Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тоол такса няма да видим, нямаме нужните условия да се въведе това......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      ФЕРАРИСТ написа:
      Тоол такса няма да видим, нямаме нужните условия да се въведе това......
      Не леж на тая колега. България е страната на неограничените възможности и безлимитните идиотщини.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        Имам едни подозрения, че ще ревем и ще си искаме обратно винетките ама...да видим...
        Immortal написа: Преглед на мнението
        Аз от винетките съм доволен.Това с платените с такса пътища не ми харесва. НИКАК!Защото ще се получи така, че увеличението спрямо премахнатия преди време "пътен данък" е 100 пъти.Данъкът беше 20 лв. Махнаха го и въведоха винетките - 67 лв (сега).Като ги махнат тях, а въведат такса за преминаване - ще стане така, че ще плащаме по 10-20 лв на пътуване. И такива като мен, дето пътуват по много... хм...не ми се мисли.А и като гледам какви са нагласите - прав е колегата ls1 - ще ревем за винетките.Като те одрусат за София-Варна 50 лв в двете посоки за пътни такси (0,05 лв/км) за едно пътуване... ще ревете не ми...
        Само да припомня тука, че едни потребители виждат в бъдещето. Настана рев за винетки и анти-тол. Засега - само тежкотоварните.

        Коментар


          Тиквата е милостив за мат'ряла и няма да му пусне толове да цака, споко. Имайте вяра на нашия вожд и учител...

          Коментар


            Ще цака народа и още как.
            Това, че засега запазиха винетките за леките коли никак не ме успокоява. Щото утре ще решат, че и ние ще плащаме тол на километър.
            Надявам се Оги след 5 години да не ми изкара и това мнение

            Коментар


              Тол такса е ограничиха много в пари и километри не се знае другата година може да е повече
              Сега от Драгоман до Капитан Андреево таксата на ТИР е 23 лв
              а рейсовете 3 лв .Което е нормално .
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                Тол таксата трябва да е поне х2 - един ТИР в Сърбия за 730 км плаща 78.50 евро или 0.107 евро на км, а 1 автобус 2 пъти по-малко. Не може в Бг тол таксата за автобус да е от 2 до 4 ст., а ТИР от 6 до 11 ст. - пълен абсурд. Какво са сложили различни цени според Евро категорията - 30 тона дали ще са Евро 6 или Евро 3 пак са си 30 тона и рушат като 30 тона. А и от 2030 тол такса ще има и за автомобили, според Олег Асенов. Иначе го слушах как не могат да пипат обхвата на пътищата, тъй като според европейска директива, трябва да има алтернативни маршрути, т.е. 100% ще има вдигане на цените, а и е редно.
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  Е сега да не вдигаме цените още от сега .
                  Ще се вдигнат цените и километрите малко по малко .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    Ако до юни прогнозите им (на АПИ) не се сбъднат, от 01 юли веднага ще има корекции. Иначе, корекциите ще са от 2021 поне с едно 30 до 50%. Сега искат тънко да я въведат без последствия и после вземи тия такси.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      Аз вчера изсипах почти 200 лв за две винетки, другия месец ще купя още една.
                      Дадох си моя дан за пътищата.

