Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    Да те спре само един - може, но да ти състави акт - не!Трябва да са поне двама, като единият от тях ще е свидетел. Може да си хване и друг свидетел - обикновен гражданин, но малко трудно ще се хване някой.
    когато са двама по закон единият или другия испалняват служебните си задължения и не може да е свидетел. няма как да е хем свидетел, хем полицай. за това коа не сте забелязали , което е доста вероятно, когато се влиза в сграда или обект - апартамент или др помещение се търсят поемни лица - тоест грайдани който да са свидетели. АКТ се съставя САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ПЪТЕН ПОЛИЦАЙ. за проверка може да ви спре всеки един полицаи, независимо от това в кое звено/подразделение работи- охранителна или общинска полиция. Национална служба жандармерия има в момента същите права както полицията , тоест и техен служител има право да ри спре и да поиска документи за проверка. служба жандармерия НЯМА право да работи по КАТ!!!.за легитимиране се исползва само и единствено СЛУЖЕБНА КАРТА. знакът- значката е второстепенна. Ако полицаят е униформен, той може и да не се легитимира с карта, освен ако не му е пожелаете Вие.Спирането на подаден стоп сигнал независимо дали е с стоп-палка, или рака от униформен полицай, е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Подаването на звуков и светлинен сигнал не е подаване на знак СПРИ за преднонамиращото се МПС. никаде в закон не опоменато. При подаване на светлинен сигнал(звуковият не е задължителен) сте длъжни да соигурите беспрепятствено преминаване на МПС с специален режим на движение а не да спрете. (така беше по старият ЗДП)дано съм помогнал на някой колега

    Коментар


      #32
      kkarakashev написа:
      Immortal написа:
      Да те спре само един - може, но да ти състави акт - не!Трябва да са поне двама, като единият от тях ще е свидетел. Може да си хване и друг свидетел - обикновен гражданин, но малко трудно ще се хване някой.
      когато са двама по закон единият или другия испалняват служебните си задължения и не може да е свидетел. няма как да е хем свидетел, хем полицай. за това коа не сте забелязали , което е доста вероятно, когато се влиза в сграда или обект - апартамент или др помещение се търсят поемни лица - тоест грайдани който да са свидетели.
      ЗДвП: Чл. 189. (3) Свидетел по акта може да бъде и служебно лице.За апартаментите и другите случаи не се прилага законът за движение по пътищата, в който има доста неща, които ги няма в ЗАНН.

      Коментар


        #33
        Колеги, вчера ми се случи следното нещо. Тръгвам аз, от Дружба 1 към Слатина. И гледам зад мен едни фарове се приближават бързо. В следващия момент изведнъж сини лампи, къси-дълги и спрях. Стандартната проверка - документи, алкохол (интерсното беше че бях пил една ракия преди около час и половина, а дрегера показа 0,00), че даже и лична карта. Въпроса ми е, имат ли право да ме спират по този начин, при полжение че не съм извършил нарушение? Тоест не със стоп палка, а да ме гонят като по филмите? Аз си помислих за момент, че нямат и си викам: " А бе, т’ва екотекче ша го издухам ако се наложи, ама по-добре да не рискувам" :D p.s. И малко смях:Понеже са големи мохабетчии, единия ми вика преди проверката за алкохол: - Какво работиш, трябва ли ти колата, че може да останеш без книжка за един месец? Аз отговарям: - Един месец мога и без нея, тъкмо ще спестя от бензин :D Оня ме изгледа тъпо, а след показаното на дрегера (0.00) бяха видимо разочаровани.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #34
          Всичко могат. Рутинна проверка.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #35
            Глоба с Фиш трябва да се плати в 7 дневен срок... Някой знае ли какво става с неплатен фиш???че забравих за един и минаха 2 месеца
            Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

            Коментар


              #36
              Нищо не става, не се притеснявай.Като отидеш за нещо в КАТ ще те накарат да го платиш.Или пък ще те изпратят в АДВ за принудително събиране. Ще те търсят и ще го платиш, но с лихвите. Не е болка за умиране.А има и давностен срок. 2+1 години. След това могат само да ти се усмихват.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #37
                Ама на ФИШа си пише, че става на АКТ

