Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Да питам и аз...знам че имаше тема по въпроса, но нещо я загубих.Носят се слухове за глоби или заяждане от полицаите за това че имаш разни стикери, лепенки и т.н. по стъклата/колата ...Някой има ли информация това последно така ли е, или са си само слухове ?
    Fiat Bravo 1.8 16V
    Fiat Bravo II 1.9 Multijet

    Коментар


      #92
      nikolovvd написа:
      Колега, малко извън темата, но намаляването на скоростта не може да става с повече от 30 км/ч с един знак. Пиши възражение, ако не си изтървал 3 дневният срок или атакувай акта в съда.Посочи НАРЕДБА № 18 ОТ 23 ЮЛИ 2001 Г. ЗА СИГНАЛИЗАЦИЯ НА ПЪТИЩАТА С ПЪТНИ ЗНАЦИ изм. ДВ. бр.54 от 14 Юли 2009г.и по-конкретно Чл. 79. (1) Пътен знак В26 "Забранено е движението със скорост, по-висока от означената" се използва за въвеждане на ограничение на допустимата максимална скорост на движение съгласно чл. 21, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП).(2) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г.) Когато скоростта се ограничава с повече от 20 km/h, тя неколкократно се намалява с 20 km/h, като пътен знак В26 се поставя на разстояния съгласно приложение № 16.(3) Когато скоростта на движение трябва да се ограничи с 30km/h, намалението е еднократно.От него следва, че за да се ограничи скоростта от 90 на 50 км/ч трябва да има първо знак В26 ограничаващ скоростта на 70 км/ч и чак след това В26 ограничаващ скоростта на 50 км/ч!На 55 метра преди спирката трябва да има знак 50, а на още 65 метра преди него - 70!
      Копирам мнението тук.

      Коментар


        #93
        Immortal написа:
        nikolovvd написа:
        Колега, малко извън темата, но намаляването на скоростта не може да става с повече от 30 км/ч с един знак. Пиши възражение, ако не си изтървал 3 дневният срок или атакувай акта в съда.Посочи НАРЕДБА № 18 ОТ 23 ЮЛИ 2001 Г. ЗА СИГНАЛИЗАЦИЯ НА ПЪТИЩАТА С ПЪТНИ ЗНАЦИ изм. ДВ. бр.54 от 14 Юли 2009г.и по-конкретно Чл. 79. (1) Пътен знак В26 "Забранено е движението със скорост, по-висока от означената" се използва за въвеждане на ограничение на допустимата максимална скорост на движение съгласно чл. 21, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП).(2) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г.) Когато скоростта се ограничава с повече от 20 km/h, тя неколкократно се намалява с 20 km/h, като пътен знак В26 се поставя на разстояния съгласно приложение № 16.(3) Когато скоростта на движение трябва да се ограничи с 30km/h, намалението е еднократно.От него следва, че за да се ограничи скоростта от 90 на 50 км/ч трябва да има първо знак В26 ограничаващ скоростта на 70 км/ч и чак след това В26 ограничаващ скоростта на 50 км/ч!На 55 метра преди спирката трябва да има знак 50, а на още 65 метра преди него - 70!
        Копирам мнението тук.
        Само, че не във всички съдилища в България "пада" акта.В Новозагорски районен съд - "пада".Във Великотърновски окръжен съд - не.И в двата случая е внесено възражение като случая описан по-горе (еднократно ограничение на скоростта на 50km/h по първокласен път извън населено място).
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #94
          При такива ситуации се търси окончателно решение на Апелативен или Върховен съд по съответния казус! В този случай районният не може да не се съобрази с него, защото инспектората към ВСС ще го вземе пред вид и съдията ще трябва да дава обяснение.Преди години имах автомобил регистриран на инвалид, който междувременно бе починал преди изтичането на 36-те месеца. Митницата искаше да се внесат около 4800 лв. - мита, такси, ДДС и лихви. Показах им решение на Бургаският апелативен съд и повече не съм имал проблеми, както с тях, така също и с КАТ при прехвърлянето на автомобила. Просто на някой трябва да им се покаже, че не са прави и на по-висока инстанция ще станат за смях.Понякога служители на КАТ направо си искат пари, като използват реплики от сорта - "И какво правим сега?", "Май ще пишем акт!" и други. При такива ситуации, особено ако ви цитират колко е глобата, ги оставете да си пишат и във възраженията напишете, че е направен опит да бъде осъществен състава на чл.301 от НК в следствие, на което е написан настоящият акт. Това ще ви помогне, ако са ви спрели неправомерно (без да сте извършили нарушение), но ако сте в нарушение може да постигнете обратния ефект.
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #95
            nikolovvd написа:
            При такива ситуации се търси окончателно решение на Апелативен или Върховен съд по съответния казус! В този случай районният не може да не се съобрази с него, защото инспектората към ВСС ще го вземе пред вид и съдията ще трябва да дава обяснение.Преди години имах автомобил регистриран на инвалид, който междувременно бе починал преди изтичането на 36-те месеца. Митницата искаше да се внесат около 4800 лв. - мита, такси, ДДС и лихви. Показах им решение на Бургаският апелативен съд и повече не съм имал проблеми, както с тях, така също и с КАТ при прехвърлянето на автомобила. Просто на някой трябва да им се покаже, че не са прави и на по-висока инстанция ще станат за смях.Понякога служители на КАТ направо си искат пари, като използват реплики от сорта - "И какво правим сега?", "Май ще пишем акт!" и други. При такива ситуации, особено ако ви цитират колко е глобата, ги оставете да си пишат и във възраженията напишете, че е направен опит да бъде осъществен състава на чл.301 от НК в следствие, на което е написан настоящият акт. Това ще ви помогне, ако са ви спрели неправомерно (без да сте извършили нарушение), но ако сте в нарушение може да постигнете обратния ефект.
            Колега ,ако приемаш съвети никога не пиши такива неща под един акт.Това не се взима в предвид от никой.Ако имаш някакви възражения относно написаното просто си пусни възражение.Имаш право да не се подпишеш под текста ,а само ,че взимаш копие от акта.Така ,че не им давай грешни съвети ,че ще им навредиш отколкото да им помогнеш.

