи - 21 W (оранжеви крушки) Предни мигачи (на калниците ) - 5W Задни габарити - 5 W Задни плафони - 5W Стоп за мъгла 21W Трети стоп 3 W , но много трудно се намират в магазините Светлина за задна скорост 21 W Светлини за номера - 5 W Плафон над предните 2 седалки (конзолен) - 10W (цилиндрична форма) Жабка 5 W , Светлина в багажника 5 W, може и 10W Крушки на таблото 12V 1.2 W
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Цоклите са по-интересни
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Ми аз извадих за моето Стило (1,9 JTD 115 к.с. 3 врати, ама предполагам, че на повечето модели са същите), ето линк към pdf-а, на когото върши работа.
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #10
                    Само че на Брава заден габарит и стоп за мъгла не са 5W,а 4W,което не е толкова разпространена крушка.
                    Fiat Brava 1.8 16V GT

                    Коментар


                      #11
                      Лампата отзад която е комбинирана за габарит и за мъгла, е стандартна лампа с 2 светлини, както я знаят повечето хора, а официалното и име е P21/5W (21 вата светлина за мъгла, и 5 вата габаритна). Това е масово разпространена лампа. Подобна лампа се използва например в Ланчия Дедра комби, само че там е габарит + стоп. Ако наистина смяташ че е 4 вата, покажи къде го пише?

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Лампата отзад която е комбинирана за габарит и за мъгла, е стандартна лампа с 2 светлини, както я знаят повечето хора, а официалното и име е P21/5W (21 вата светлина за мъгла, и 5 вата габаритна). Това е масово разпространена лампа. Подобна лампа се използва например в Ланчия Дедра комби, само че там е габарит + стоп. Ако наистина смяташ че е 4 вата, покажи къде го пише?
                        Пише го на крушката,защото скоро я сменях ако искаш може да я снимам,даже е OSRAM P21-4W 12V ( rear light + fog light ).
                        Fiat Brava 1.8 16V GT

                        Коментар


                          #13
                          Да, има и такива лампи. Но ако провериш в цитираните по-горе каталози, ще видиш, че и Филипс и Осрам ще ти посочат 21/5W. Не че не произвеждат и 21/4W. Ако толкова те притеснява този 1 ват, потърси в ръководствата какво препоръчва Фиат (много ще съм изненадан да е 21/4W).
                          Прикачени файлове
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            Каталозите ги проверих още преди да ми изгори крушката.Проверих и стоповете на една Marea и една блъсната Brava и крушките са Osram 7225 12V P21/4W,което не ми се вярва да е съвпадение.Мен единият ват не ме притеснява,притесняваме - 3 Стопа 3 еднакви крушки,различни от тези в каталозите.Къде е истината? :D И за тези,които не вярват нека да вземат две крушки и да разгледат разликата в пъпките на 4 и 5W със сигурност ще останат изненадани.
                            Fiat Brava 1.8 16V GT

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Благодаря на cokata_23 за линка към филипс, а ето и подобен линк към сайта на осрам, мисля че са го направили на флаш-версия:http://am_application.osram.info/pub...n.htmlМоля мод. екип да качи темата в ЧЗВ, ако вече не е там де, тъй като не е рядкост някой да пита какви са лампите в колата му.
                              И аз питам за тях.На мен ми светва една крушка с внимание в нея,когато си пусна фаровете и не знам какво означава.много Ви моля кажете ми.
                              fiat marea 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X