Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двутактово масло в нафтата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    emzo написа:
    Онзи ден един комшия пък се изцепи да съм слагал спирачна течност и да продухам колата Каза го, като ме видя да сменям дюзите.
    Някои наистина слагат, но лично аз съм с предубеждения.

    Коментар


      #32
      Аз също съм чувал за спирачна течност но там вече не знам какви могат да бъдат последиците и все още не съм я прежалил на 100% за да пробвам.

      Коментар


        #33
        Мисля да й налея литър-два ракийка, дали ще има ефекТ?Излишен спам колега !Модераторски екип на fiat-bg.org

        Коментар


          #34
          Ако не е първак от джанки ще ти изгори изпускателен клапан на 3-ти цилиндър Излишен спам колега !Модераторски екип на fiat-bg.org

          Коментар


            #35
            Здравей те на всички колеги.И аз да споделя с вас,значи досега редовно си слагам двутактно масло както и спирачна течност.Двутактното масло е за смазването и добрата работа на помпата,слага се защото няма достатъчно смазочност(масло) в нафтата.В нея има повече сяра и е малко по суха,а спирачна течност се слага да обира водата в резервоара,както и да почиства дюзите.И мога да ви кажа че има голям ефект от двата продукта.Само да спомена че съм ги изпробвал на "ТУРБО ДИЗЕЛИ с ИНТЕРКОЛЕР".Ще ви кажа и на кои марки съм ги слагал за да си имате напред става за какви двигатели: Фият Марея 98г.,Форд Ескорд 97г. и на Волво В40 97г.
            ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

            Коментар


              #36
              naskobg написа:
              emzo написа:
              Онзи ден един комшия пък се изцепи да съм слагал спирачна течност и да продухам колата Каза го, като ме видя да сменям дюзите.
              Някои наистина слагат, но лично аз съм с предубеждения.
              От тая спирачна течност само проблеми може да си докара човек.Тая гадост разяжда гума и пластмаси. След последната смяна на С.Т. без да искам си пипнах CD-то на колата и ми се стопи бутона за ON-OFF. Какво ли би стано със горивните маркучи и всякави гумени оплътнения!
              CSI in the CAR !!!
              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

              Коментар


                #37
                Колеги, прочетох цялата тема и реших и аз да пробвам на Дедрата (160D1000-1.9td). Сипах 0.5 лит. масло на Husqwarana някакво "Low smoke" и т.н. след около 20-тина километра пробвах да изрежа Дедъра и установих, че на максималните обороти няма почти никакъв дим от ауспуха. Преди във високите подпушваше, ама не фатално. Сега се заслушах и в шума от мотора и ми се струва, че работи по "мазно"...! Въпросът ми е колко често да правя тази операция и дали няма да стане като с трабантите - сипваш гориво и мериш с мензурата колко масло да долееш....!?
                Lancia Dedra 1.8 - "Ламята Петка" вече бивша любовница...!
                Дедра SW 1.9td 160D1000

                Коментар


                  #38
                  Абе аз защо след като изчетох целия менюел на МАРЕА-та не видях нийде съвети за двутактово масло? Навсякъде пише - смяна на моторното масло на 10 000км с моторно, четиритактово за дизели. Обаче пък за моторната бензинова резачка пише, че трябва да се слага масло в бензина, щото няма какво да я смазва. Стефан Хаджов по-горе ви писа, че нафтата е достатъчно мазна за да маже помпата..., а инжекторите определено не смятам, че имат нужда от "масло".
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #39
                    Е то е ясно че в менюъла няма такава информация.Ама пък гледам сервизни упътвания и да не ви казвам, какви неща пишат вътре :D
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #40
                      @emzo: Абсолютно сигурен съм, че в сервизните упътвания не пише на дизелов автомобил да му сипваш бензин и обратното. Всъщност това с двутактовото масло в нафтата са си бая долни митове и легенди де.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #41
                        Колега @jenshen73 то много неща не са писани и правилни като цяло но ние ги правим. Не виждам какъв е проблема да се сипва такова масло след като звука става по мек и приятен за ухото. Ти ако не искаш не сипвай, никой не те кара на сила да сипваш. Ако според теб не е правилно изтъкни поне една причина, аз ти казах една заради която ще сипвам.

                        Коментар


                          #42
                          Продължение на предишния ми пост:След като минах 150 км. извънградско със средна скорост около 130км/ч установих, че мотора работи много по тихо и с по малко вибрации. Преди като чаках на светофарите светлините от фаровете ми вибрираха в бронята на предния автомобил, а сега са като "заковани" - правете си изводи....! Дедра SW 1.9td 160D1000
                          Lancia Dedra 1.8 - "Ламята Петка" вече бивша любовница...!
                          Дедра SW 1.9td 160D1000

                          Коментар


                            #43
                            Очертава се доста сеир тука.

                            Коментар


                              #44
                              Ами стига ни гледа сеира.Нека чуем и твоето мнение
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #45
                                jenshen73 написа:
                                @emzo: Абсолютно сигурен съм, че в сервизните упътвания не пише на дизелов автомобил да му сипваш бензин.
                                Пише пишееее на ЛР дефендър при еди какви си температури под нулата си пише да се долива бензин и то не половин или 1 литър ами доста повече на резервуар

                                Коментар

                                Working...
                                X