Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откачи ми се дръжката на вратата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откачи ми се дръжката на вратата

    Колеги откачи ми се дръжката на пасажерската вратаhttp://picbg.net/img.php?file=4dd83a...d8dee713.jpgА пък и шофьорската нещо се е разиграла http://picbg.net/img.php?file=9dc16c...pgГледах файла със смяната, но нещо не мога да схвана това с махането на тягата трябва ли да го правя, и като цяло да мъча ли старата дръжка или направо да си купувам нови
    Fiat Bravo 1.4 12v

    #2
    Колега не си купувай нови механизмите на вратите са почти несчупваеми :D само може да се поразглобят малко Дръжката съм я свалял преди мн време и не помня в детайли кое как беше, но при теб от едната страна е само гайка която сигурно се е развивала с времето и сега е паднала вътре във вратата. От другата страна не си спомням как точно беше. Предполагам че и от там има тел който се свързва с механизма за отваряне. Откачил се е и той, но като разглобиш вратат ще можеш на място да видиш кое как е. Не е кой знае каква философия, но се работи малко трудно предвид тясното пространство и тъмнината. Успех
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    Коментар


      #3
      Абе колеги, сега раздробих вратата, сложих гайката от едната страна, обаче от другата къде уж е механизма има едно палче и не може да влезне в дупката на дръжката. Някой знае ли как да се сложи тая пущина ???
      Fiat Bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        Е щом е излязло няма начин да не може пак да влезе От нея страна предполагам че пак трябва да има някакв тел както е останалата част от механизмите за отваряне. Провери да не е паднала някоя част във вратата.
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #5
          Еми аз го закачих палчето, и след 2 отваряния се откачи отново. Пак я отворих и наново закачих палчето. Проверих във вратата не открих нио, обаче като се отваря вратата и като гледам палчето играе доста и съм сигурен че пак ще се откачи. Някой да има идея как да го закрепя ?
          Fiat Bravo 1.4 12v

          Коментар


            #6
            Откачане на дръжката от външният край ?

            gamencerista написа:
            Еми аз го закачих палчето, и след 2 отваряния се откачи отново. Пак я отворих и наново закачих палчето. Проверих във вратата не открих нио, обаче като се отваря вратата и като гледам палчето играе доста и съм сигурен че пак ще се откачи. Някой да има идея как да го закрепя ?
            Питане и от мен по тематаЗдравейте,Колеги някой с решение на този проблем?Напоследък зачести, когато опъна дръжката на шофьорската врата за да отворя врата, самата дръжка да се вади. Натискам си я обратно и след няколко опита се отваря вратата.Но положението минава от леко дразнещо към изнервящо... От тази тема си изваждам извод, че за дупката в края на оня чеп на пластмасата се закача някакво палче вътре във вратата... Та как да се закрепи веднъж завинаги, за да се избегне ситуацията, в която вече съм и ситуацията, която описва момчето по-горе? Ще се разглобява така или иначе, но някакви предварителни насоки ще са ми повече от полезни.Поздрави
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #7
              Пластмасата се износва, затова отвора се разширява и палеца се вади.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Решението в нашия случай...

                И така, да си довърша питането с решението, което ми свърши работа...Проблема се оказа всъщност най-тривиалното, за което човек може да се сети. И по-точно един разхлабен болт, който фиксира дясната част на дръжката-тази, в която поставяме ключа за да си отключим/заключим автомобила. Първото, което направих е да проверя твърдението от горното мнение, затова първо почистих от натрупан прах и мизерии тоя чоп с меглио, но не видях следи от износване на пластмасата му. На отворена врата започнах да търся някаква зависимост, кога се отваря и не се отваря вратата или, при какви положения се изважда дръжката. Зависимостта се появи, когато дръжката е усукана надолу или нагоре. И така забелязох, че този болт от вътрешната страна е разхлабен и мърда. Нагласих дръжката в такава позиция, която позволява нормално й използване и стегнах болата. И воала за десет минути оправих този досаден проблем.Това беше,...за сега.
                Прикачени файлове
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар

                Working...
                X