Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.htmlНа сайта на ИААА има наредба и според нея винетките важат до 31.01 Никъде не е отразена промяна. А понеже сме правова държава би трябвало да важат законовите и подзаконови нормативни актове, а не кой какво е казал. Утре мисля да ходя в Копривщица и не смятам да давам 67 лв за винетка. Ще си карам със старата позовавайки се имено на тази наредба. Ако някой знае за промяна в тази наредба нека каже, за да не съм в нарушение, но докато това стои на сайта на ИААА ....
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #32
      Lane Staley написа:
      http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.htmlНа сайта на ИААА има наредба и според нея винетките важат до 31.01 Никъде не е отразена промяна. А понеже сме правова държава би трябвало да важат законовите и подзаконови нормативни актове, а не кой какво е казал. Утре мисля да ходя в Копривщица и не смятам да давам 67 лв за винетка. Ще си карам със старата позовавайки се имено на тази наредба. Ако някой знае за промяна в тази наредба нека каже, за да не съм в нарушение, но докато това стои на сайта на ИААА ....
      е те полицаите ще ти покажат при теб много ясно пише че валидността на винетеката е до 31.12.2008.И нали знаеш ко следва И КО ЩЕ ПРАВИМ СЕГА .... А

      Коментар


        #33
        Lane Staley написа:
        http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.htmlНа сайта на ИААА има наредба и според нея винетките важат до 31.01 Никъде не е отразена промяна. А понеже сме правова държава би трябвало да важат законовите и подзаконови нормативни актове, а не кой какво е казал. Утре мисля да ходя в Копривщица и не смятам да давам 67 лв за винетка. Ще си карам със старата позовавайки се имено на тази наредба. Ако някой знае за промяна в тази наредба нека каже, за да не съм в нарушение, но докато това стои на сайта на ИААА ....
        Мисля, че наистина имаш право. Поне си принтирай тази част от НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА СЪБИРАНЕ НА ВИНЕТНИ ТАКСИ , та ако се наложи, да можеш да го покажеш на служителя на КАТ, ако се опита да тълкува закона по свой начин. Ако пък някой се опита да те глоби, мисля, че този текст ще събори акта в съда. Няма да снасяш!!!
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #34
          Plastex написа:
          Lane Staley написа:
          http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.htmlНа сайта на ИААА има наредба и според нея винетките важат до 31.01 Никъде не е отразена промяна. А понеже сме правова държава би трябвало да важат законовите и подзаконови нормативни актове, а не кой какво е казал. Утре мисля да ходя в Копривщица и не смятам да давам 67 лв за винетка. Ще си карам със старата позовавайки се имено на тази наредба. Ако някой знае за промяна в тази наредба нека каже, за да не съм в нарушение, но докато това стои на сайта на ИААА ....
          Мисля, че наистина имаш право. Поне си принтирай тази част от НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА СЪБИРАНЕ НА ВИНЕТНИ ТАКСИ , та ако се наложи, да можеш да го покажеш на служителя на КАТ, ако се опита да тълкува закона по свой начин. Ако пък някой се опита да те глоби, мисля, че този текст ще събори акта в съда. Няма да снасяш!!!
          може някой мързелив програмист/сисадмин да не е актуализирал Наредбата в сайта....нидей лежа на таз кълка - че не са променили Наредбата в сайта на ИААА, щото ще го отнесеш от чичко полицай като стой та гледай.....
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #35
            Аз днес си купих и се разходих до Самоков.Два пъти ме спряха за "Документите за проверка, моля", но имах чуството че ги интересуваше дали имам Минетка за 2009.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #36
              Да, ясно е, че е мързел, ама *бах тоз мързел - повече от година не е отразил това:http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.pdf
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #37
                Lane Staley написа:
                http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.htmlНа сайта на ИААА има наредба и според нея винетките важат до 31.01 Никъде не е отразена промяна. А понеже сме правова държава би трябвало да важат законовите и подзаконови нормативни актове, а не кой какво е казал. Утре мисля да ходя в Копривщица и не смятам да давам 67 лв за винетка. Ще си карам със старата позовавайки се имено на тази наредба. Ако някой знае за промяна в тази наредба нека каже, за да не съм в нарушение, но докато това стои на сайта на ИААА ....
                Това е за 2007, за 2008 си пише, че са до 31 Декември. Иначе би трябвало, ако си купиш винетка, да е за една година от датата на закупуване, не от 1-ви януари.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #38
                  sugarboy написа:
                  Да, купих и даже сега се връщам от епична битка с премахване на старата. Досега не съм имал никога проблем с махането на стикерите, но сега, от студа ли, въпреки че колата е в гаража, едвам я изчегъртах.
                  30 минути я свалях, разкървавих си ноктите. Дали кучешкият студ -10 градуса е виновен или нещо са сменили лепилото, но накрая имах желание да счупя стъклото, само да махна проклетата винетка.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #39
                    Lane Staley написа:
                    Да, ясно е, че е мързел, ама *бах тоз мързел - повече от година не е отразил това:http://www.rta.government.bg/n_uredba/nvt.pdf
                    Тва не е мързеливец, а жив педал.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #40
                      snake написа:
                      sugarboy написа:
                      Да, купих и даже сега се връщам от епична битка с премахване на старата. Досега не съм имал никога проблем с махането на стикерите, но сега, от студа ли, въпреки че колата е в гаража, едвам я изчегъртах.
                      30 минути я свалях, разкървавих си ноктите. Дали кучешкият студ -10 градуса е виновен или нещо са сменили лепилото, но накрая имах желание да счупя стъклото, само да махна проклетата винетка.
                      туй сичкото е от слънцето дето я е пекло цяла година и лепилото се е размекнало... аз лятото свалях старата за 2007 г. - зор, зор ,зор....
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #41
                        Вчера отлепих моята без проблеми, изсипах около 1 литър вряла вода и се отлепи супер лесно... е беше малко рисковано да не остана без стъкло, но не беше чак толкова студено, а и все още е здраво

