Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    БожИ какъв герой. Направо ти сЪ кефА. Аман от такива екземпляри по улицата. Като искаш да ти ручи колата излизай на полето и я форсирай. В ЖК има хора които работят нощем, има бебета, има малки деца които по това време спят най-вероятно. Трябва да се съобразяваш. А приказките, че ти е паднало преди малко ги запази за себе си. Може да си преметнал куките, но нали не вярваш, че се е случило наистина и ти ?

    Коментар


      Ама определено хубаво ручи на 2500 оборота без гърне и да не би някой да не го чуе минал три пъти по една и съща улица и най-вероятно са се включили разни аларми на изключително ценни возила марка изгнил Опел и таралясник VW. Късметлия си че си попаднал на малоумни куки. Не че повечето не са такива.
      Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
      ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

      Коментар


        Понеже чух едни глупости по телевизора, напомням ви, че няма никакво изискване за зимни или летни гуми. Важен е само грайфера. Другото - чистачките ви трябва да са изправни и да работят само при дъжд, снеговалеж и други валежи, и то само ако се движите. Ако ви спрат и не ви работят чистачките, а не вали, или е слънчево - не могат да ви пипнат.

        Коментар


          Pepi Designs написа:
          Колеги, преди няколко седмици ме спря патрул на КАТ, със следните думи- "Защо летиш така по малките градски улици в малките часове, ти нормален ли си, вдигаш шум и пикираш нагоре-надолу" Целия този роман надолу няма за цел да обясни как съм обжалвал акт, а как съм се разминал с него. Според мен ако на лицата, съставящи акт, им се покаже, че акта е слаб и лесно ще се обжалва, и ще се разминете с него, ще бъдат по-склонни изобщо да не го правят и да ви пуснат.Та относно идването на полицаите..Това бе в следствие на 3 преминавания по улица, съседна на тази на която се бе настанил патрула. Не съм карал нарочно така.Даже карах много спокойно! Да отбележа - форсиране до 2500 оборота на първа и 2000 на втора не мисля, че е много. По-скоро е повече шумно от колкото бързо.Първоначално полицаите (единия от Ихтиман, другия от Елин Пелин) започнаха с директна нападка за шума на автомобила и късния час.Искаха да ми пишат акт, че автомобила ми е технически неизправен. Гърнето ми бе паднало и колата издаваше малко по-рязък шум.Взеха ми документите и казаха " е сега ще видиш какъв акт ще ти напишем за нарушаване на обществения ред в късен час с неизправен автомобил , даже и ще го спрем от движение!’Докато единия полицай бавно се насочваше към астричката (дойдоха ми на крак , там където бях паркирал колата, и ме попитаха дали аз съм карал нагоре-надолу с автомобила ми) другия ми я оглеждаше.Отвори ми задната врата без каквото и да е предупреждение и започна да ми мести гедорето (всеки му вика различно) и една тубичка 10 литрова с бензин.При вида на тези действия нямаше как да не се намеся и тактично да му кажа следното- Моля Ви, по-полека с тарашенето на автомобила, и ако е възможно, престанете да хвърляте така немърливо каквото хванете върху кожения ми салон, защото нарушавате личната ми собственост... При което едни две големи очи ме поглеждат, затварят вратата и тръгват устремено към предна дясна врата с думите"Я отвори тука тогава, да видим кво има в жабката!"На което аз просто се изсмях гръмогласно, отворих му и той с фенерчето онемя - ми да, отпред нямам жабка, всичко съм разглобил.Той си седна , а другия седеше вътре и се чудеше как да формулира акта.Аз лекичко се наместих до предното му стъкло , и започнах да се занимавам с него, първоначално с добър тон, защото е познато лице."А въз основа на какво ще ми напишете акта?"- Много ти е шумен автомобила, нарушаваш ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД в този късен час.