                Коментар


                  #38
                  Ако има отказ да се подпише, иначе си е фиш като фиш.Презумпцията е, че акта се съставя в присъствието на нарушителя. Отказва да подпише фиша, веднага му съставят Акт.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #39
                    Колеги един въпрос извинявам се ако не е тук мястото.Хванаха ме със 0.79пр,и сега ми излезна решението,което е без книжка за 3 мес,но работата ми е такава,че не мога беэ колата.Работя като сервитьр,не ни осигоряват превоз и няма как да се прибирам като свърша в 1-2ч.Става въпрос за тетевен-рибарица.какви са последствията ако ме хванат в този период.Предварително благодаря за отговора и пак се извинявам ако не питам на правиното място.
                    impossible is nothing

                    Коментар


                      #40
                      veskra123 написа:
                      Колеги един въпрос извинявам се ако не е тук мястото.Хванаха ме със 0.79пр,и сега ми излезна решението,което е без книжка за 3 мес,но работата ми е такава,че не мога беэ колата.Работя като сервитьр,не ни осигоряват превоз и няма как да се прибирам като свърша в 1-2ч.Става въпрос за тетевен-рибарица.какви са последствията ако ме хванат в този период.Предварително благодаря за отговора и пак се извинявам ако не питам на правиното място.
                      Ами да не беше пил бе, хайде още един тарикат.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #41
                        veskra123 написа:
                        Колеги един въпрос извинявам се ако не е тук мястото.Хванаха ме със 0.79пр,и сега ми излезна решението,което е без книжка за 3 мес,но работата ми е такава,че не мога беэ колата.Работя като сервитьр,не ни осигоряват превоз и няма как да се прибирам като свърша в 1-2ч.Става въпрос за тетевен-рибарица.какви са последствията ако ме хванат в този период.Предварително благодаря за отговора и пак се извинявам ако не питам на правиното място.
                        От бакшишите ще си плащаш за такси. То не може и душата в рая и това до края.
                        Fiat Punto 1,1- 1996г.
                        газ-бензин , "Lovato"

                        Коментар


                          #42
                          Ето нещо интересно от колегата Immortal, което може би много от нас не знаят. Долната част на годишна винетка НЕ Е задължителен документ за носене от водача.
                          Immortal написа:
                          ЗДвП:Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория и контролния талон към него;2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта;5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) при напускане на територията на страната - валиден международен сертификат за "Гражданска отговорност" на автомобилистите за чужбина - "Зелена карта".(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон. НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА СЪБИРАНЕ НА ВИНЕТНИ ТАКСИ ЗА ПЛАТЕНО ПОЛЗВАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕНИ РЕПУБЛИКАНСКИ ПЪТИЩА ЗА ОПРЕДЕЛЕН СРОК:Чл. 11. (1) Винетката се състои от две части - едната част - винетен стикер, се залепва на видно място на долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство, а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство и е доказателство за платената винетна такса за ползване на републиканските пътища.Никъде не пише, че водачът е длъжен да я съхранява В автомобила. Така че катаджия на пътя НЕ МОЖЕ да изисква този отрязък на винетката.

                          Коментар


                            #43
                            ogi28b написа:
                            Ето нещо интересно от колегата Immortal, което може би много от нас не знаят. Долната част на годишна винетка НЕ Е задължителен документ за носене от водача.
                            Immortal написа:
                            .... а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство..Никъде не пише, че водачът е длъжен да я съхранява В автомобила. Така че катаджия на пътя НЕ МОЖЕ да изисква този отрязък на винетката.
                            Сори Майкъл , ама ТОЧНО това си пише, че се съхранява от ВОДАЧА на ППС - тоя дето кара колата. В него демек

                            Коментар


                              #44
                              u_bo написа:
                              ogi28b написа:
                              Ето нещо интересно от колегата Immortal, което може би много от нас не знаят. Долната част на годишна винетка НЕ Е задължителен документ за носене от водача.
                              Immortal написа:
                              .... а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство..Никъде не пише, че водачът е длъжен да я съхранява В автомобила. Така че катаджия на пътя НЕ МОЖЕ да изисква този отрязък на винетката.
                              Сори Майкъл , ама ТОЧНО това си пише, че се съхранява от ВОДАЧА на ППС - тоя дето кара колата. В него демек
                              Водачът може да съхранява отрязъка където поиска- това е като дявола да чете евангелието... . Потози параграф не могат да глобят- теретично погледнато.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар


                                #45
                                Здравейте искам и аз да задам 1 въпрос.Полицаят/ите,имат ли право да обискират колата без спецялна заповед за това деиствие,ще дам пример ( надигане на задните седалки,преглеждане на жабката и т.н )
                                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                                .

                                Коментар

                                Working...
                                X