                        Fiat Bravo T-Jet 120

                        Коментар


                          #42
                          Гражданската я свалих за нула време, но винетката нали е като хартиена и ми взе здравето, 30мин борба с препарат за стъкла, АМВ и какво ли не... хем предното стъкло се беше пукнало миналата пролет и винетката е местена на новото стъкло. Не знам с какво са я лепили, но отнесе много @%$@#$#@$
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #43
                            ivan_dmx написа:
                            Scorpion_BV написа:
                            Нали старите важеха до края на месеца или са го променили нещо?
                            Важът до 31.12.2008г.дори и новите до тогава въжът.... доколкото си спомням като къпувах на бащата...
                            Брех...брех.... И "Аз съм българче" ако го напишеш "Аз съм бългЪрче (може и "бАлгАрче)" вече не бих се учудил (или може би Очудил) от хорската простотия...Иначе си взех годишна винетка, няма как. 67 лева и това си е.

                            Коментар


                              #44
                              Paparac написа:
                              вече не бих се учудил (или може би Очудил) от хорската простотия...
                              ПрУстУтия ве! Пиши правилно...
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар


                                #45
                                И аз си купих още миналата година и каква глупост направих не е истина. Баси заплеса.Отивам да я слагам днес и я лепнах не в този ъгъл на стъклото, където трябва, а в другия То да беше само това... ами нали си знам, че трябва да отлепя старата и взех, че отлепих стикера за гражданската отговорност преди да сложа винетката на негово място (вляво). Изобщо не зацепих, че отлепвам ГО, а не старата винетка. Да се таковам и аз...Сега като отида при застрахователя, ще ми даде ли нов стикер за ГО? И колко ще платя евентуално?А винетката как ще я местя, просто не ми се мисли... мъка, мъка.
                                Alfa 147 JTD 115 hp
                                ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                                Коментар

                                Working...
                                X