Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво/а/Мареа 1.6 с/у Браво/а/Мареа 1.9 JTD 105 на баир

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Я аз да кажа моят опит с 1,6-ите...Значи два пъти съм се пускал с такива...Единият път на Божурище на 400м с Браво 1,6....Резултата е 2:1 в моя полза....който не вярва имам клипчета, ако иска ще ну ги пратя(мога и точните времена да дам)....Държа да подчертая, че и на двамата ни беше за първи път на Божурище....Вторият път с един приятел с Брава 1,6...беше на нормален път на права отсечка, където няма коли...Признавам си, че ме биеше, но не с много.А аз съм с 1,9ТД100....Какво остава с JTD-то
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      #32
      Добре де, а защо след като сте "чипнати" не скачате на 2 литровия мотор (ХГТ), не стига че сте с по-голяма кубатура и с турбина с/у 1,6 атм. - не милсите ли че сте леко "нагли"? Дайте поне кубатурите да ги докараме що-годе еднакви и да ви гледаме сеира

      Коментар


        #33
        Tie написа:
        Добре де, а защо след като сте "чипнати" не скачате на 2 литровия мотор (ХГТ), не стига че сте с по-голяма кубатура и с турбина с/у 1,6 атм. - не милсите ли че сте леко "нагли"? Дайте поне кубатурите да ги докараме що-годе еднакви и да ви гледаме сеира
        Абе вие не четете ли хората какво са написали....Никой с чипнато JTD не е скачал на 1,6атм...
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #34
          iv_laz написа:
          Не разбрах има ли в Пловдив вървящи JTD-та?
          Има едно.Ако не се сещаш за баири около Пловдив,ще ти подскажа.От Марково нагоре са само баири и завои.Сега не е много подходящо време за гонки.Има много пясък и някой може да се изчисти в канавката.Но ако настояваш.... Само темата за ХГТ да не я подхващаме.Заявявам съвсем отговорно-някой колега от Пловдив с ХГТ,ако желае,можем да се пуснем по отсечката с.Марково-с.Гълъбово.
          Octavia RS
          Evo 10-служебната играчка.

          Коментар


            #35
            Tie написа:
            Добре де, а защо след като сте "чипнати" не скачате на 2 литровия мотор (ХГТ), не стига че сте с по-голяма кубатура и с турбина с/у 1,6 атм. - не милсите ли че сте леко "нагли"? Дайте поне кубатурите да ги докараме що-годе еднакви и да ви гледаме сеира Дай бензина да го блокираме на 4600 оборота, и тогава да гледаме вашия сеир
            Ей го пак... от пусто -> в празно. Кубатурата, та турбината... Задачата е тази - 103 коня от бензинов с/у 105 коня от дизелов на баир Защото има хора които твърдят че 1.6 на баира ще изяде 1.9 JTDА не 1.9 турбодизел, с/у 1.8 турбобензин. Никой не е казал че с 1.9 турбодизел ще изяде някой турбобензин.Напомням, за който е забравил: Конските сили ( У ) са функция от въртящия момент ( Х ) при определени обороти ( Z). Или Y= X * Z (образно казано). И двата двигателя достигат до определени конски сили мощност - единия чрез по-висока стойност на въртящия момент, а другия - чрез по-висока стойност на оборотите. Ако един дизелов двигател JTD 105 с този въртящ момент се развърти до 7000 оборота, той ще е 160-170 конски сили, нали се сещате, само дето такива обороти са извън концепцията на тоя мотор. Ако пък един бензинов мотор се върти с оборотите на дизелов - ще му трябва още толкова обем, за да постигне същата мощност. Затова е напълно безсмислено да се говори за еднакви обеми, и за турбини, защото така бензиновия двигател веднага ще стане 150 конски сили. И какво ще излезе - че сравняваме JTD 105 с/у 1.8 турбо - 150 к.с. Е тук вече няма особено значение от градусите на баира....
            Geraka написа:
            А аз съм с 1,9ТD100....Какво остава с JTD-то
            Колегата Atanas71 смята че TD100 бие JTD 105:
            Atanas71 написа:
            Да ви кажа на всички с ЖТД-та 1.9 105к.с. в този форум , стига го възхвалявайте този двигател обикновеното 1.9 100ТД го бие до 140км./ч.
            Geraka - какво смяташ по този въпрос?

            Коментар


              #36
              Може да ми пишеш и без ГОЛЕМИ БУКВИ, ОК??? А сравнението ти е супер безмислено - ако толкова ти се сравняват Nm - взимате два камиона, качвате по 20 тона и си правете сравнения кой ще е 1-ви на Витиня Започвам с турбини, кубатури и т.н. защото всички дизелджии се хващате с тия баири, Нм и ставате смешни - поне сравнявайте еднакви агрегати за да може да има смисъл сравнението - иначе ми е все тая кой - какво казал за 1,6, за ЖТД и т.н.И да, карам предимно 2.0 ТДИ ПД 140 к.с. - не може да се сравни с вървенето на 2.0 атм. бензинов ДВГ, камо ли с 2.0 Турбо бензинов

