Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет относно ГИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет относно ГИ

    Здравейте колеги !!! От около 6 месеца съм с Мареа 1.8 16в и пресметнах , че за това време ( 10 000 км) може би щях да съм си избил голяма част от парите инвестирани за ГИ Та сега съм твърдо решен да слагам ГИ Интересуваме някой има ли мнение за ГИ които ще пуликувам Сичките са на промоционална цена около 900 лева Интересуваме не само качеството на самата уредба ,а и качеството на самите сервизи - какви са впечатленията ви от тях ( Ако някой се е възползвал от услугите им де ) Вариант 1 : http://www.sofgas.hit.bg/ http://www.sofgas.hit.bg/page6.html Вариант 2 : http://fobos-bg.com/index.php?l=3.386 Вариант 3 : http://www.eurogas-bg.net/ http://www.eurogas-bg.net/price_gaz_injection.php П.П. А какво е мнението ви за обикновенна газова уредба .Струва ли си да се слага ГИ

    #2
    досега човек който е карал с ГИ , да каже че вече ще кара с обикновена НЯМА с тоя ДВГ - ако слагаш обикновена - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - емулатори - ламбда и дюзи ..виж qniz от форумаа за ГИ - от ФОБОС са доволни колегите, НО МНОГО Е ВАЖЕН СЕРВИЗА дето ще го слага!!!

    Коментар


      #3
      попитай за комплект ловато колко струва и ако е малко повече качи него , бсм не те съветвам за фобос нямам представа как работи .

      Коментар


        #4
        Някой има ли мнение за Еврогас и по специално за офертата на ГИ CAR GAS.А относно за ловатото няма спор , но неска питах в един сервиз и ми обявиха цена от 1480 лева - прекалено много за мен в този момент .

        Коментар


          #5
          Glezyran написа:
          Някой има ли мнение за Еврогас и по специално за офертата на ГИ CAR GAS.А относно за ловатото няма спор , но неска питах в един сервиз и ми обявиха цена от 1480 лева - прекалено много за мен в този момент .
          ако питаш за моя заволи ще ти кажат над 1600 за другите дето питаш - по-добре се разтърси с търсачката и пускай ЛС на колегите с тях... ама май не са много на брой

          Коментар


            #6
            mdinkov написа:
            попитай за комплект ловато колко струва и ако е малко повече качи него , бсм не те съветвам за фобос нямам представа как работи .
            А ми аз те съветвам за Фобос имам представа как работи 1г. и над 30хил. км. :D Какво означава това не те съветвам за Фобос защото нямям представа На колегата му е нужен съвет от хора ползващи ГИ-ни . Моето мнение е , всички ГИ са добри стига да е добър сервиза които ги монтира , да си разбират от работата хората. Всичко друго е ядене на семки Всеки си хвали това което ползва . Сега ще се появи и някой колега който ще започне да твърди че е по добре с обикновена , аз лично не съм на това мнение . Ще се обоснова с едно сравнение , все едно да сравниш кантар топуз с електрона везна
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Atanas71 написа:
              mdinkov написа:
              попитай за комплект ловато колко струва и ако е малко повече качи него , бсм не те съветвам за фобос нямам представа как работи .
              А ми аз те съветвам за Фобос имам представа как работи 1г. и над 30хил. км. :D Какво означава това не те съветвам за Фобос защото нямям представа На колегата му е нужен съвет от хора ползващи ГИ-ни . Моето мнение е , всички ГИ са добри стига да е добър сервиза които ги монтира , да си разбират от работата хората. Всичко друго е ядене на семки Всеки си хвали това което ползва . Сега ще се появи и някой колега който ще започне да твърди че е по добре с обикновена , аз лично не съм на това мнение . Ще се обоснова с едно сравнение , все едно да сравниш кантар топуз с електрона везна
              Доста колеги от форума са доволни от Фобос , но няма как да ми го поставят за 900 лева В саита им имаха оферта за ГИ (не Фобос) но тя изтече Искам да разбера дали има някой във форума който да си е сложил ГИ в класа 900-1000 лева Възможно ли в въобще да се очаква качество за тази цена или да се преориентирам Може да дадете предложения за добри сервизи в раьона София,Пазарджик , Пловдив Ако е вазможно тел . за вразка за да не ги обикалям като цветарка Благодаря на сички които се включвате в темата

              Коментар


                #8
                u_bo написа:
                НО МНОГО Е ВАЖЕН СЕРВИЗА дето ще го слага!!!
                Където и да го сложиш след това те чакат ПРОБЛЕМИ.Не си разваляй колата.

