Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    И аз искам да попитам нещо. Уж четох наред, но може да съм изпуснал нещо. Извинявам се ако се повтарям с някой друг.Интересува ме полицаите имат ли право да се крият и така да те спират за превишена скорост. До колкото си спомням няколко години назад чух, че вече нямали право да се крият, обаче как може да се провери по закон това нещо?
    Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

    Коментар


      #62
      Нямат право, но не им пука - иначе как ще захлебват ? :D
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #63
        Значи, ако искат да ми направят акт от такова положение, мога да им кажа, че според закон нямат право и да не им подпиша акта, така ли? Сигурно ли е това?
        Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

        Коментар


          #64
          tsanibaytchev написа:
          Значи, ако искат да ми направят акт от такова положение, мога да им кажа, че според закон нямат право и да не им подпиша акта, така ли? Сигурно ли е това?
          Абсолютно сигурно е,че можеш да не го разпишеш,но е трудно доказуемо тяхното нарушение!
          FIAT BRAVO 1.6
          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

          Коментар


            #65
            tsanibaytchev написа:
            Значи, ако искат да ми направят акт от такова положение, мога да им кажа, че според закон нямат право и да не им подпиша акта, така ли? Сигурно ли е това?
            Отказа за не подписване не АУАН не те освобождава от отговорност. Относно другото "автомобилът трябва да е видим за всички участници в движението", но никой не го спазва Един съвет: Ако пътувате нощем и извън града видите полицай да ви спира то:Патрулният автомобил трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е униформен (със изписани ПОЛИЦИЯ/POLICE, и да е с сигнална лампа тип "крило" - дългият бъркан), спрял на осветено място видим за всеки на пътното платно, полицайте който ви спират да са със светлоотразителни жилетки със надпис ПОЛИЦИЯ на тях и БАДЖ. Ако се усъмните в тяхната лигитимност, постарайте се да запомните рег. номер на колата, ако има надпис с номер на задната греда (16-245).Ако МПС е цивилно, спряло на тъмно място , а това е предпоставка за нерегламентирано спиране, МОЖЕ И ДА НЕ СЕ ПОДЧИНИТЕ НА СТОП ПАЛКАТА. ВЕДНАГА НАБЕРЕТЕ 166/112 И СЪОБЩЕТЕ ЗА СИТУАЦИЯТА - МЯСТО НА КОЕТО СА ИСКАЛИ ДА ВИ СПРАТ, ВИДА НА КОЛАТА, БРОЯ НА ПОЛИЦАИТЕ. Ако на близко има град и знаете РУП отидете и спрете там. Обяснете на дежурния за ситуацията, но предполагам още по телефона, ще ви кажат как да процедирате.

            Коментар


              #66
              kkarakashev написа:
              Относно другото "автомобилът трябва да е видим за всички участници в движението", но никой не го спазва Един съвет: Ако пътувате нощем и извън града видите полицай да ви спира то:Патрулният автомобил трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е ... с сигнална лампа тип "крило" - дългият бъркан), спрял на осветено място видим за всеки на пътното платно.
              Понеже използваш кавички, респективно цитираш нещо, ще се радвам да прочета в кой точно нормативен акт са регламентирани тези разпоредби.Регламент, Закон, Правилник за прилагане, Наредба ...Както и точните членове разбира се.Вътрешна заповед [Номер, от коя дата] също върши работа, но ако е в национален мащаб.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #67
                Има ги и всеки полицай е запознат с тях. Няма как да ти ги цитирам защото няма как да видя тези вътрешни наредби, инструкции или заповеди. Няма право да качва колата на тротоара, в тревни площи, може да е паркира отстрани на пътя да има добра видимост и да не затруднява водачите на МПС.... а за тъмната част е задължително да е на осветено място. За да напиша нещо то е проверено и съм сигурен в това. + това съм всеки ден зад волана и се интересувам от такива неща, а и след като аз лично не съм спирал на стоп палка извън града, се поинтересувах за тези неща.