            Коментар


              #96
              обжалване на наказателно постановление

              здр. зна4и преди 2 години с един форд бях се бласнал вав един сталб .аз нали сам си селско мом4е викам си ко да ги викам катаджиите . един мои приятел ме издарпа и ас прибрах колата в двора . и след два дена полицаите доидоха в кашти и питаха за колата искали да я видят .макар че те нямат право да влизат така без заповед им разреших .послеми писаха акт. затова 4е сам избягал о птп.послеми идва наказателно поставление 350лв. глоба и 3 месеца лишаване от провоспособност.отидох при адвоката и тои ми каза 4е може да го обжалваме и ми даде гаранция че ще спечелим делото .почнахме делото то излезе че в елхово не можели да пишат актовеи накрая спе4елих делото и нямах нито актове нито нищо само с 5олв за адвокат
              fiat brava s.x. 1.4 12v .1997g.

              Коментар


                #97
                Колеги днес ми писаха фиш затова, че съм без включени светлини.Искам да питам какво следва ако не си платя фиша в 7-дневен срок както ми каза ченгето.

                Коментар


                  #98
                  Dimo_J написа:
                  Колеги днес ми писаха фиш затова, че съм без включени светлини.Искам да питам какво следва ако не си платя фиша в 7-дневен срок както ми каза ченгето.
                  Не съм много сигурен, но май автоматично става акт. Най-добре си го плати навреме.
                  Fiat Bravo 1.4 16v T-jet 120 Dynamic

                  Коментар


                    #99
                    Здравейте, колеги! Прочетох цялата тема. Поздравления за положения труд!Аз, обаче, искам да попитам друго - имат ли право униформените, при спиране за проверка да ми задават въпроси от сорта на дали съм пиян и дали имам наркотици в колата?Като оставам настрана, това че ме развеселяват доста, отговора е ясен, нали?Питам, защото сам по себе си подобен въпрос може да обиди съответния водач. За пример давам един приятел, който не пие алкохол. Веднъж се кара стабилно с един полицай, който му зададе подобен въпрос. Униформения гледаше като гръмнат, като единственото, което процеди беше "приятна вечер".
                    Fiat Coupe 2.0 16V

                    Коментар


                      Могат да те питат каквото си поискат след като е във връзка със състоянието ти зад волана.Ако иска водача може и да поплаче с два реда сълзи.Обидни са неверните констатации, а не въпросите.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        Malone написа:
                        Могат да те питат каквото си поискат след като е във връзка със състоянието ти зад волана.Ако иска водача може и да поплаче с два реда сълзи.Обидни са неверните констатации, а не въпросите.
                        То по тази логика аз би следвало да ги попитам дали не са прибрали някое подкупче. Нали е във връзка с гражданската ми позиция и нетърпимостта ми към корупционните практики в родното МВР. Не мисля обаче, че ще е на място. Както не беше и коментара от един шапкар онзи ден, че не можело с този Фият да не имам трева.. Айде, по-полека!
                        Fiat Coupe 2.0 16V

