Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    S_BANKOV написа:
    nikolovvd написа:
    Защо си мисля, че няма касов бон към винетката? До сега по бензиностанциите са ми писали само някаква бележка писана на ръка.
    От бензиностанция и дъвки да си купиш пак излиза касов бон, та него то прикрепяш към квитанцията и към долния отрязък на винетката и ги пазиш, че недай си боже да случиш на кисел катаджия или да счупиш стъклото.
    Не е вярно, продават се с квитанция, а квитанцията има сила на касов бон. Не може да ти издадат и квитанция, и касов бон - става двойно отчитане.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #92
      nedialk00 написа:
      а ето колеги, сега си взех документите от колата та да ви покажа какво пише на винетката за 2011, предполагам същото пише и за 2012 "Тук се откъсва и горната част се залепва.
      Мда, обаче при мен незнайно защо като тръгна да откъсвам, и се къса цялата част на винетката, и остава само долната част която запазвам.......и си лепя тва и така.......изглежда все на дефектни съм попадал.......
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #93
        Дискриманицията продължава с тези винетки.Може да платиш ГО когато искаш и важи една година.Може да си платиш данъка също когато искаш с малка лихва.Не можеш да си купиш годишна винетка април месец 2012 и да важи до април 2013 е това не го разбирам.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #94
          Tornado написа:
          Дискриманицията продължава с тези винетки.Може да платиш ГО когато искаш и важи една година.Може да си платиш данъка също когато искаш с малка лихва.Не можеш да си купиш годишна винетка април месец 2012 и да важи до април 2013 е това не го разбирам.
          Примера с данъка е правилен, с Гражданската не.Винетката замени пътния данък. И не е дискриминация, а далавера, че имаш седмична и месечна. Защото при варианта с пътен данък го плащаш в пълен размер и никой не пита излизаш ли извън града. Приеми годишната винетка като данък, на който може да платиш само част.А до всички дето мрънкат - .....
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #95
            ele написа:
            Не е вярно, продават се с квитанция, а квитанцията има сила на касов бон. Не може да ти издадат и квитанция, и касов бон - става двойно отчитане.
            То изобщо не може да се издаде касов бон за винетка(или поне не е редно), защото винетния стикер не се облага с ДДС или други данъци.Имам въпрос към колегите, които вече са закупили винетка за 2012г.: Някой пробва ли да залепи винетката по познатия начин върху найлонче от цигарена кутия?Питам, защото винетката ми за 2011 е така и си карам с нея и на трите автомобила, обаче нещо се говори, че с новите винетки не се получавало номера... Коментари???И преди да започнат някой светци да ме упрекват ще кажа, че няма сила на света, която да ме убеди, че е правилно да си закупя 3 винетки на обща стойност над 200лв, за да карам по разбити и неравни извънградски пътища... Освен това не мога да карам и трите коли по едно и също време извън града, така че аз данък "извънградски разбит път" си го плащам...Не в този форум, моля!
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #96
              .,.,.,.,.,

              Коментар


                #97
                Съчувствам на всички, живеещи оттатък Балкана... там наистина пътищата са ужасни!Аз напоследък не съм карал по лош път в Южна България... не мога да си кривя душата. Но в Северна си е ад... дори и магистралите им са такива едни... дупчести

                Коментар


                  #98
                  Не, ама и нямам намерение да си купя, защото не намирам смисъл в цялата работа
                  Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
                  Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
                  Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.

                  Коментар


                    #99
                    юь лекия автомобил си купих, ама за 2-та камиона ще имат да вземат.Не стига . че не ме пускат да карам никъде лятото, ами и зимата никъде неможеш да мръднеш, защото няма кой да почисти.2600 ще спестя тая година.Ако има на черно ще си купя може би, а може би не.

                    Коментар


                      Не зная от къде си купувате винетките, моята си има касова бележка:
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        muns61 написа:
                        Не зная от къде си купувате винетките, моята си има касова бележка:
                        Законът позволява да се извършват сделки, освободени от ДДС!Както виждате на този касов бон НЯМА ДДС!Издава се квитанция (която има функцията на ФАКТУРА, а не на касов бон) и касов бон за плащането в брой.Смешно е да се твърди, че ако се издадат квитанция и касов бон се получавало двойно отчитане ... на фактурите в брой има касов бон, нали?
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар


                          ImmortalМодератор и член на СФФБРегистриран на: 21 Ное 2004Съчувствам на всички, живеещи оттатък Балкана... там наистина пътищата са ужасни!
                          Аз не съм карал в южна България, но мога да потвърдя, че в Северна няма хубав път! Нито магистралата до Варна нито до София. Единственно Плевенския път бива.
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            е на главния път софия-варна какво му е ? вярно има тук таме малко неравности по магистралите, но иначе дупки няма, на мен ми харесва пътя, има какво да се желае още, но си е добре

                            Коментар


                              ПЪТ

                              И аз днес си е взех Тя ми е готова от 20 дни ама сега се сетих за нея утре ще пътувам и може да има проблем с КАТ.
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                nedialk00 написа:
                                е на главния път софия-варна какво му е ? вярно има тук таме малко неравности по магистралите, но иначе дупки няма, на мен ми харесва пътя, има какво да се желае още, но си е добре
                                Какво не му е? Само като се сетя каква беше миналото лято магистралата от Шумен до Варна... дано да са я оправили.

                                Коментар

                                Working...
                                X