Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неизяснени грешки при диагностика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неизяснени грешки при диагностика

    Реших да пусна отделна тема, в която да коментираме грешките отчетени от различни диагностични софтуери и които не е съвсем ясно какво означават. Като за начало: още лятото имах една грешка "Engine Shutoff Solenoid". Тогава я изчистихме, и не се появи пак. Снощи обаче пак имах такава грешка. Единственото което открих за нея е че това май е код P0215. Сега се чудя за какво, аджеба, става въпрос, и кой детайл в колата точно не е наред. Другата грешка, която имам е "EGR .... нещо си " , нея вече си я приемам като "Здравейте, вие се свързахте с 1.9 JTD Control Unit"Продължавам да търся, а някой ако има повече информация, моля да сподели. Дали самият софтуер чете грешно? Говорим за 1.9 JTD 105.Даже сега като се замисля, сгрешших раздела, май е редно това да си е в Автоелектроника. Моля модератор да я премести, и да ме извини !Темата е преместена по желание на ogi28b"Модераторски екип на fiat-bg.org"

    #2
    Ето един фаел P- кодове B - кодове C - кодове U - кодове за грешки на БГ. :D

    Коментар


      #3
      Благодаря на колегата qnisZ много е полезно.


      r_osen@yahoo.com

      Коментар


        #4
        Колеги това с кодовете е много добре ама как или по-точно с какво мога да разбера какъв е кода на дефектиралото нещо.Иначе евала на колегата за таблицата. :D
        FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

        Коментар


          #5
          Е как... с програма за диагностика на кола и подходящ хардуер за да се свържеш с компа на колата

          Коментар


            #6
            А с VISA става ли?икаде да търса този код?
            FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

            Коментар


              #7
              Като влезеш в менюто за грешките, там ти се изписват. Лошото е че при визта има само име, а няма номера на грешката.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8
                С UniDiag се чете и там се изписват номерата на грешките.Програмата я има в форума.


                r_osen@yahoo.com

                Коментар


                  #9
                  Това също добре ама става ли адаптера от VISA на тази програма?
                  FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                  Коментар


                    #10
                    zzzz323 написа:
                    Това също добре ама става ли адаптера от VISA на тази програма?
                    Да работи, но само ако колата е с К линия, нужен ти е само един ком порт.


                    r_osen@yahoo.com

                    Коментар


                      #11
                      А аз как да разбера дали е с К линия?
                      FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                      Коментар


                        #12
                        zzzz323 написа:
                        А аз как да разбера дали е с К линия?
                        Колега ако имаш три кабела на диагностичната букса значи си с К и Л линия а ако са два то си само с Л.


                        r_osen@yahoo.com

                        Коментар


                          #13
                          На мен Унидиаг два пъти ми е чел грешка 0х1672, но няма от къде да я видя каква е.

                          Коментар


                            #14
                            Ясно значи съм с К и Л и тази програма няма да стане за моита кола.
                            FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                            Коментар


                              #15
                              Програмата която ще чете твоята кола с подходящ хардуер е виза , но за нея ти трябва компютър с два ком порта.


                              r_osen@yahoo.com

                              Коментар

                              Working...
                              X