              Коментар


                #37
                Tie написа:
                Може да ми пишеш и без ГОЛЕМИ БУКВИ, ОК??? А сравнението ти е супер безмислено - ако толкова ти се сравняват Nm - взимате два камиона, качвате по 20 тона и си правете сравнения кой ще е 1-ви на Витиня Започвам с турбини, кубатури и т.н. защото всички дизелджии се хващате с тия баири, Нм и ставате смешни - поне сравнявайте еднакви агрегати за да може да има смисъл сравнението - иначе ми е все тая кой - какво казал за 1,6, за ЖТД и т.н.И да, карам предимно 2.0 ТДИ ПД 140 к.с. - не може да се сравни с вървенето на 2.0 атм. бензинов ДВГ, камо ли с 2.0 Турбо бензинов
                Големите букви са за да стане ясно за какво е темата. Темата е за точно тези два двигателя, при точно определени условия зададени от колегата с 1.6. Ако си наясно каква е идеята на темата, щеше ли да пишеш предния си пост и да вкарваш понятия като обем, пълнене и други? Темата е конкретно и ясно написана - 1.6 с/у 1.9 JTD на баир. По ясно от това как да го напиша, за да е ясно за всички и да не се измества темата? Можем да си пуснем тема бензин с/у дизел и в нея да си циклим както обикновено - едните ще си говорят едно, другите - друго , ще си поговорим за Ф1, за Льо Ман, за корабите, за тракторите, и пак нищо няма да стане... Отклоняваш се от темата и вкарваш в нея излишен спор, от който няма нужда - бензин с/у дизел с еднакви обеми, с еднакво пълнене и прочее, първо, и второ - "защо всички дизелджии се хващате с тея баири" - колегата sugarboy най-отговорно заяви че на баир прелитал покрай всякакви дизели и ги оставя да се давят в облаци пушилка или нещо такова. С други думи - двигател 1.6 скача с/у 1.9 JTD, а не обратното. Затова пускам и темата формулирана точно по този начин. На баир. Надявам се да ме разбираш правилно

                Коментар


                  #38
                  Четох темата "уж" внимателно, но останах с впечатлението че ЖТД предизвиква 1.6 бензин - явно не съм схванал или си имате закачка с колегата А иначе обичам да се сравняват макс. уеднаквени параметри с цел елиминране на външни или субективни фактори. И аз обичам дизелите, но съм повече фен при тежките - там където имат тотално превъзходство по ред причини!По темата - да, мисля че така поставени 1,6 няма да има реални шансове при равни други условия, тех. състояние, опит на водачи и т.н.Имам приятел с Браво 1,6, но е на ГАЗ и не смятам че състоянието му е 6 - та оттук и резултата няма да е меродавен.

                  Коментар


                    #39
                    Ми то е малко относително кой кого предизвиква, защото в една друга тема, колегата сподели че с 1.6 на баира издухвал всякакви дизелии , независимо какви са, и аз казах че с/у 1.9 JTD няма шанс на баир, и от там тръгна една тема.... Която първоначално беше 1.6 ли да си купя или 1.9 JTD. Никога и по никакъв начин 2 двигателя не могат да са с уеднаквени параметри, то е ясно. Единия двигател е с едни характеристики, другия - с коренно различни. Но винаги първото нещо за един двигател е : толкова обем, толкова коня.

                    Коментар


                      #40
                      "Колега, не те знам къде летиш и ускоряваш с тоз дизелак, но досега нямам случай по сериозно нагорнище, какъвто и да е дизел да не съм го подминал като спрял, и то аз съм на пета, а той изнемогва сред облаци пушилка."Това е точният цитат от поста ми в другата тема, който разбуни духовете. Къде тука става дума, че предизвиквам ЖТД, и сега, като го чета, не ми става ясно. Само казвам, че ДОСЕГА НЯМАМ СЛУЧАЙ, все някога някой дизелак може да се опре, но защо се обиждате като ощипани моми, не разбирам. И пак не ми е ясно защо, Оги, искаш аз да смъквам на четвърта или трета, та ти в това време да си ускорявал равномерно. След като съм набрал 170 на пета, откъде се вижда, че бензинът се задъхва, че да сменям на по-долна предавка, само защото ти там по-добре ускоряваш. Какъв ще да е този баир, в който бензинът ще се задъхва на четвърта, че да дава на трета, а в това време дизелът ще го размаже? Аз казвам за точно определен участък от магистралата какви са ми многобройните впечатления, другото вече вие взехте да си го изсмуквате от пръстите.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #41
                        Хаха, нещо отмятане усещам.Да го кажа по-така, къде 170 по баир ? Аз се майтапих с Оги за наклона на баира ама .....Никой не ти говори за леките възвишения на Тракия, а за истинско нагорнище, какви ти 170км/ч
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #42
                          Колега sugarboy, ще те издуха дизелака като стой та гледай. Прочети малко за ДВГ и ще разбереш защо.

                          Коментар


                            #43
                            naskobg написа:
                            Колега sugarboy, ще те издуха дизелака като стой та гледай. Прочети малко за ДВГ и ще разбереш защо.
                            Добре де защо да си губим времето с четене? Баири няма ли? naskobg гледам си градски, пък и си убеден в силата на дизела, да направим едно показно на хората?
                            BRAVO 1.6 16V

                            Коментар


                              #44
                              Навит съм. Пиши на ЛС къде и кога.

                              Коментар


                                #45
                                Добре де защо да си губим времето с четене? Баири няма ли? naskobg гледам си градски, пък и си убеден в силата на дизела, да направим едно показно на хората?
                                Не става колега, JTD100 е патоки и не може да се реди при батковците
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X