И веднага контрата от моя страна- А тогава възможно ли е да ми кажете с колко децибела автомобила ми надвишава нормите, имате ли необходимата апаратура за замерване?При което те ме погледнаха и двамата с още по-големи очи, но казаха ядосано "Да! Да! Всичко имаме, ей сега ще ни докарат!"Чаках 20 минути, като вече ме гонеше нервата, а те се опитваха да измислят какво да напишатСлед поредното ми доближаване до автомобила, същия полицай ми каза"Ще пишем акт, за технически неизправен автомобил, че караш без гърне в късен час"Аз си отворих багажника , извадих си гърнето и му го донесох до патрулката"А в случай, че пътувате на някъде, и поради неугледно състояние на пътната настилка и излишни вибрации породени от огромните дупки и резки движения за да ги заобиколите, ви падне гърнето, какво правите ? Ето, гърнето ми е изпаднало преди малко ,нямам възможността да го монтирам, а имам нужда да използвам автомобила за да се придвижа. Аз нарочно ли карам така ? Интересно ми е как ще формулирате акта."След което погледнах часовника и видях ,че е 22:05 и си продължих мисълта "Плюс това, ме спряхте около 21:30 , а попринцип оплаквания за силен шум от каквото и да е - музика , или форсиране на двигател, се регистрират след 22:00 и тогава можете да налагате предупреждения и санкции за нарушаване на спокойствието"Като взех мисълта от закона за етажната собственост и увеселителните и други шумни изяви"(4) В сгради, етажна собственост, се забраняват:1. шумни увеселения в периода от 22.00 до 08.00 часа;"Явно им се видя правдоподобно и за пътищата и се предадоха.След тези думи шофьора на патрулката си затвори прозореца, и с момчетата които бяхме (бяхме трима) седяхме отстрани и слушахме през другия отворен прозорец как нашите неграмотни катаджии не могат да формулират един акт!!!След като не можаха да измислят нищо за шума, решиха да формулират акт за технически неизправен автомобил, и на глас говореха какво да напишат, докато прелистваха правилника!!! "Автомобила се движи без ауспух" и другия го прекъсва - ама така може ли?"Автомобила има нарушена изпускателна..." и млъква. Не може да го измисли"Автомобила се движи без крайно заглушително гърне, което.." и пак спират.Не можаха, ПРОСТО не можаха да го измислят! Точно единия склони да спре да се занимава с мен и каза думите "младеж, не е разумно така да караш, и да демонстрираш такова нагло поведение пред нас"И аз веднага контрирам с "Ама аз не съм виновен, аз съм си прав, не съм се форсирал с над 4000 оборота, не го правя нарочно! Вие просто се заяждате!"И другия до него вика’Така ли? Така ли, я ела сега тука да ти пиша акта на тебе" и взима от колегата му кочана и пак се затварят.Още 5 минути се смяхме с момчетата как се опитваха да измислят акта , прелистиха го тоя правилник поне 5 пъти и не успяха да се справят"Върнаха ми документите без да ми казват каквото и да е, а аз видимо изнервен само очаквах да чуя някаква реплика от типа "ама ти си виновен, ама ние ти прощаваме" едва ли не ..Нямаше с какво да се заядат - попитаха ме ксенона оригинален ли е - казах ,че аз съм го слагал , и просто им извадих някакъв документ от гаранцията в кутията и им казах " ето, тука се вижда, че е изряден, направени са необходимите замервания и е в границите"Че как на 91-ва година кола ще е оригинален Дори не им трябваше да го гледат. Предположиха, че и тук съм прав и ме оставиха.В крайна сметка написаха акт на едно от момчетата в компанията, че няма документи, а той понеже идва от Канада дори не знае как да им обясни какво е положението. Отказаха да му приемат канадска шофьорска книжка и му написаха акт , че няма лична карта. Аз попринцип правилника го прочитам периодично, за да мога да знам за какво става въпрос.Споря с тях на момента, казвам какви са им минусите и как ще го обжалвам после, и сякаш това ги отказва.Покажете им, че сте запознати! Успех на всички колеги! :D
          Добре си ги наредил браво
          FIAT BRAVO 1.2 16V

