Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавяне на втори Airbag на Bravo SX 99г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавяне на втори Airbag на Bravo SX 99г.

    Здравейте,Бравото ни има само един airbag за шофьора, а за пасажера таблото си е без airbag и стои като дупка. Вчера бях свидетел на гадна катастрофа на околовръсното и сериозно се замислих има ли начин за добавяне на втори airbag за пасажера, като се сложи само airbag-а и тази пластмаса над него, без да се маха цялото старо арматурно табло.Сега е така - Искам да стане така - и да е с работещ airbag вътре Интересува ме ако е възможно в какъв сервиз може да ми го направят, като не ме ожуля с някаква бомбастична сума. Ако купувам 2ра употреба airbag само него ли трябва да купя или и разни допълнителни кабели и управляващи устройства.Благодаря предварително.п.п.Бравото е 1.2 16V, 99г.
    FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
    Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

    #2
    Първо се убеди, че имаш еърбег(шофьорската страна) и е наред.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Операцията е доста сложна, ще трябва да намериш еърбега, управляващ модул, всичкото окабеляване и ще трябва стабилно разглабяне на таблото, за да мотнираш новия еърбег, модула и окабеляването. Доста е сложно, почти невъзможно даже и рима има.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        И аз съм се замислил върху подобна инвестиция. Първото защото е необходимост и второ - според мен е напълно възможно! Трябва само да се провери дали централата ,която се намира някъде в централната "конзола" под радиаторчето на парното в купето, е възможно да управлява както един така и два еърбека. Аджеба дали е универсална???Ако не е ... мисля ,че със закупуването и дори и втора употреба няма да е проблем. Няма дя е проблем и подмяната на елементите по таблото. Но пък цената на тези възглавници нови е доста предполагам! Или пък да се купят и еърбеци втора ръка и единствено пиропатрона да се зямени с нов...незнам?! Дайте идеи!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          Ако не се лъжа, има датчици на пасажерската седалка, които също трябва да се добавят

          Коментар

          Working...
          X