Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    infineon написа:
    Абе какви са тия глупости дето се оплакват всички.Аз си взех още в петък от първото ЕКО. Навсякъде почти има.
    И аз не вярвах ,че няма винетки,но днес се убедих.В Бургас едвам си намерих годишна.На Петрол,на двете ОМВ-та,на Шел до колодрума нямаше ,та накрая намерих на Шел в Зорница.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      Краси, в пощите винаги има. Аз все от там си вземам. Тази година пак от там си взех.
      Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
      Ex.Opel Astra

      Коментар


        Абе не е винаги. Жената купи предпоследната от пощата в петък сутринта. Така че не е гаранция.

        Коментар


          Аз си взех от Пикадили - момата на Информация имаше дебееееела пачка винетки - не изглеждаше да има дефицит

          Коментар


            z_sutrov написа:
            Краси, в пощите винаги има. Аз все от там си вземам. Тази година пак от там си взех.
            Ако днес не беше неделя и аз щях да ида до пощата,ама .... :D
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              Брата ме прати да купя винетка и се ослушах и отидох да се разходя с колата, като на близо - близо 20метра също имаше, но не му казах :DКупих я от ОМВ и продавача и при мен записа някакъв номер на касовата бележка и каза, че трябвало да я пазя. Може би е някаква мярка, ако ти проверят винетката ще го искат. Защото тука в града, едни приятелчета си мятат една винетка и може би и това трябва да си дават, че ако го нямат катаджиите може да се направят и знам ли...
              trace написа:
              ls1 написа:
              Само винетка и касов бон. На касовия бон отзад написал продавача някакъв номер. Хм. Така ли трябва да е?
              И на мен ми дадоха само винетка и касова 6ележка. Аз това го раз6ирам, че дори и касовата не е нужно да я пазиш.Чл. 11. (1) Винетката се състои от две части-едната част-винетен стикер, се залепва на видно място на долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство, а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство и е доказателство за платената винетна такса за ползване на републиканските пътища.
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  ФЕРАРИСТ написа:
                  Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
                  При смяна на предното стъкло да можеш да докажеш, че винетката е твоя.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    dobrujanetza написа:
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
                    При смяна на предното стъкло да можеш да докажеш, че винетката е твоя.
                    Днес си взех от локалната поща в квартала, дадаха ми само касова бележка, но според мен не ти трябва касовата да я пазиш, долната част сама по себе си е достатъчна да докажеш, че е купена.

                    Коментар


                      dobrujanetza написа:
                      ФЕРАРИСТ написа:
                      Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
                      При смяна на предното стъкло да можеш да докажеш, че винетката е твоя.
                      (2) При унищожаване на залепената част от годишния винетен стикер в резултат на производствен дефект на винетката или счупване на предното стъкло и при предявяване на втората част от годишната винетка се издава дубликат, валиден до изтичането на срока на първоначално издадения винетен стикер.(3) Счупването на предното стъкло се установява с констативен акт на КАТ, а производственият дефект на винетката-при оглед, извършен от представители на областните звена на Изпълнителна агенция "Пътища".(4) Производството за издаване на дубликат започва от собственика или ползвателя на пътното превозно средство с молба до ръководителя на областното звено на Изпълнителна агенция "Пътища", към което се прилагат копие от акта за собственост или ползване на пътното превозно средство, актът за констатиране на счупването или производствения дефект, втората част от годишния винетен стикер и частта, която е била залепена на счупеното стъкло, или частта с фабричния дефект (отлепена след извършване на огледа за установяване на нейната негодност).Току що си погледнах и касовата 6ележка - няма а6солютно нищо написано отзад. Какво има на вашите
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        trace написа:
                        dobrujanetza написа:
                        ФЕРАРИСТ написа:
                        Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
                        При смяна на предното стъкло да можеш да докажеш, че винетката е твоя.
                        (2) При унищожаване на залепената част от годишния винетен стикер в резултат на производствен дефект на винетката или счупване на предното стъкло и при предявяване на втората част от годишната винетка се издава дубликат, валиден до изтичането на срока на първоначално издадения винетен стикер.(3) Счупването на предното стъкло се установява с констативен акт на КАТ, а производственият дефект на винетката-при оглед, извършен от представители на областните звена на Изпълнителна агенция "Пътища".(4) Производството за издаване на дубликат започва от собственика или ползвателя на пътното превозно средство с молба до ръководителя на областното звено на Изпълнителна агенция "Пътища", към което се прилагат копие от акта за собственост или ползване на пътното превозно средство, актът за констатиране на счупването или производствения дефект, втората част от годишния винетен стикер и частта, която е била залепена на счупеното стъкло, или частта с фабричния дефект (отлепена след извършване на огледа за установяване на нейната негодност).Току що си погледнах и касовата 6ележка - няма а6солютно нищо написано отзад. Какво има на вашите
                        Сега видях и моята, има написан номера на винетния стикер, този който се намира под баркода на малката част на винетката. Има и подпис и печат на пощата. Брех, май ще трябва още една хартия да пазя в колата ....

                        Коментар


                          todorakiggg: Винаги е било така, пазиш всички хартии, колкото и да е парадоксално.trace : На моята е написан номерът на винетката с печат. Иначе за винетките пак се ос** - на 31ви във Варна по бензиностанциите нямаше винетки, като информацията беше - няма да получаваме и утре. Така не можаха да напечатат повече - все едно от злато ги печатат. Аз съм с 5 ръце ЗА да се махнат винетките и да се плаща като данък, както беше преди - не вярвам да има хора, които никога да не изкарват колите си от града и никога да не се налага да си плащат винетка.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            Чакай първо да вържат системите и да задължат всички да си платят данъците и глобите за необявените коли с годините назад, пък после да махат винетките. Аз, например, предпочитам да си купувам винетки, отколкото да плащам данък, защото изкарвам колата от София веднъж годишно или най-много два пъти и то най-често е като ходя до Люлин, понеже тунелът е от РПМ. С винетка ще ми струва 10 лева. А може и въобще да не я изкарам, не се знае. Като въведат данък 50 лева за коли като моята - аз трябва да платя 50 лева за да стигна от Вакарел до Пирдоп веднъж годишно, а друг, който пътува от София до Варна всяка седмица - пак ще плати толкова. Разликата в използването на РПМ е огромна, в случая. Затова - тол-такса. То сега хората имат по 3 коли и за всичките имат пари за гуми, акумулатори, гориво, каско, музика, джанти и прочее глупости, но само за едната има пари за винетка, защото само с една кола може да се движиш, с две не можеш по едно и също време. Та така - винетката си има смисъл, но първо трябва малко превъзпитание на шофьорите. Е, ако направят и годишната да струва 100 лева, но да важи за година напред, а не за определената година - ще е най-смислено.

                            Коментар


                              Имам едни подозрения, че ще ревем и ще си искаме обратно винетките ама...да видим...

                              Коментар


                                Аз от винетките съм доволен.Това с платените с такса пътища не ми харесва. НИКАК!Защото ще се получи така, че увеличението спрямо премахнатия преди време "пътен данък" е 100 пъти.Данъкът беше 20 лв. Махнаха го и въведоха винетките - 67 лв (сега).Като ги махнат тях, а въведат такса за преминаване - ще стане така, че ще плащаме по 10-20 лв на пътуване. И такива като мен, дето пътуват по много... хм...не ми се мисли.А и като гледам какви са нагласите - прав е колегата ls1 - ще ревем за винетките.Като те одрусат за София-Варна 50 лв в двете посоки за пътни такси (0,05 лв/км) за едно пътуване... ще ревете не ми...

                                Коментар

                                Working...
                                X