Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За дизелът и настоящия студ!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За дизелът и настоящия студ!?

    Колеги, някой от вас да е ползвал добавка "Diesel fless fit" на Liqui Moly (www.liqui-moly.de)?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Аз ползвам на кастрол една добавка за гориво иначе за тая не съм чувал. Но пък съм чувал добри отзвуци за тая фирма

    [Skype - FIAT_FREAK

    Коментар


      #3
      Аз се респектирах от фирмата, като разгледай сайта и. Иначе добавката си я купих от Билла. Спрях на едно ОМV преди това за да я търся, но се оказа, че нямат никаква добавка против замръзване!И все пак... моля за мнение от хора, които от дълго време карат дизелови автомобили-има ли шанс хубава нафта (от ОМV) да замръзне при минус 15 градуса?
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Да ти кажа чесно предния сту имах проблем но той не е бил от замръзнала нафта. Всичките проблеми и оплаквания дето имах са били свързани с едно мн просто и елементарно нещо.След намесата на майстор (мн добър) срещу смешната сума от 15 лв вече (да чукна на дърво) нямам никакви ядове. Цетката която е на сондата в резервара беше толкова запушена че човека направо се очуди че върви изчестиго и вече всичко е от.Иначе и аз сипах днес Кастролл ТДА че нали дават някакви яки студове та да видим дано няма проблем
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          Аз заредих почти до горе с Alpine дизел, за който OMV твърдят, че издържа до -25 градуса... и се моля да не става по-студено от -20 Аз също търсих добавки... но се оказа, че на 2 бензиностанции нямаше нищо и реших направо Alpine-a да сипя
          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

          Коментар


            #6
            При последното ми зареждане в петък, юнака на колонката в OMV ме попита защо слагам добавка като "алпийският" им дизел (този, по-скъпият) държал до минус 25 С.Аз все-пак сложих (TDA CASTROL). Не знам, след няколко дни ще дойде "денят на истината". Иначе TDA CASTROL я има на бензиностанциите Лукойл.23.28 LZT ... Май дойде, вън вече вали сняг! Умната утре.
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              http://novini.dir.bg/LISTS/BASICPLAC...ews_915771.php
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Запали днес към 17:00 дизелката при -11 (от нощес не е пипана колата) но от 2-рото врътване на ключа... ще погледна пак какво е положението с антифриза за да няма неприятни изненади...Работеше двигателя неравномерно на празен ход около половин-една минута, след което всичко беше ок.Интересно ми е на какво точно се дължи неравномерната работа ("стегнати" цилиндри, замръзнало гориво... и т.н...?) и разбира се какви са негативите в/у автомобила, в частност върху двигателя при паленето и карането при тези температури (и очакваните още по-ниски)?
                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                Коментар


                  #9
                  Аз запалих без проблем на втората секунда от завъртането. Първите 3-4 секунди двигателя тресеше, явно някой цилиндър се правеше на интересен Но разбира се това бе сутринта в 6 часа и бе само -8 (жега демек ). Ще видя утре сутрин, как ще е
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    тя и мойта запали чакмак/от пържия път без празен оборот на въртене/ на -11 минах 10км и след това може да прочетете темата дизелака замразна помощ

                    Коментар


                      #11
                      а ти прочете ли какво съм писал по нагоре? и не отговори какео стана в сервиза
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #12
                        Anaboliy написа:
                        а ти прочете ли какво съм писал по нагоре? и не отговори какео стана в сервиза
                        Май се пообарка малко тука коментирахме въпроса http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=4027

                        Коментар


                          #13
                          дам извинявай не видях. Ми видя ли какво писах мога да ти кажа как го оправи човека Смисал как разглоби там сондата и как я почисти но да ти кажа за 10-15 лв по добре отиди при майстора иначе извади помпичката - тая гумената да се опражи и да поеме малко жаздух после я слойи и пробвай при мен запалис високи обороти (форсиране) от страх да не угасне стигнах до майстора и за 30 мин някаде беше ОК доста проблеми изчезнаха
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #14
                            Anaboliy написа:
                            дам извинявай не видях. Ми видя ли какво писах мога да ти кажа как го оправи човека Смисал как разглоби там сондата и как я почисти но да ти кажа за 10-15 лв по добре отиди при майстора иначе извади помпичката - тая гумената да се опражи и да поеме малко жаздух после я слойи и пробвай при мен запалис високи обороти (форсиране) от страх да не угасне стигнах до майстора и за 30 мин някаде беше ОК доста проблеми изчезнаха
                            това е доста полезна за мен информация.Ще пробвам утре а тази цетка каде се намира мога ли сам да си я отпуша или е доста сложно?

                            Коментар


                              #15
                              ми не е мн сложно значи под всички кори в багажника има едно крагло капаче с 3 винта мисля че беше. развиват се и стигаш до резервара. вадиш всички маркучи и завъртах да се отвия, внимателно вадиш сондата и ще се ориентираш как се разглобява (вадиш маркучи и внимателно с ъкъл) почистваш и затварях и после забравяш за проблема .Айде сега 15 лв )) спести ходенето при майстор , а пък и ако попаднеш на некав неразбиращ...
                              Fiat Bravo 1.9 TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X