          Коментар


            "...а той понеже идва от Канада дори не знае как да им обясни какво е положението. Отказаха да му приемат канадска шофьорска книжка и му написаха акт , че няма лична карта...."Ако твоя приятел е български гражданин, е ДЛЪЖЕН да се легитимира с български документ за самоличност. Дори и да има И чуждо гражданство. В такъв случай са били прави.Ако няма българско гражданство, а е САМО канадски гражданин - то много ми е интересно какъв акт са му написали и как ще го търсят да си вземат парите.А по останалото - не сте случили на на КАТаджии, а на охранителна полиция, и затова и не ти изплющели акта. Или просто си им бил симпатичен По силата на чл.171 т.2 е можел да ти спре колата от движение, а ти върви се оплаквай на арменския поп по какъв начин ти е замерил шума.Чл.171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:... 2. временно спиране от движение на моторно превозно средство: а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство е технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е изменена без съответното разрешение;като същевременно те накажат с акт или фиш по: Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:... 6. водач, който управлява моторно превозно средство с емисии на вредни вещества над установените норми или с неизправно шумозаглушително устройство;

            Коментар


              Може и да го има някъде назад поствано, но...мисля, че това е най-точния отговор на въпроса на темата....обобщен и детайлен...:http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=88711
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                Така младежи и девойки имам проблем с КАТ РАЗГРАД, който е следнияпрез 2010 год. ми взеха контролния талон в Чепеларе, и ми треснаха акт, бях си виновен, макар и да не съм убеден в това. Както и да е та взеха ми талона и го загубиха, три години го търсим съвместно с КАТ, къде ми е талона, та намери се преди две седмици, ОБАЧЕ се оказва че пир тях имам неплатени глоби и фишове за скромната сума от 880лв. който са заплатени от мен защото са направени, в НАП нямам задължения и при предоставяне на чисто удостоверение по чл. 87 от ДОПК ми казват че искат да видят и вносните бележки с който съм си плащал нарушенията което е пълно безумие.Твърдят ми че на основание чл. 159ал2 от ЗДВП трябва да си платя всички глоби и фишове преди да ми върнат КОНТРОЛНИЯ ТАЛОН, в точно тоя член никаде не е споменат контролен талон, а се визира свидетелство за правоуправление като члена гласи Чл. 159. (1) (Предишен текст на чл. 159 - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм., бр. 75 от 2012 г.) Министърът на вътрешните работи определя условията и реда за:1. издаване на свидетелство за управление на моторно превозно средство;2. водене на централен регистър на водачите на моторни превозни средства;3. отчет на водачите на моторни превозни средства, за отчет на наложените им наказания и на точките, потвърждаващи валидността на свидетелството за управление;4. служебното предоставяне и предоставянето срещу заплащане на данни за водените на отчет водачи на моторни превозни средства; службата за отчет на водачите е задължена, когато предава данни от регистъра, да води записи, които да съдържат информация за предадените данни, момента на предаването им, данни за заявителя на справката и целите, за които се искат данните.(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм., бр. 75 от 2012 г.) Не се издава свидетелство за управление на моторно превозно средство или негов дубликат, както и отнето свидетелство не се връща до заплащане изцяло на дължимите глоби.Та моля някой ако маже да удари едно рамо в тълкуването че вече ми става нервно
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  Не мога да помогна в тълкуването, но като ми връщаха моят талон също беше срещу вносна бележка и проверка, дали нямам нещо още висящо за плащане. След това ми казаха, че често стават грешки и да си пазя вносната бележка... но тук ще те излъжа, дали 2 или 5г още... защото при следващо отнемане на талон може и тази глоба да ми излезе като неплатена луда работа... ако е някакво успокоение, то това важи не само за бг. Примерно електронните винтеки навън също се пазят 2г, защото и засичането за преминаване без винтека е автоматично и при евентуално спиране и проверка от местните КАТ им излизаш с висящи задължения.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    S_BANKOV написа:
                    Така младежи и девойки имам проблем с КАТ РАЗГРАД, който е следнияпрез 2010 год. ми взеха контролния талон в Чепеларе, и ми треснаха акт, бях си виновен, макар и да не съм убеден в това. Както и да е та взеха ми талона и го загубиха, три години го търсим съвместно с КАТ, къде ми е талона, та намери се преди две седмици, ОБАЧЕ се оказва че пир тях имам неплатени глоби и фишове за скромната сума от 880лв. който са заплатени от мен защото са направени, в НАП нямам задължения и при предоставяне на чисто удостоверение по чл. 87 от ДОПК ми казват че искат да видят и вносните бележки с който съм си плащал нарушенията което е пълно безумие.Твърдят ми че на основание чл. 159ал2 от ЗДВП трябва да си платя всички глоби и фишове преди да ми върнат КОНТРОЛНИЯ ТАЛОН, в точно тоя член никаде не е споменат контролен талон, а се визира свидетелство за правоуправление като члена гласи Чл. 159. (1) (Предишен текст на чл. 159 - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм., бр. 75 от 2012 г.) Министърът на вътрешните работи определя условията и реда за:1. издаване на свидетелство за управление на моторно превозно средство;2. водене на централен регистър на водачите на моторни превозни средства;3. отчет на водачите на моторни превозни средства, за отчет на наложените им наказания и на точките, потвърждаващи валидността на свидетелството за управление;4. служебното предоставяне и предоставянето срещу заплащане на данни за водените на отчет водачи на моторни превозни средства; службата за отчет на водачите е задължена, когато предава данни от регистъра, да води записи, които да съдържат информация за предадените данни, момента на предаването им, данни за заявителя на справката и целите, за които се искат данните.(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм., бр. 75 от 2012 г.) Не се издава свидетелство за управление на моторно превозно средство или негов дубликат, както и отнето свидетелство не се връща до заплащане изцяло на дължимите глоби.Та моля някой ако маже да удари едно рамо в тълкуването че вече ми става нервно
                    Къде си ги плащал тези глоби в КАТ или по банков път. Ако е чрез банка, бягай в банката пускай си там молби и квото искат и би трябвало да ти дадът бележка за наредени пари през техния клон и т.н.

