Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    nedialk00 написа:
    е на главния път софия-варна какво му е ? вярно има тук таме малко неравности по магистралите, но иначе дупки няма, на мен ми харесва пътя, има какво да се желае още, но си е добре
    Ама какво му няма на пътя-освен самия път.Има две отсечки ,от които тази София-Правец по бива от Шумен-Варна,на която преди се хващаше морска болест,а миналата година беше дупка до дупка,гигантски слалом.Аз не знам дали ще доживея да я видя тази прословута магистрала"Хемус".
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      Ако си имате на идея по Тракията какви дупки са зейнали, и то дори и в новите участъци между Чирпан и СТЗГ......тва винетката е баси грешните пари......
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        ФЕРАРИСТ написа:
        Ако си имате на идея по Тракията какви дупки са зейнали, и то дори и в новите участъци между Чирпан и СТЗГ......тва винетката е баси грешните пари......
        Айде айде, все едно между стара загора и пловдив е много хубава .Толкова неравности няма по пътя за село, дето е правен преди 100 години.Ама после някой като катастрофира, шофьора виновен, а не неравностите по пътя, дето може да ти разкажат играта.

        Коментар


          Много се разглезихте ,ама солено ще ви излезе. :D Няма да си купуваме винетки защото никой не чисти пътищата а и пред входа никой не идва да чисти . Хемус бил много лоша ? Аз пък твърдя че от Ловеч до София се пътува идеално стига да имаш акъл в главата и да спазваш правилата .Колко струва една винетка ? Кажи ги 70лв . Или по 5.50лв на месец. Или по просто казано една кутия цигари на месец. Пушачите изпушват минимум по 100лв на месец ,обаче се инатят като магаре на мост за някакви 67лв за цяла година. Безплатен обяд няма . Демокрацията насади в хората мнението че не трябва нищо да плащат а трябва само да консумират.Постоянно във форума се пускат теми от рода на : написаха ми акт ,какво да направя та да не плащам?Ама същия този колега в друга тема е върл защитник на закона.Няма угодия и това си е.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            коцев написа:
            Много се разглезихте ,ама солено ще ви излезе. :D Няма да си купуваме винетки защото никой не чисти пътищата а и пред входа никой не идва да чисти . Хемус бил много лоша ? Аз пък твърдя че от Ловеч до София се пътува идеално стига да имаш акъл в главата и да спазваш правилата .Колко струва една винетка ? Кажи ги 70лв . Или по 5.50лв на месец. Или по просто казано една кутия цигари на месец. Пушачите изпушват минимум по 100лв на месец ,обаче се инатят като магаре на мост за някакви 67лв за цяла година. Безплатен обяд няма . Демокрацията насади в хората мнението че не трябва нищо да плащат а трябва само да консумират.Постоянно във форума се пускат теми от рода на : написаха ми акт ,какво да направя та да не плащам?Ама същия този колега в друга тема е върл защитник на закона.Няма угодия и това си е.
            Като дава човек пари за цигари получава нещо,а с винетката само храни държавата ... Поне да я направят да важи от датата,на която е купена до същата дата на следващата година.Миналата година август си купих кола,купих и годишна винетка,сега пак винетка ...
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              Да. За от дата до дата съм с две ръце и ако трябва там трябва да насочим усилията си а не да не си ги купуваме. И аз съм бил потърпевш от това положение.Тук сте. напълно прав :D
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                Dimo_J написа:
                Айде айде, все едно между стара загора и пловдив е много хубава .Толкова неравности няма по пътя за село, дето е правен преди 100 години.Ама после някой като катастрофира, шофьора виновен, а не неравностите по пътя, дето може да ти разкажат играта.
                Говоря за участъка от СТЗГ до Чирпан, ти викаш за тоя от СТЗГ до ПД - ми то и двете са един и същ......
                коцев написа:
                Безплатен обяд няма . Демокрацията насади в хората мнението че не трябва нищо да плащат а трябва само да консумират.
                Мда, безплатен обяд няма, ама толкова пък скъпо платен също няма.....щото все едни пари се дават, а нещата не стават по добре.....не знам демокрацията какво насади у хората, но знам че насади у политиците мнението че каквото и да правят все ще са на сухо и облечени във власт......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  коцев написа:
                  Демокрацията насади в хората мнението че не трябва нищо да плащат а трябва само да консумират.
                  Коцев, с останалото написано съм долу-горе съгласен, но за това ще те коригирам: Че всичко е безплатно в главите на хората го насади социализма. Вече 25 години все още си мислим (слагам и себе си в това число), че нещата трябва да са безплатни... Само че, безплатен обяд няма.Демокрацията ни научи на друго (в една или друга степен) - като плащаме, т.е. като внасяме данъци, да изискваме нещата, които би трябвало да се правят с тези данъци да са направени. Пък те не са. И затова гневът на някои колеги е напълно справедлив. Плащаме данъци, плащаме винетки, плащаме какво ли не - а на среща - на където и да се обърнеш - не свършена работа, дупки по пътищата, непочистен сняг и т.н. Иначе по документи са изхарчени милиони за поддържане на пътищата.. ама само по документи...Истината е някъде по средата.