                Коментар


                  #9
                  Колега Хаджов , виждам че си върл противник на газовите уредби.Що тъй?Да не би да караш дизел?u_bo айде бе човек дай се видим някъде да праим тестове кое как върви и как се държи и колко гори!Айде колко време ш’съ криеш!?

                  Коментар


                    #10
                    npace написа:
                    Колега Хаджов , виждам че си върл противник на газовите уредби.Що тъй?Да не би да караш дизел?
                    И дизелова и бензинова кола имам,но газ-никога.Не обичам да си развалям колите.

                    Коментар


                      #11
                      Е няма да живеем с орлите , що да не сложиш 1000 лева в махалата на всеки 10000 километра?Пък и да бъда честен бих ти споделил че досега не съм развалил кола с АГУ , просто съм спестил някой лев а единственото лошо на газта е че зарибява да ходиш навсякъде с колата!Колата ти не се разваля от газта а от каране.Не може да караш по 30-40 хил.км. годишно и да не се счупи нищо!Няма такъв филм!А относно карането на газ , ако отворим моя мотор и твоя мотор 50000 км след основен ремонт или след като си го взел нов ще видиш ефекта от газта и ще ти хареса!Поздрави!

                      Коментар


                        #12
                        Към колегата дето иска ГИ:Ако смяташ да си караш колата и ГИ и обикновенно АГУ ти върши работа но трябва да е сложено от майстор който е врял и кипял в тая насока.Имаме си майстор във форума , обърни се към него и ще ти даде перфектната оферта!

                        Коментар


                          #13
                          npace написа:
                          Към колегата дето иска ГИ:Ако смяташ да си караш колата и ГИ и обикновенно АГУ ти върши работа но трябва да е сложено от майстор който е врял и кипял в тая насока.Имаме си майстор във форума , обърни се към него и ще ти даде перфектната оферта!
                          предполагам че имаш птедвид qniz но нещо не ми отговаря

                          Коментар


                            #14
                            евтиното излиза скъпо , има още един куп подобни поговорки според мен по добре изчакай и си сложи нещо свястно отколкото да прибързаш , разбира се ти си решаваш . потърси колегата от форума той ще ти даде оферта предполагам , ако искаш пиши на лс и аз мога да ти помогна на практика .

                            Коментар


                              #15
                              Колега, аз позлвам ГИ полска, АG Zenit на Дедрата. Слагаха ми я в Ямбол, след това неколкократно и колегата qnisZ ми я донастройва. Струваше ми 1280 лв.Каквото и да се прави по тази уредба, страшно съжалявам за това, че я сложих. Работи добре, не ми е създавала никакви проблеми. Обаче - разходът ми на газ е много над очакванията ми. Сметките ми за ’избиване’ излязоха криви.На бензин на дълъг път колата ми гори 7/100, а на газ не може да се свали под 10/100. Сам си сметни дали има файда от такава газова. За градско шофиране сметките са малко по-други (10/100 бензин срещу 11/100 газ), но аз предимно шофирам извън градско.На Делтата сложихме подобна полска уредба, по-нов модел AC, слага я колегата qnisZ. Там нещата с разхода седят по-добре, явно се дължи на по-високата компресия на този мотор.Имам и наблюдения над българските Фобос. Мой приятел сложи такава на Алфа 155, с двигател 1.8 16V twinspark. Оплаквания за доста по-висок разход и той има. Няколко пъти ходи за донастройки, но все същата работа.Не те отказвам да си слагаш ГИ. Просто съвсем честно ти казвам, да нямаш много високи очаквания за кой знае каква икономия. Да не говорим, че на всеки 1000 км слагам и поне 30 лв бензин - за палене и за каране преди да включи на газ (включва по температура и обороти). Случвало ми се е зимата изобщо да не може да включи на газ, докато стигна до офиса (на другия край на града).Аз се подведох по многото приказки, че ГИ не вдигали разхода или вдигали до литър максимум... остави тая работа. Бакшишки митове.П.С. Бившето ми служебно Ауди А4 и то беше с ГИ, само че с Ланди Ренцо за 2 бона. Гори твърдо 10/100 (1.6 двигател). Каква беше изненадата ми, когато веднъж реших да видя как ще е на бензин... падна под 7 !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X