Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двутактово масло в нафтата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Интересно ми е защо тия тъпаци не са написали в книжката за експлоатация да наливаме и масло, когато наливаме нафтата?

    Коментар


      #17
      Airfan написа:
      Интересно ми е защо тия тъпаци не са написали в книжката за експлоатация да наливаме и масло, когато наливаме нафтата?
      Ами, защото не са предполагали на коя географска ширина ще попадне колата. :D . А ние сме балкански субекти и всички "кусури" за , които гладкия европейски мозък не е "помислил" оправяме сами...За това сме и на този хал. Иначе и аз не бих сложил масълце в нафтата...ей така да опитам !!!!
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #18
        tyson написа:
        емцо пиши отзиви, че да слагам и аз
        Той резервоара ми е още пълен, но мисля да сипя още 150мл.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          Веднъж на пълен резервоар 1кг. Приста-2Т и толкова. Не забелязах разлика нито в горенето (дименето), нито във вървенето, нито в шума-тук очаквах да се усети по-осезателно. Един приятел, собственик на сервиз, по повод слагане на бензин в нафтата, ми беше казал: "В нафтата можеш да слагаш само моторно масло, по възможност по-леко, добре е за помпата"
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #20
            Преди повече от 20 години в упътването на Клаас доминатор пишеше -5литра двигателно масло на резервоар,иначе дойчо не признаваше рекламации на мотора и помпата

            Коментар


              #21
              Kroko61 написа:
              Преди повече от 20 години в упътването на Клаас доминатор пишеше -5литра двигателно масло на резервоар,иначе дойчо не признаваше рекламации на мотора и помпата
              Трябва да правим разлика между преди 20 години и двигател на комбайн и комън рейл двигател, особено в раздел "дюзи".

              Коментар


                #22
                Съжалявам колега, наистина е комбаин но двигателите бяха на мерцедес и някои от тях продължават да са в движение.В края на краищата затова е този форум,всеки сам взема решение.Някой беше казал че един човек сам може да заведе коня до водата но и 100 души не могат да го накарат да пие ако не иска .Нищо лично,просто фолклор

                Коментар


                  #23
                  Kroko61 написа:
                  Съжалявам колега, наистина е комбаин но двигателите бяха на мерцедес и някои от тях продължават да са в движение.В края на краищата затова е този форум,всеки сам взема решение.Някой беше казал че един човек сам може да заведе коня до водата но и 100 души не могат да го накарат да пие ако не иска .Нищо лично,просто фолклор
                  Съгласен съм с теб. Все пак тук е форум и всеки изразява собствените си виждания по различни въпроси, обикновено подкрепено с някакви доводи. Както Оги не може да ме убеди да сложа каквито и да е добавки, за сега, така и аз не мога да го убедя да не слага.

                  Коментар


                    #24
                    Двутактово масло в нафтата

                    Колеги днес сипах един литър съвсем обикновено минерално двутактово масло на един резервоар и ефекта е невероятен. Двигателят не се чува, че работи, няма го тракането като от стар дизел. Когато я купих тази кола ме питаха защо толкова трака не трябвало ли като е коман рейл система да работи като всичките останали такива. Някъде четох, че ако инжекторите са с пиезо работи двигателя меко и го няма специфичното тракане като на дизел. Днес след сипването на маслото просто изчезнаха всякакви тракания от работата на двигателя, преди при запалване колата се разтрисаше в самият момент на паленето. Сега не се чува, не тресе при палене и работи невероятно меко и някак си плавно двигателя. За напред мисля да продължа да сипвам такова масло но ще намаля дозата на 500мл за един резервоар да видя дали ще е така тих мотора, ако отново си остане тих ще си наливам такова масло. Какво мислите вие по въпроса с маслото, едно време съм чувал от много хора да са наливали масло в нафтата на старите като система дизелови двигатели и то не двутактово. Аз сипах двутактово защото това масло изгаря и не прави нагар. също така четох в един друг форум, че такова масло имало почистващ ефект в горивната система Ако някой иска може да пробва да налее масло и няма да си познае после шума от двигателя защото няма да има такъв :D

                    Коментар


                      #25
                      ..

                      Помните ли това-ако видиш един евреин да скача от десетия етаж без парашут ,не питай нищо а скачай след него-той си е направил сметката вече,ще сте на далавера.

                      Коментар


                        #26
                        При мен същото драстично намаляване на шума се получи след сипване на 1 опаковка лики моли дизел шпулунг, и до момента - 4-5 хиляди км по-късно, шумът от двигателя е значително по-малък, отколкото беше преди това.

                        Коментар


                          #27
                          Re: ..

                          Kroko61 написа:
                          Помните ли това-ако видиш един евреин да скача от десетия етаж без парашут ,не питай нищо а скачай след него-той си е направил сметката вече,ще сте на далавера.
                          Дааа,и като минавал пред прозореца на третия етаж казал:до тук добре......................Да кажа няколко думи и аз за маслото в нафтата.Правил съм проба само за експеримент и не се чувства почти никакво влияние от маслото освен ако човек си внуши или много иска да има някакво подобрение.Нафтата е достатъчно смазочна и като имам в пред вид че нормално една помпа на дизел при нормална експлоатация е способна да закопае поне два двигателя,мисля че е излишно подобно начинание.Ефект има при износена помпа на обикновените дизели с предкамерно впръскване защото започва да пали по лесно при загрял двигател.

                          Коментар


                            #28
                            emzo написа:
                            tyson написа:
                            емцо пиши отзиви, че да слагам и аз
                            Той резервоара ми е още пълен, но мисля да сипя още 150мл.
                            Нема се стряскате. Аз наливам поне веднъж на сезон 1л двутактово масло плюс 1л високооктанен бензин на резервоар нафта. Тази схема прочиства горивната система в пъти по-добре от всекъв вид добавки а и разхода става по-малък, няма пушек от ауспуха, двигателя работи по-добре определено. Неискам да го правя редовно, че незнам кви последици може да има, но като гледам има колеги, които сипват постоянно
                            FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                            Коментар


                              #29
                              То има двутактово масло което е по рядко и от водата, определено не влияе на гъстотата, говоря за синтетичните. Да не говорим, че има и такива които имат някакъв аромат и от ауспуха мирише на ягоди например. За аромата знам, че има такива на 100% защото когато си правим разходки със скутерите с колеги от друг форум и съм го усещал и е по приятно да мирише на ягоди отколкото на двутактово масло. Според мен при коман рейл системата тракането идва от дюзите но не и от помпата. Дори и да се повиши налягането от маслото си има регулатор който се грижи за него и не мисля, че от това идва утихването. Лично аз си и бъркам като на прасе на моята каквото ми падне това ръгам за пробата, газ за горене, вече и двутактово масло + разните му добавки за почистване на системата. Общо взето дебело ми идва едно напълване на резервоара Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

                              Коментар


                                #30
                                Онзи ден един комшия пък се изцепи да съм слагал спирачна течност и да продухам колата Каза го, като ме видя да сменям дюзите.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X