                Коментар


                  #68
                  kkarakashev написа:
                  tsanibaytchev написа:
                  Значи, ако искат да ми направят акт от такова положение, мога да им кажа, че според закон нямат право и да не им подпиша акта, така ли? Сигурно ли е това?
                  Отказа за не подписване не АУАН не те освобождава от отговорност. Относно другото "автомобилът трябва да е видим за всички участници в движението", но никой не го спазва Един съвет: Ако пътувате нощем и извън града видите полицай да ви спира то:Патрулният автомобил трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е униформен (със изписани ПОЛИЦИЯ/POLICE, и да е с сигнална лампа тип "крило" - дългият бъркан), спрял на осветено място видим за всеки на пътното платно, полицайте който ви спират да са със светлоотразителни жилетки със надпис ПОЛИЦИЯ на тях и БАДЖ. Ако се усъмните в тяхната лигитимност, постарайте се да запомните рег. номер на колата, ако има надпис с номер на задната греда (16-245).Ако МПС е цивилно, спряло на тъмно място , а това е предпоставка за нерегламентирано спиране, МОЖЕ И ДА НЕ СЕ ПОДЧИНИТЕ НА СТОП ПАЛКАТА. ВЕДНАГА НАБЕРЕТЕ 166/112 И СЪОБЩЕТЕ ЗА СИТУАЦИЯТА - МЯСТО НА КОЕТО СА ИСКАЛИ ДА ВИ СПРАТ, ВИДА НА КОЛАТА, БРОЯ НА ПОЛИЦАИТЕ. Ако на близко има град и знаете РУП отидете и спрете там. Обяснете на дежурния за ситуацията, но предполагам още по телефона, ще ви кажат как да процедирате.
                  много ми се иска да попаднеш в такава ситуация и да не спреш на стоп палка да видим какво ще стане.Това с обаждането на дежурния ми е много смешно.Освен това не е задължително когато се осъществява пътен контрол през нощта мястото за спиране на проверяваните коли да е осветено от улични лампи, ако няма такава възможност може самият полицейски автомобил да осветява мястото за проверка. А също така не знам какво означава МПС-то да е цивилно, аз съм виждал полицаи които спират коли със обикновенни автомобили а не с патрулки.
                  Виж бейби не сме глупаци,
                  ние сме отбор от здравеняци.
                  Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                  така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                  http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                  Коментар


                    #69
                    kkarakashev написа:
                    Има ги и всеки полицай е запознат с тях. Няма как да ти ги цитирам защото няма как да видя тези вътрешни наредби, инструкции или заповеди. Няма право да качва колата на тротоара, в тревни площи, може да е паркира отстрани на пътя да има добра видимост и да не затруднява водачите на МПС.... а за тъмната част е задължително да е на осветено място. За да напиша нещо то е проверено и съм сигурен в това. + това съм всеки ден зад волана и се интересувам от такива неща, а и след като аз лично не съм спирал на стоп палка извън града, се поинтересувах за тези неща.
                    От доста време се подвизаваш в един полицейски форум,но това не те прави специалист.Съдейки по мненията ти си по добър в друга област,развивай се в нея.Аватара с патрулния автомобил би заблудил колеги.Със здраве.
                    Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                    Коментар


                      #70
                      No_Name написа:
                      Вярно ли е, че в Гърция нямам право да шофирам кола със затъмнени стъкла? Това за всички стъкла ли важи или само за предните. В БГ си карам колата със затъмнени задно и задни странични стъкла и никой до сега не ми е правил никакъв проблем. В закона пише, че мога да си карам колата с тези затъмнени стъкла при наличието на странични огледала. Сега ми казаха, че в Гърция не можело да карам кола със затъмнени стъкла и малко ме притесниха. Някой запознат с този казус?
                      Малко късно отговарям - но ДА, ЗАБРАНЕНО Е В ГЪРЦИЯ ДА УПРАВЛЯВАТЕ АВТОМОБИЛ СЪС ЗАТЪМНЕНИ КАКВИТО И ДА Е СТЪКЛА.(Съгласно чл.81.т.8 и чл.82 т.3 от гръцкия закон за движение по пътищата - Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας)Аз съм влизал в гръцко с Темпрата със затъмнени САМО задните странични стъкла. Още на границата техния граничар ми каза, че е забранено да се движи такава кола, но все пак ме пусна, сигурно с надеждата колегите му пътни полицаи да изкарат някое евро. За щастие не са ме спирали.Забранено е също така колата ви да има теглич, ако не дърпате ремарке (т.е. теглича трябва да е разглобяем и ако нямате ремарке, да не стърчи нищо зад колата). Това не успях да го намеря в закона им, но явно го има, щом глобяват за това.

                      Коментар


                        #71
                        nnikin_n написа:
                        kkarakashev написа:
                        Има ги и всеки полицай е запознат с тях. Няма как да ти ги цитирам защото няма как да видя тези вътрешни наредби, инструкции или заповеди. Няма право да качва колата на тротоара, в тревни площи, може да е паркира отстрани на пътя да има добра видимост и да не затруднява водачите на МПС.... а за тъмната част е задължително да е на осветено място. За да напиша нещо то е проверено и съм сигурен в това. + това съм всеки ден зад волана и се интересувам от такива неща, а и след като аз лично не съм спирал на стоп палка извън града, се поинтересувах за тези неща.
                        От доста време се подвизаваш в един полицейски форум,но това не те прави специалист.Съдейки по мненията ти си по добър в друга област,развивай се в нея.Аватара с патрулния автомобил би заблудил колеги.Със здраве.
                        Това , че влизам някъде не е че работя като някакъв Аватара е аватар - ако погледнеш инфото - виждаш и какво работя . Казвам това, което знам ,а и източника ми е доста актуален. и го казвам с цел да не попадне някой пред поредния "фалшив" полицай. Всеки има глаа на раменете и мисли с нея. цивилен или униформен автомобил си личи. Аз лично на такъв извън града няма да спра. Нито ще се подчиня на стоп палка от някой си до такъв автомобил. По тази логика и аз мога да те спра. синьо облекло подобна на полицейското бол по пазарите, жилетки..... лампата е 20 лева, а палка се прави. Да ти приличам на полицай?Темата е разчистена от излишни коментари, моля придържайте се към нея. Модераторски екип на fiat-bg.org

