Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз намерих е тоя линк с оторизирани пунктове за издаване на тъпия протокол за монтирана и минала преглед газова уредба:
    https://rta.government.bg/images/Ima...asPermits.html
    Моята газова е малко сбироток. Старата бутилка кръгла в резервната гума, която е минала проверка преди 5 години, но технически е на поне 12-13 години. Другите неща са на по 4-5 години и те. Сега за да съм легален с газа, тряба да ида да си купя нова бутилка и да мина на проверка при тия горе и после в кат ли ? Нещо май само искат да събират пари. Тва цялото май е само щото даваха по новините, как на някой му гръмнала метановата кола пред блока .... ?!

    ПС: На мен на големия талон за прегледа не ми пишат абсолютно нищо, въпреки че мерят газове, отварят капаци багажници, гледат под колата. Не знам защо не пишат нищо .... Даже и да ги питам не казват дори дали са видели нещо разкачено или скъсано или нещо подобно. А в крайна сметка нали затова е скапания преглед, да видят тая коя да не и се счупи нещо напопът и да се пребиеш, или по- лошо да убиеш някой друг....
    Последна редакция от Insane; 27.02.2020, 21:48.

    Коментар


      Ако започнат да ти гледат буквално колата по нормативна наредба, 80% от колите няма да минат преглед.
      Тогава какъв вой ще стане, че не е истина.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Бутилката във Фиата ми е от 2002г. Само сондата е сменена с евро-такава.
        Като оставим настрана нормативните актове, има ли основателна причина да си купя нова бутилка?
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          Истината е, че не

          Ама трябва да се съберат едни пари...
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            Tempras написа: Преглед на мнението
            Бутилката във Фиата ми е от 2002г. Само сондата е сменена с евро-такава.
            Като оставим настрана нормативните актове, има ли основателна причина да си купя нова бутилка?
            Бутилките имт срок на годност.
            Резервоарът на газовата уредба, наричан още газова бутилка, може да има форма като цилиндър или като резервна гума. В последния случай, той може да се монтира на мястото на резервната гума. Тогава се нарича тороидален резервоар ( тороидална бутилка ).
            Независимо от формата му, резервоарът трябва да бъде заверен и да бъде подложен на тестове на налягането след производството му. Ако премине теста се издава удостоверение, валидно 10 години от датата на производство. След този период резервоарът вече не може да се използва и трябва да бъде подменен, тъй като след пълнене и изпразване на газа с високо налягане няколко хиляди пъти и изложен на променящи се температури, корозията излага на риск херметичността и може да доведе до повреда.

            Коментар


              Само дето някога имаше един текст, който вече не е изгоден чисто финансово.

              Той гласеше, че след десет години сваляш бутилката, правиш воден тест и ако го мине я връщаш на колата.
              Реално с една бутилка може да караш завинаги, стига да си издържа тестовете.

              Сега вече това не важи. Странно...какво ли се е променило ?
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                Ми климатът как какво?

                Коментар


                  Да ни е честито!
                  МВР предлага по-ниска скорост по магистралите и по-високи глоби
                  https://www.vesti.bg/bulgaria/predla...-globi-6141555
                  С много от нещата съм съгласен, с някои съм с "особено мнение".
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Аз пък съм за глоби за бавно шофиране.
                    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                    Коментар


                      Да се опитаме да разчетем тази табела https://www.google.com/maps/@42.6319...7i16384!8i8192
                      Аз я разбирам така:
                      В населени места 50 км/ч
                      Извън населено място 90 км/ч
                      Май че 120 км/ч е за първокласни пътища?
                      Магистрали 140 км/ч
                      И последно защо е поставена на това място, с толкова много указани ограничения?
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        Да се опитаме да разчетем тази табела https://www.google.com/maps/@42.6319...7i16384!8i8192
                        Аз я разбирам така:
                        В населени места 50 км/ч
                        Извън населено място 90 км/ч
                        Май че 120 км/ч е за първокласни пътища?
                        Магистрали 140 км/ч
                        И последно защо е поставена на това място, с толкова много указани ограничения?
                        20-30 метра преди нея от двете страни има знак за отпадане на ограничението от 60км/ч и тази информативната табела я разбирам като начало на магистралата. 100-200 метра по- натам има реална табела обозначаваща магистрала де, ама аз в момента в който подмина тази започвам да си карам със 120-140...

                        Коментар


                          Здравейте,

                          да повдигна малко пак темата за ГТП, газовите бутилки и еко стикерите.

                          Наближава време за ГТП и пак почнаха драмите покрай "АГУ"...та,
                          на предините няколко ГТП не е вписана АГУ, бутилката е 2008 производство по паспорт, но монтирана 2012(не е от значение ясно, но за протокола). Нали искат на 10 години задължителна смяна...не става само да се пробва за цялост/издръжливост.
                          Оттук какво следва?

                          -да идем на ГТП и да не казваме нищо, пък каквото стане. 40-50лВ?

                          -преди да идем на ГТП да се свали бутилката и колата да е само на бензин? 40-50лВ?

                          - да купим нова бутилка 200лв+, да я занесем в "оторизаран сервиз" за "оторизиран монтаж" и протокол с розов цвят 50~100лв и после в кат за смяна на талоните 20лв-40лв?

                          -Друго...

                          Тея вече ни побъркаха от тъпизми и изкокорени и изжендърски малоумщини.Понеже съм от малко село, първо трябва да намеря някой от тея "центрове", което ще ми наложи закупуването на винетка 97лв, щом ще е гарга ще е рошава, а и ще е икономически най-приемливо в дългосрочен план. После и ходене до Пловдив освен ако там няма такъв център. Сапунджията Деньо и цялата му пасмина, както и бащицата му Крали Тиква направо ни направиха сами да си говорим. Как да е, ама всичкоо си има граници, а то от ден на ден все по-големи безумици творят.

                          Бутилка примерна В190, Д550

                          Click image for larger version

Name:	и газова бутилка 2008.jpg
Views:	68
Size:	2,54 MB
ID:	2761118



                          Прикачени файлове
                          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                          Коментар


                            За протокола,

                            леличкатв в пункта за ГТП каза, че щом в големия талон не е отразено газ/бензин тях не ги бърка и ще си мине колата при тях. Ако вече искаме всичко да е административно изправно:
                            -Нова бутилка(200+лв), монтаж и сертификат (60лв), розов протокол (50лв), и в КАТ към 30 лв, и накрая самия ГТП-50лв.
                            Оттам ще трябва да си взема и нова евросонда (Lovato120Lv) старатa е Ферони, за 12 години сиг е бактисала. Преди събираше 28л в бутилката, а сега към 21л (35л по паспорт). Най-вероятно поплавъка, смукателя..всичко е амортизирано.
                            Та това, пък като ги питах "ами ако блюстителя на закона , който ни е спрял за проверка реши да задълбае в изправността на МПС-то на гражданина водач и установи административни и технически неизправности с АГУ-то кво праим?
                            И те, :"ами отговорността си е за водача", казвайте че сега сте я сложили и дъра-бъра.

                            как да е, живи-здрави
                            Последна редакция от pl4 8rp; 09.02.2024, 17:02.
                            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                            Коментар


                              Ами в крайна сметка не карай на газ и си спести тези главоболия.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Няма-няма, благодаря за помощта.
                                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                                Коментар

                                Working...
                                X