Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Какво направи Лора, как се справи с тази лапичка на таблото. Аз също имам този проблем с Фиат Пунто 1,9 JTD 2001 г. от седмица някъде когато е много студено нанавън ми светва. Но както светва в движение, така и вдвижение загасва. какво да правя?

    Коментар


      #17
      mira_s написа:
      Какво направи Лора, как се справи с тази лапичка на таблото. Аз също имам този проблем с Фиат Пунто 1,9 JTD 2001 г. от седмица някъде когато е много студено нанавън ми светва. Но както светва в движение, така и вдвижение загасва. какво да правя?
      Може да е от много неща.Отивай да ти направят една диагностика.
      Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

      Коментар


        #18
        Ламда сондата .... е една от по често срещаните грешки зада свети ... за газ и метан просто няма начин дане свети ако няма емулатор за газ колата ...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #19
          Може да са много неща... дори ако е дизел може нафтовия филтър да е пълен с вода...на Аурис-а на майка ми вече 2-3 пъти светва Check engine - отивам в Тойота (понеже е гаранционна) и точно това излиза като грешка...

          Коментар


            #20
            Колеги на мен ми светна тая лампа обаче в червено. Колата е Пунто Мк2 1.9жтд. Колата ми изгасва, лампата светва.По някой път чакам 10 минути за да запали колата по някой път 5 секунди. Някакви предложения ? Вода в горивния филтър, помпа, дюза, регулатор за налягането... или просто да я закарам на диагностика..
            Конете продават колата...въртящият момент печели съзтезания ! Fiat Punto 1.9 JTD

            Коментар


              #21
              диагностика колега само тва ще ти реши проблема
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #22
                Лампата

                и на мен ми светеше тая лампа-когато светне колата дори и на 3та предавка просто си огасваше. И тая лампа си светеше постоянно. Аз съм с пунто-2001г, 80к.с. и имам газов инцекцион. От както сложих газовата и почна да свети. Отивам изчистват ми грешките и покарам около 20км максимум и пак светва. Показва грешки на мап сензор и дебитомер. Чистихме мап сензора но нямаше ефект. После свалихме дебитомера, беше се събрала адска мръсотия-изчистихме го и него. Изчистихме грешките и да чукам на дърво, лампата не е светвала 2 дни вече. Дано просто да е било от мръсотията. Надявам се че помогнах.

                Коментар


                  #23
                  Re: Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

                  Lora написа:
                  Фиат Пунтор автоматик, 2001 година,5 врати, и светещ символ на дисплеи, какво означава и как да го занулия. Прилагам снимка
                  Аз съм с 1.9 ЖТД 2000г тази лампа понякога се включва и изключва. При мен е грешка на компа.

                  Коментар


                    #24
                    Re: Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

                    nqmame88 написа:
                    Lora написа:
                    Фиат Пунтор автоматик, 2001 година,5 врати, и светещ символ на дисплеи, какво означава и как да го занулия. Прилагам снимка
                    Аз съм с 1.9 ЖТД 2000г тази лампа понякога се включва и изключва. При мен е грешка на компа.
                    При мен лампата се включваше заради проблем в горивната помпа и колата влизаше в сервизен режим.
                    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                    Коментар


                      #25
                      Re: Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

                      Марто написа:
                      nqmame88 написа:
                      Lora написа:
                      Фиат Пунтор автоматик, 2001 година,5 врати, и светещ символ на дисплеи, какво означава и как да го занулия. Прилагам снимка
                      Аз съм с 1.9 ЖТД 2000г тази лампа понякога се включва и изключва. При мен е грешка на компа.
                      При мен лампата се включваше заради проблем в горивната помпа и колата влизаше в сервизен режим.
                      Така и при мене светва но...след като я запаля и оборотите падат за 1 секунда до 700 да речем!!И после се оправя имал съм моменти когато се изключва да речем за ден/два и после пак светва.А и след като изключи колата пали нормално без да падат оборотите :
                      Fiat punto 2001g 1.2 8v

                      Коментар


                        #26
                        Темата е стара,но за мен е актуална.Може ли някой да ми кажа какво всъщност означава тази лампа и как се отстранява проблема-само с изчистване на грешките или си трябва сериозен ремонт на двигателя.Благодаря предварително за всички мнения.

                        Коментар


                          #27
                          калеко написа: Преглед на мнението
                          Темата е стара,но за мен е актуална.Може ли някой да ми кажа какво всъщност означава тази лампа и как се отстранява проблема-само с изчистване на грешките или си трябва сериозен ремонт на двигателя.Благодаря предварително за всички мнения.
                          Тази лампа означава "Check engine". Лампата свети когато има проблем с нещо в двигателния отсег и генерацията и е обща грешка. Никой не може да ти каже какъв е проблема само по светещата лампа. Необходимо е да се направи диагностика със специализиран софтуер, за да се стесни кръга от евентуалните причинители на тази грешка.

                          Коментар


                            #28
                            Благодаря.

                            Коментар

                            Working...
                            X