                      Коментар


                        Реално ако караш около 10-12 000 км на година винетката ти е около 5% от всички разходи за автомобила. Грубо сметнато при мен нещата са 50/50 - 50% за гориво, 50% за всичко останало. Като се замисля, ако въведат ТОЛ такса за леки автомобили ще са мега на загуба, щото при сегашните цени на ТОЛ системата, то за леки автомобили сигурно ще бъде 1 ст/км, т.е. трябва да изминаваш по 10 000 км на година само по магистрали и 1-вокласни пътища, че да заплатиш 100 лв. Но до 2030 цените може и да са съвсем различни. За мен реалната цена е около 3 ст/км за лек а-л, 10 ст/км за автобус и 25-30 ст/км за ТИР. Или София-Бургас - 12 лв лек а-л, 40 лв автобус и 120 лв ТИР
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                          Реално ако караш около 10-12 000 км на година винетката ти е около 5% от всички разходи за автомобила. Грубо сметнато при мен нещата са 50/50 - 50% за гориво, 50% за всичко останало. Като се замисля, ако въведат ТОЛ такса за леки автомобили ще са мега на загуба, щото при сегашните цени на ТОЛ системата, то за леки автомобили сигурно ще бъде 1 ст/км, т.е. трябва да изминаваш по 10 000 км на година само по магистрали и 1-вокласни пътища, че да заплатиш 100 лв. Но до 2030 цените може и да са съвсем различни. За мен реалната цена е около 3 ст/км за лек а-л, 10 ст/км за автобус и 25-30 ст/км за ТИР. Или София-Бургас - 12 лв лек а-л, 40 лв автобус и 120 лв ТИР
                          Така е, но ако караш по 50 хил. на година, винетката става съвсем незабележима като разход.
                          А ако сме с тол такси, дори и 1 ст/км, ще се усети осезаемо.
                          Дори и тези, които никога не напускат София, поне по веднъж годишно им се налага да идат на море и планина. И като шибнат такса от 3-5 стотинки, само за тези 2 излизания пак ще дадеш 100 лв.
                          Ей ви примерно Гърция - за едно ходене от Солун до Атина и обратно, таксата е около 70 евро (повееч от винетката в България за цяла година).

                          Коментар


                            @Immortal - така е при 50 000 км винетката ти е последния проблем. Друг е въпроса, че да изминаваш 50 000 км на година ако е с личен автомобил и само за да отидеш на работа е икономически неизгодно според мен. Това са 200 км дневно - може би са единици, тези, дето изминават толкова всеки работен ден (не говорим за хората, които работят такава работа - разносвачи, куриери и т.н.). Личните ми наблюдения са, че макс 100 км общо се пътува около София (Ботевград, Ихтиман, Самоков, Дупница, Перник, Своге) - всички са в този пробег. Кулата - Атина са 32.65 евро на посока 660 км. Сърбия към Хърватия са 13.50 евро за 730 км. В Хърватия от Сърбия до Словения - 20 евро за 300 км. Ама всеки си плаща, като иска да пътува. Моста от Дания до Швеция е 50 евра да преминеш (с тоя стандарт дето имат това са ти 2 часа работа). Та и тук, за да имаме пътища и да се поддържат, трябва да влизат пари в системата поне по 1 млрд.лв. на година. Махнаха винетките покрай големите градове, ама тия пари ги дава общината, а парите в общината влизат от всички, дори и от тези, дето нямат автомобили. Очаквам догодина тия общини да вдигнат пак данъците - искате без винетки - ей ви още данъци.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              Много ми е интересно как го сметна,че камион трябва да плаща 120 лв София - Бургас ?
                              Като цяло няма логика в това,което пишеш.Камионите ти доставят това,което реално консумираш и пазаруваш.Ако ти изпълнят желанието за 120 лв.,мнохо рязко ще станеш недоволен.
                              А за това каква драма е,как се получават машинките за камионите,как се вадят и плащат маршрутните карти,ти е бедна фантастиката колко зле е положението.
                              И все още е.
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                Я пък ти ми сметни с колко ще се оскъпят 100 кг полезен товар? Един ТИР превозва по 20 тона полезен товар и като плати 120 лв, излиза че оскъпяването на 100 кг ще е 60 ст. А на кг полезен товар ще е 0.6 ст. Нека да са 1-2-5 ст. Ти нали се сещаш, че особено в хранителните стоки разликата между най-евтината цена и най-скъпата цена е 30-40% Дали ще усетя тия 1-2-5 ст. за литър олио, дето в Кауфланд е 1.79, а в кварталния магазин е 2.30???
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X