                        Коментар


                          Предполага се, че може да обоснове въпроса си. Ако не може си остава за негова сметка.Мен никога не са ме питали дали имам трева или нещо подобно в колата.Питали са ме дали съм употребил алкохол и не намирам нищо обидно в това.А ти имаш право да се оплачеш, официално. Предполага се, че си е казал длъжността и фамилията.Пишеш една жалба с името ти, адреса и описване на това срещу което се жалваш. И чакаш резултат. Има срокове и трябва да ти отговорят.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            Аз да попитам,имат ли право да ми проверяват багажника ако нямат специална заповед ?
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              Princo написа:
                              Аз да попитам,имат ли право да ми проверяват багажника ако нямат специална заповед ?
                              Имат право да те накарат да го отвориш да погледнат вътре,но нямат право да пипат или ровят в него.Друг е въпроса,ако го направят,да имаш свидетели и да го докажеш.Мен са ме карали посред нощите да отварям,но никога не са бъркали вътре.
                              FIAT BRAVO 1.6
                              FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                              LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                              Коментар


                                Какви са ни правата? Бих казал всичко е право на проверяващия. Аз каквито и права да имам, КАТ има по-големи такива.Една случка от преди 10 години в малкото китно градче Белица (от там съм родом).Вечер, около 21ч. С приятели отиваме до едно заведение (с жива музика и т.н.) да се повеселим, обаче с колата ми защото видиш ли заведението е на другия край на града. Около 100-на метра преди заведението ни спира местния полицай.- Добър вечер, документите за проверка моля!Аз докато вадя документите "разпита" продължава с:- От къде сте?- От тук.- Ама как така от тук?- Ми ей така.- Ама аз не те познавам.- И аз не те познавам.Искам да добавя тук забележка, че 5-6 години преди това дойдох да уча в София, и ходенето в Белица при нашите беше доста рядко явление и като следствие от това доста "нови" хора за мен бяха непознати.- Ей, не се шегувам.- И аз не се шегувам (и му подавам документите, в които пише че съм регистриран в Белица, адреса и т.н.)Чете, гледа ме. След като явно успява да смели някаква част от информацията, разговора продължава.- И сега накъде отивате?- В механата, малко да се повеселим.- Там ще пиете ли?- Ще пием разбира се.- Добре, нали знаеш че не трябва да пиеш.- Аз ще пия Кока-кола. Забранено ли е?Видимо леко изнервен ми подава книжката и казва: Айде бягайте!2-3 часа по-късно решаваме да се прибираме. И ооооо, изненада. Полицаите са още там Спират ме. Оказва се другия полицай, който също не познавам.- Документите за проверка моля.Почвам да ровя из якето, за да му ги дам.- Откъде идвате?- От еееей оная механа на стотина метра от тука.- А, значи сте пили?- Да пихме, някои пиха бира, други водка, трети безалкохолно (реших да му спестя останалите въпроси). И хоро играхме. Вие можете ли да играете (с леко шеговит тон)?Подавам документите.- От къде сте?Аз вече леко ошашавен повтарям репликата:- От тука.- Ама защо ме лъжете. Аз не ви познавам (в същото време дори не е погледнал документите).- То и аз не ви познавам, ама преди 2-3 часа се запознах с колегата ви.Вече е видял документите и е фиксирал адреса, ама явно нещо не успява да смели (или поне нещо не му се връзва всичката тая информация).- Ще ви вземем проба за алкохол!- Добре.- Айде бягай! (дори с леко заплашителен тон и без да са ми взели пробата, а тъкмо се бях наканил да слизам от колата).На път към вкъши с компанията решаваме, че е било забавно и се чудим дали да не минем още веднъж покрай полицаите да видим дали пак ще ни спрат. Естествено спират ни. :D - Документите ... а, пак ли си ти? Накъде тръгна?- Мии Пешо си забравил якето в механата ... - Кой е Пешо?Пешо се навежда/показва от задната седалка (малко обяснение, Пешо е добре познат в Белица, толкова колкото и аз бях преди да следвам в София).- Ааабе Пешо, що не каза че сте вие бе? Бягайте.След 2 мин се връщаме пак от там и виждам че полицая маха с палката и вече се чудя дали е склерозирал, когато явно ме "познава" и вече отново маха да минавам без да иска документите. :D Забележка 1: Пешо не е истинското име на човека.Забележка 2: Същите тези полицаи, вече не са полицаи. Какво правят сега тези личности, не ми е известно.Забележка 3: На тяхно място има нови, за които се оказа че с единия сме учили заедно, други двама са приятели от детство, дето сме играли на какви ли не игри в махалата.Забележка 4: Те също ме спряха за проверка веднъж (преди половин година) и като ме познаха се заформи един хубав приятелски разговор (от кога не сме се виждали, кой какво прави и къде скита и т.н.).Както се видя от случката, те не са си превишили правата, нито аз съм превишил моите. Единствено още ме напушва смях като се сетя за физиономиите им по време на разговора. :D
                                Stilo 1.6 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X