                    Коментар


                      kiselo написа:
                      но...мисля, че това е най-точния отговор на въпроса на темата....обобщен и детайлен...:http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=88711
                      ... и с доста грешки и смущаващи констатации...

                      Коментар


                        todorakiggg написа:
                        Къде си ги плащал тези глоби в КАТ или по банков път. Ако е чрез банка, бягай в банката пускай си там молби и квото искат и би трябвало да ти дадът бележка за наредени пари през техния клон и т.н.
                        Тези неща не стават така, плащани са от различни банки и то чрез вноска на каса, а не превод от личната ми сметка. Е и аз съм си виновен че не съм си ползвал личната сметка, ама нали знаеш обущаря ходи бос а банковия служител не си ползва сметката като хората Целта беше да ми се подскаже дали на основание цитирания член имат право да ми задържат талона дори и зеб да съм заплатил дължимите глоби и защо по дяволите не признават чисто удостоверение по чл. 87.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          Имат ли право КАТ да напишат 2 акта едновременно ? Един приятел са го спряли преди малко и са му спряли колата от движение,че му била изтекла гражданската,написали са му акт за това и му пишат и с този акт,друг за колан,това позволено ли е ?
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            В един акт могат да опишат и двете провинения но два отделни акта не могат да му напишат
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              S_BANKOV написа:
                              В един акт могат да опишат и двете провинения но два отделни акта не могат да му напишат
                              Два отделни са му написали ... Лошото е,че той не е знаел и не е написал възражения.
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                Princo написа:
                                Имат ли право КАТ да напишат 2 акта едновременно ? Един приятел са го спряли преди малко и са му спряли колата от движение,че му била изтекла гражданската,написали са му акт за това и му пишат и с този акт,друг за колан,това позволено ли е ?
                                Да. В някои случаи е задължително. Например ако си надвишил позволената скорост с до 15 км/ч не могат да ти напишат акт за това, но ако извършиш и друго нарушение в същото време (например караш без колан), то ще ти се добави и превишената скорост в същият акт.
                                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                                Коментар

                                Working...
                                X