Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

    Фиат Пунтор автоматик, 2001 година,5 врати, и светещ символ на дисплеи, какво означава и как да го занулия. Прилагам снимка
    Прикачени файлове

    #2
    Re: Помощ - Символ на таблото на фиат Пунто

    Lora написа:
    Фиат Пунтор автоматик, 2001 година,5 врати, и светещ символ на дисплеи, какво означава и как да го занулия. Прилагам снимка
    Аз съм чувал 2 неща , но не ми вярвай , защото не съм 100 % сигурен просто слухове. Едното е налягането на маслото , другото грешки насабрани в компютъра. Нека по-опитните колеги да кажат точно.
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    Коментар


      #3
      Само диагностика ще ти помогне, погледни кога има сбирки в София доста колеги от там май вече имат възможност за диагностика, другата алтернатива е сервиз.

      Коментар


        #4
        Не е нито налягане нито грешки в компютъра! Беше май някаква помпа....водна ли,бензинова ли .... и аз не съм от сигурните... скоро ще се включи някой разбирач,изчакай
        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

        Коментар


          #5
          и аз имам такъв и ту свети ту не :D и още си нямям на идея за ко е ?
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            todorshalev написа:
            и аз имам такъв и ту свети ту не :D и още си нямям на идея за ко е ?
            И при мен така
            Мъдроста ме гони но аэ съм по-бърз

            Коментар


              #7
              Лоша работа

              Ама че работа доста е притеснително

              Коментар


                #8
                Re: Лоша работа

                Lora написа:
                Ама че работа доста е притеснително
                Не се плаши. Двама мои приятели имат пунто 2-ки и на 2-та им свети един ден, на другия ден друга лампа свети. Така са си :D
                Grande Punto 1.3 75 hp
                Croma 1.9 Multijet 150 hp

                Коментар


                  #9
                  Колега и аз имах същия проблем но го реших. Имах проблем с Бензиновата помпа вкличвашесе когато изклъча от контакт на не когато дам на контакт закарай я на комп да ти изчисти грешката и ще се оправи
                  www.puntopower.com
                  FIAT Punto 1.2 16V Sporting

                  Коментар


                    #10
                    fanatiliano написа:
                    Колега и аз имах същия проблем но го реших. Имах проблем с Бензиновата помпа вкличвашесе когато изклъча от контакт на не когато дам на контакт закарай я на комп да ти изчисти грешката и ще се оправи
                    Най-големия
                    Grande Punto 1.3 75 hp
                    Croma 1.9 Multijet 150 hp

                    Коментар


                      #11
                      Виж тук, както и ето това от ръководството за експлоатация на Гранде Пунто:
                      Прикачени файлове
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Вода в горивния филтер...
                        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                        Коментар


                          #13
                          Бе вие в по-нов фиат или въобще кола качвали ли сте се ? :D Това е лампата, която при по-старите коли е с формата на инжектор...лампата е по принцип за проблем с двигателя / постоянна грешка в компютъра и т н... Може да свети при много положения, ако разкачиш някой датчик веднага ще светне, ако ти е прецакан компа също (това от опит го знам), има много варианти... ако не ти трябват показанията на разходомера и километража (като изключим общия пробег - той се запазва) - разкачи за няколко секунди минуса на акумулатора (всички казват за 10 минути, но секундите по принцип вършат работа) и ако не се оправи ходи на диагностика... За водата в нафтовия филтър не знам дали е същата лампа, в смисъл не съм сигурен дали същата лампа се ползва за това...

                          Коментар


                            #14
                            Е поне при мен съм забелязал че се появява... по точно изчезва като източа нафтан от филтера.... Но понякога ми е светвала и при голям студ за около 30-40мин след това сама изгасва...
                            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                            Коментар


                              #15
                              Може да прозвучи глупаво,но във всяко едно такси,което съм се качвал светят тези лампи понеже карат я на газ я на метан,за Бравата специално свети лампата на инжектора(на мойта Брава поне е така когато я карам на метан).Та ако караш и ти на газ,превключи на бензин да видиш дали все още ще свети.

                              Коментар

                              Working...
                              X