                  Коментар


                    В момента гледам предаването на Карбовски за един човек от Ст.Загора който е с отрязани крака до таза му ,лявата ръка отрязана над лакътя а на дясната му е отрязана китката. И този човечец кара кола ТРАБАНТ, получава пенсия от 183.40лв се радва на живота . От него могат да се научат много ценни неща ,защото здрави като канари хора плачат и хленчат а човека сълза не отронва за съдбата си .Просто невероятен човек с невероятна история . Прекланям се пред него и такива като него .
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      +1 колега Коцев
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        на фона на неговата съдба и на неговия кураж и стремеж да не се оплаква и да не чака чужда помощ това мрънкане по форумите че нямало работа и нямало пари изглежда много пошло.Наближавам 70 години но такава съдба и такъв човек виждам за пръв път.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          Коцев, не мешай нещата! Това, че има такива хора с такъв дух, не означава всички стоически да се примиряваме с всички малоумия в ежедневието. Като плащам винетка, искам да не се взирам за дупки по време на шофиране.Нещата са не са съизмерими...
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            Право на гледна точка . За мен тоя човечец е на много голяма висота ,висота за която само можем да мечтаем.Той нагледно показа на всички ни ,че само с мрънкане не става а се иска труд ,труд и пак труд.Десетки хиляди а може и стотици хиляди да са с някаква травма или съвсем леко увреждане ,но само мрънкат и чакат всичко наготово ,докато хора с тежки увреждания и не обелват дума да се оплачат от нещо .Въобще човек хваща вяра когато опре до мяра.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              Купих си винетка имам ли друг избор след като глобата е солена.Неведнъж съм изразявал мнение ,че винетката/годишната/ трябва да е от дата на закупуване +12 месеца както и да може да се употребява от всеки автомобил в семейството примерно.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                Tornado написа:
                                Купих си винетка имам ли друг избор след като глобата е солена.Неведнъж съм изразявал мнение ,че винетката/годишната/ трябва да е от дата на закупуване +12 месеца както и да може да се употребява от всеки автомобил в семейството примерно.
                                Приеми факта, че това е заместител на пътния данък, който се плащаше независимо дали ще излизаш от града/селото. Сега ако няма да напускаш метрополията - не плащаш, никой не те задължава. И на тая буза лежат една камара колеги тук във форума - що да плащам,като мога да не плащам. А аз чакам да върнат пътния данък и всеки, който има 2 години неплащани данъци за колата и за пътя - да няма право на нищо от социалната сфера - здраве, образование и прочие. Дори да не можеш телевизор на лизинг да вземеш. Щото имам едно дупе тук край мен, дупе, че да не казвам гъз, дето ми дължи едни къде 6000лв., не е плащал данък за колата си от 4 години и въпреки това си кара Q7-цата. Ама ми се оправдава, че не той, а фирмата му ми дължала..., което е и вярно де...Ама като го спряха за превишена скорост в Гърция - намери 700евра да плати, че да може да си прибере колата...
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X