                        Коментар


                          #72
                          здравеите колеги искам да попитам къкъв е срока в които трябва да излезе наказателното постановление заштото вече повече от 6 месеца няма ништо.

                          Коментар


                            #73
                            toko.bg написа:
                            здравеите колеги искам да попитам къкъв е срока в които трябва да излезе наказателното постановление заштото вече повече от 6 месеца няма ништо.
                            Ако шест месеца след издаването му не ти го връчат се позоваваш на давност.
                            Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                            Коментар


                              #74
                              Immortal написа:
                              No_Name написа:
                              Вярно ли е, че в Гърция нямам право да шофирам кола със затъмнени стъкла? Това за всички стъкла ли важи или само за предните. В БГ си карам колата със затъмнени задно и задни странични стъкла и никой до сега не ми е правил никакъв проблем. В закона пише, че мога да си карам колата с тези затъмнени стъкла при наличието на странични огледала. Сега ми казаха, че в Гърция не можело да карам кола със затъмнени стъкла и малко ме притесниха. Някой запознат с този казус?
                              Малко късно отговарям - но ДА, ЗАБРАНЕНО Е В ГЪРЦИЯ ДА УПРАВЛЯВАТЕ АВТОМОБИЛ СЪС ЗАТЪМНЕНИ КАКВИТО И ДА Е СТЪКЛА.(Съгласно чл.81.т.8 и чл.82 т.3 от гръцкия закон за движение по пътищата - Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας)Аз съм влизал в гръцко с Темпрата със затъмнени САМО задните странични стъкла. Още на границата техния граничар ми каза, че е забранено да се движи такава кола, но все пак ме пусна, сигурно с надеждата колегите му пътни полицаи да изкарат някое евро. За щастие не са ме спирали.Забранено е също така колата ви да има теглич, ако не дърпате ремарке (т.е. теглича трябва да е разглобяем и ако нямате ремарке, да не стърчи нищо зад колата). Това не успях да го намеря в закона им, но явно го има, щом глобяват за това.
                              Това пък за пръв път го чувам.Излизал съм много пъти и с различни коли със затъмнени стъкла, но никой досега не ми е казвал такова нещо.Много ми е интересно какво става когато стъклата са фабрично затъмнени-да не ме накарат да ги сменям
                              MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                              "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                              R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                              Коментар


                                #75
                                kik73bg написа:
                                Immortal написа:
                                No_Name написа:
                                Вярно ли е, че в Гърция нямам право да шофирам кола със затъмнени стъкла? Това за всички стъкла ли важи или само за предните. В БГ си карам колата със затъмнени задно и задни странични стъкла и никой до сега не ми е правил никакъв проблем. В закона пише, че мога да си карам колата с тези затъмнени стъкла при наличието на странични огледала. Сега ми казаха, че в Гърция не можело да карам кола със затъмнени стъкла и малко ме притесниха. Някой запознат с този казус?
                                Малко късно отговарям - но ДА, ЗАБРАНЕНО Е В ГЪРЦИЯ ДА УПРАВЛЯВАТЕ АВТОМОБИЛ СЪС ЗАТЪМНЕНИ КАКВИТО И ДА Е СТЪКЛА.(Съгласно чл.81.т.8 и чл.82 т.3 от гръцкия закон за движение по пътищата - Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας)Аз съм влизал в гръцко с Темпрата със затъмнени САМО задните странични стъкла. Още на границата техния граничар ми каза, че е забранено да се движи такава кола, но все пак ме пусна, сигурно с надеждата колегите му пътни полицаи да изкарат някое евро. За щастие не са ме спирали.Забранено е също така колата ви да има теглич, ако не дърпате ремарке (т.е. теглича трябва да е разглобяем и ако нямате ремарке, да не стърчи нищо зад колата). Това не успях да го намеря в закона им, но явно го има, щом глобяват за това.
                                Това пък за пръв път го чувам.Излизал съм много пъти и с различни коли със затъмнени стъкла, но никой досега не ми е казвал такова нещо.Много ми е интересно какво става когато стъклата са фабрично затъмнени-да не ме накарат да ги сменям
                                това според мен важи за колите с тяхна регистрация
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X