Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щракане при въртене на волана на място. Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Щракане при въртене на волана на място. Типо 1.6

    Здравейте,Имам Типо 1.6 карборатор. От няколко месеца се появи щракане при въртене на волана на място. Образува се някакво напрежение в предните пружини.Отначало от едната страна. Закарах я на "маистор"(казвам му така защото не му знам името) и смени тампоните и лагерите над пружините. Още същият ден се разщрака и от двете страни. Когато е студено няма проблеми.Имате ли идея от какво е? Страшно много ме изнервя

    #2
    По принцип това си го прави от лагерите на мекферсона-но ти викаш че са чисто нови (поне предполагаш че е честен и ги е сменил не ги е "рециклирал")Виж може да е от кормилната рейка, или накрайниците!Вдигни и предницата и виж от кое е?Успех
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Вътрешни накрайници или рейка, ама щом казваш че когато е студено няма проблем по-вероятно рейка.Освен да се вдигне във въздуха и да я прегледаш или майтор някой/така му викам че не му знам името/трудно ще е да се отгатне.

      Коментар


        #4
        Рейката е рециклирана, но тя тракаше по различно. Когато пипам с ръка пружината и някои върти волана се усеща как щрака там. Да не би да са ми сложили ментета(лагери и тампони)?

        Коментар


          #5
          Днес вече няма да се учуда и на това!Дано да не са те прецакали че най много от това се дразня-взимат ти парите и бегаи-готов си!За това давай малко повечко парички и ги сменяй където ще останеш доволен-в по-доверено сервизче- а не при кварталната барака!Това е моя съвет и отиди на сервиз да ти видят лагерите!Щом разправяш че на пипане вибрират почти сигурно е от лагер на макферсона
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Може да е разбито карето над рейката.


            В Италия е истината

            Коментар


              #7
              Благодаря за съветите.От сега нататък само в истински сервизи.

              Коментар

              Working...
              X